Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palniki Pelletowe


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to próbujesz kupić kota w worku. Żeby mieć DTRke nie trzeba kupować palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten palnik nadaje się do jakiegoś warsztatu gdzie będziesz tym palił w trakcie przebywania w tym warsztacie i miał go na oku  w kotłowni bał bym się to odpalić i spokojnie iść spać ,co się stanie jak się spieki zaczną robić ? jak popiół jest usuwany z tego palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie sypki jak pył to może ,ale jak ziarnisty to kiepsko to widzę . Zabezpieczenie  ok ale jak te alarmy zaczną cie budzić w środku nocy to zobaczysz jak to fajnie , palnik najlepiej taki gdzie do takich sytuacji prawie nigdy nie dochodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wisnia84 napisał:

A gdzie ja można znaleźć. To nie jest markowy palnik wyrób rzemieślniczy

Może być od pana Wieśka z garażu ale jakiś papier musi być bo to co piszą na OLX to są głupoty. Ja ci tylko mówię dla Twojego dobra, ogień to nie są żarty, zwłaszcza taki składak który chcesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wisnia84 napisał:

 fotokomórkę na płomień 

To nie jest zabezpieczenie. To służy do rozpalania. 

Jeżeli zostanie przekroczona temp palnika, to czujnik wył podawanie paliwa i jest szansa, że spiro nie zdąży się stopić. 

Jeżeli by ten palnik pracował na termostacie, czyli wygaszał się przykładowo co 3 godziny, to przy dobrym pellecie zostanie wszystko wydmuchane... Przy pracy ciągłej może być różnie o czym już @Kordjano wspomniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my w ogóle dyskutujemy. Jak bym zrobił w swoim garażu auto od zera, sprzedał go bez papierów klientowi, to zabrali byście dzieci i pojechali tym na wakacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To producent palników na zużyty olej ,a że by się ktoś do tego nie doczepił to ładnie napisali że to palniki na olej opałowy i wszelkie oleje dopuszczone do spalania .

Coś próbują tworzyć bo z tych rondli do spalania oleju pewnie ciężko już wyżyć .

 

DTR raczej nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są takie dobre, że nie ma z nimi problemów i dlatego nikt o nich nie pisze? 

Tęgie głowy konstruowały np palnik kipi, czy pellas. A tu proszę, okazuje się, że jeszcze lepsza jest konstrukcja pana Janusza z garażu... Coś a'la kipi basic, tylko w tym kipi, chociaż jakaś namiastka mechanicznego czyszczenia rusztu jest, a w tej konstrukcji tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wisnia84 napisał:

Tak pytanie ktoś te palniki kupuje jak ich sprzedano około ponad 100 sztuk tylko nie można nikogo znalezc kto je użytkuje 

Pomyśl kolego po raz kolejny, skąd wiesz że ponad 100 sztuk sprzedali? Bo tak Ci powiedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu odpuścił sobie te rzeźby... Dozbieraj kasy, albo jak ją masz, to kup kocioł 5 klasy i będziesz miał święty spokój. 

Trzeba by było znaleźć przynajmniej kilku użytkowników tego palnika żeby się wypowiedzieli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może porozmawiaj z sprzedającym i podpytaj o użytkowników. Może ktoś ma w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania i zobaczysz, porozmawiasz z użytkownikiem tego palnika. O ile taką informację dostaniesz.

A potem podejmiesz decyzję.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wisnia84 napisał:

Powiem Ci tak mam 4 letni kocioł i szkoda mi go wyrzucić szukam alternatywy aż tak na pieniądzach nie śpię żeby wydawać 5 tysi za palnik jesze te 2,4 przezaluje będę raczej palił dobrym pelletem lava Olczyk więc jak będzie się dobrze palić ten palnik to po co przepłacać 

a jaki masz kocioł ? i co Ci się tak u widziało pelletem palić lava  czy Olczyk tani nie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pleszewski kocioł zasypowy choć mieszkam na parterze za przeproszeniem wkurza mnie te chodzenie rozpalanie i ten cały syf w piwnicy itd. Wiem że nie jest tani i nawet palenie pelletem drożej mnie wyjdzie. Teraz miesięcznie w zimę przy lekkiej pogodzie paliłem ok 600 kilo węgla, jak rozpalilem o 17 h to rano wstawałem to miałem nos zimny :) chce troszkę wygodniej pożyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom masz ocieplony ?  bo z tego co piszesz wnioskuje że nie , wiesz może się okazać że przy takiej kombinacji słaby piec plus niezbyt palnik spalisz pięć sześć ton pelletu po około 900zł za tone  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.