Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Benton661 napisał:

RTB, bo drogi:-):-) ale za to ma wszystko...

Ale to tylko mój prywatny ranking... Żadnego z nich nie widziałem w akcji:-)

No może na podglądzie online kotła Blackstar w Opalenicy. Jestem pod wrażeniem co potrafi ten kociołek. Chata 180 metrów, od października do dzisiaj spalone 2,6 tony pelletu razem z CWU...

Ja bym nie wiązał niskiego spalania peletu z marką kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. To taki dodatkowy smaczek. Co ciekawe, na wykresach widać, że kocioł bardzo często w maju odpalał się na CO. Widać właściciel bardzo lubi ciepło

 

Zrzutekranu_2019-05-28-20-27-33-443.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wykres spalania od października. Myślę że bardzo przyzwoite wyniki, jak na taki dom. Jak widać można to uzyskać bez używania termostatu pokojowego, tylko sterując kotłem pogodowo

Zrzutekranu_2019-05-29-11-36-08-349.jpeg

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się przymierzam to czyszczenia kotła po sezonie...... od 3 tygodni.  Niestety nadal w takie dni jak dziś,  trzeba palić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale jakby był jakoś super ocieplony, to by w maju tyle nie hajcował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie do końca kapuję o co chodzi w tym sterowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
4 godziny temu, Benton661 napisał:

Tego nie wiem, ale jakby był jakoś super ocieplony, to by w maju tyle nie hajcował :-)

Niestety mamy chyba jeden z dluzszych okresow grzewczych. Zeby  kociol musial mi sie odpalac bo w dzien 12 a w nocy 8? I to 28 maja?  Lekka masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj przepalam. A jutro nad ranem zapowiadają blisko zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
18 minut temu, Visitor1230 napisał:

Niestety mamy chyba jeden z dluzszych okresow grzewczych. Zeby  kociol musial mi sie odpalac bo w dzien 12 a w nocy 8? I to 28 maja?  Lekka masakra.

Ja od 18-go maja całkowicie wył kocioł, ale wcześniej wlączalem na noc... Od 18-go śpię w rękawiczkach, czapce zimowej, kufajce  na miśku i butach z ociepleniem... Daje rade...mozna? Można ;) 

Patrząc czasami na sterownik, to temp w chacie spada do takiej, że kocioł by się odpalił, ale nie ma tragedii, bo jest na pograniczu wytrzymałości. Jak się strzeli "sete", to jest już ciepło :) 

Bliska zeru??? Słuchajcie... Za dwa dni idzie fajne ocieplenie i będzie tak przynajmniej przez około 10 dni do 30 st C 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 godzinę temu, Trener40 napisał:

Od 18-go śpię w rękawiczkach, czapce zimowej, kufajce  na miśku i butach z ociepleniem... Daje rade...mozna? Można ;) 

I bardzo dobrze. Jak to ujal piewien klasyk: "trzeba byc twardym a nie mietkim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to globalne ocieplenie , człowiek w czapce chodzi pod koniec maja , nie długo dnia zacznie ubywać od Anki zimne wieczory i ranki a tu lata jeszcze nie było i jak tu  żyć ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 żeby nie dwójka dzieci, też bym strzelil sete i założył kufajke ale niestety,  trzeba palić (a w lodówce czeka grejpfrutowa i wiśniowa Lubelska oraz śliwkowa Soplica)

A to na żywo u mnie w domu (salon, najzimniejsze miejsce w domu)

20190530_073007.thumb.jpg.f4937b27ceee0abf6ff5d2cbaffa010c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja już powoli przepalam. Jakieś 15h na liczniku we wrześniu. Ten sam pellet A2 po 700zl, nadal bez spieków.

IMG_20190916_104931.thumb.jpg.d1f766b784338c823676202ad64bf0cf.jpg

IMG_20190914_201038.thumb.jpg.88c7ed2abcfdd545f35b4933e474b713.jpg

IMG_20190914_201115.thumb.jpg.43de8f92cc2e68958b927232cce8375b.jpg

 

IMG_20190916_105001.thumb.jpg.8d94417c1fec40e5cb990a16d46105ff.jpg

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

wiadomo coś o jakiś nowych kociołkach niskiej mocy?
Coś miało wyjść na VIPERze 8kW i cisza. Póki co to poniżej 10kW bida jak fix. Jakaś kostrzewa 8kW, eg greń i tyle...
12tki mamy w dużym stopniu na kipim 16tce, więc dolny zakres nie zachwyca, pytanie czy jest coś poza droższymi kotłami z niższą mocą / modulacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko akurat w KIPI to jest górny zakres, a ten zakres pracy możesz ograniczyć, spokojnie do tych 8 kW. Z większą mocą nie będzie Ci palnik pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shogunzlasa niestety temat Vipera 8KW stoi w miejscu. Nie nadążają z robota ani zamówieniami na to co mają w ofercie w tym momencie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek0407 napisał:

Tylko akurat w KIPI to jest górny zakres, a ten zakres pracy możesz ograniczyć, spokojnie do tych 8 kW. Z większą mocą nie będzie Ci palnik pracować.

Chodzi w drugą stronę, o modulację w dół - 30% z 16kW a 30% z 8kW to jest różnica... Do nowych budynków, gdzie nie ma opcji na gaz, a ktoś nie chce pompy ciepła to niewielki kociołek by się przydał. Ciekawe jak ten nowy palnik od Klastra co leci do kotła 11kW na Bragerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Można w  tym palniku ograniczyć górną moc pracy do tych np. 8kW,  i od tego poziomu będzie działała modulacja w dół, czyli 30% od 8kW a nie 30% od 16kW.  Ja mam palnik 26kW, a teraz ograniczyłem go do 20kW. Mechanicznie te palniki są  przystosowane do pracy w zakresie podawanym przez producent (16, 26kW, itd.) , a nawet można ciut więcej przesunąć granice mocyw górę ( u mnie nawet do 30kW), jak również ograniczyć górny zakres mocy.

A po to ograniczyłem moc bo mam szpetny pelet i przy 26kW podawanie na palnik wynosi 5kg/h, i mam problem ze spaleniem tego szajsu,  a przy 20kW podaje mi na palnik 4kg/h i spala się bezproblemowo. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek0407 napisał:

Można w  tym palniku ograniczyć górną moc pracy do tych np. 8kW,  i od tego poziomu będzie działała modulacja w dół, czyli 30% od 8kW a nie 30% od 16kW.

chyba sie mylisz. dolna granica jest liczona od mocy max podanej przez producenta. ograniczenie przez Ciebie górnej mocy nie oznacza, że 30% bedzie od 8kW tylko dół bedzie 30% od 16kW czyli 4,8kW. Ograniczenie mocy sprawi tylko, ze zakres mocy bedzie nie od 4,8kW-16kW tylko od 4,8 do 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.