Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pastor napisał:

;-) wiem eliks ale ja pytałem o to jak Ferroli liczy zuzycie i podaje je w kg. Z tego co pamietam Red nie pokazuje takiej informacji. A może nigdy nie znalazłem bo nie szukałem? Może za rzadko Reda odwiedzam??

A jak informuje Cię o serwisie? U mnie po spaleniu 2T wyskoczył komunikat i u Ciebie też pewnie jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wyświetliło Ci się zdj z licznikiem. Będzie może odchyłka może 30kg-50kg a może i nawet nie. Ciężko mi jest teraz powiedzieć, bo jest zasypany i kilka worków leżyjeszcze obok, ale jak miałem równą wartość i był pusty zasobnik obliczyłem z workami, że jak to wypalę będzie równo 4T

Też mam godziny przepracowane, ilość rozpaleń itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Tak to wyglądało przed montażem. No i zawór ESBE 55* jak u Ciebie

IMG_20180419_190142.thumb.jpg.0a44b456516afff5033d8016d4ae7703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRado, jakim pelletem palisz? Próbowałeś jakiegoś tańszego no name? Palnik da radę się oczyścić w razie jakichś niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i te cyfry byłyby ciekawe, gdybyście Panowie podawali również temperaturę jaką utrzymujecie w domach. Bez tego te wartości nie są miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam na termostacie ustawione 22,4 °C z histeryzą 0,4. Z tego co widzę to sezon zamknę poniżej 3 ton. Z trzech ton które kupiłem jeszcze sporo zostanie na grzanie latem CWU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na telefonie ale w stopce chyba mam że 23* i wszędzie to powtarzam.  Moja Pani lubi ciepło z wierzcie mi, 1* różnicy na termostacie to mega różnica w ilości spalonego peletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planujesz zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik  w RTB i Blackstar to sterownik V13.  Co do rodzaju pracy to masz do wyboru 4 opcje:

1. Sterowanie pogodowe

2. Czujnik temp pokojowej

3 Harmongram

4 acz niechętnie termostat pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Kroitzman jest instalatorem w/w kotłów. Moim skromnym zdaniem to chyba najlepsze kotły, jakie są dostępne na naszym rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, niech Ci będzie... Laguna na 3 miejscu:-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTB, bo drogi:-):-) ale za to ma wszystko...

Ale to tylko mój prywatny ranking... Żadnego z nich nie widziałem w akcji:-)

No może na podglądzie online kotła Blackstar w Opalenicy. Jestem pod wrażeniem co potrafi ten kociołek. Chata 180 metrów, od października do dzisiaj spalone 2,6 tony pelletu razem z CWU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek dawno Cię tu nie było chyba nie mogłeś się oderwać od "swoich" Włoszek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.