Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o tej cenie? ☺

http://sanitsystem.pl/id,2101/prod,kociol-na-pellet-ferroli-biopellet-18+-montaz

Nadstawka +35kg kosztuje 400zł do wersji 18KW i 500zł do wersji 24KW. 

Czyszczenie kotła jak w Redzie. Układ pompowy w kotle, polskie menu, również tutaj nic nie ważymy, nie ustawiamy. 

Tu macie pracę kotła i czyszczenie.

https://youtu.be/t_CKTtIRyM8

 

 

Automatyka Darwin do zdalnego sterowania kotłem z poziomu komputera,  tableta czy smartfonu to opcja dodatkowa - 970zł. 

 

Co o tym myślicie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest ok. To tyle i tylko tyle....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 21:34, Benton661 napisał:

Cena jest ok. To tyle i tylko tyle....:)

A czego oczekujesz więcej od kotła? Jestem uzytkownikiem od września i lepiej trafić nie mogłem cenowo.Kocioł chodzi jak złoto, w kotłowni nie przesiaduję, nie ważę pelletu, nie ustawiam a po zamontowaniu tylko wcisąłem przycisk i to tyle. Nigdy wcześniej nie maiłem do czynienia z kotłami i wydaje mi się, że tak powinna wyglądać u wszystkich przygoda z pelletem czego wszystkim życzę. Jak czytam te wypociny o defro, kostrzewa i innych kotłach palnikowych z poziomym wymiennikiem to zastanawiam się dlaczego ludzie za swoje pieniądze się tak katują?

Najlepsze jest to, że montował mi go hydraulik który nigdy nie miał z takim kotłem styczności. Nie potrzeba było prosić się serwisu o "odpalenie" po prostu wcisnłem enter i zrobiło się ciepło.Mam 24kw ogrzewam 300m2,  20 grzejników i za kotłem tylko zawór termostatyczny esbe 55* to wsztystko, bez zbednych dupereli...W najchłodniejszym pokoju wisi termostat z rozkręconym grzejnikiem na max a w pozostałych pomieszczeniach grzejniki mają  głowice termostatyczne.Każdemu z czystym sumieniem polecam ten kocioł i gdybym miał drugi raz wybierać padło by dokładnie na ten sam kocioł. Oczywiście były brane droższe konstrukcje tj red selecta, red compact, czy red performa gdzie wycenę IMG_8001.thumb.JPG.b4430c14f4dad1b6d2438a987ff9c809.JPGIMG_7940.thumb.JPG.9c5362171344b19d6481f7faea7a854d.JPGmiałem już na 24k, ale przez zupełny ptzypadek wpadłem na ten i jestem niesamowicie zadowolony.Cała inwestycja zamknęła się z przeróbką instalacji i zakupem kotła w 10k a tylko dlatego, że zachciało mi się kocioł w innym miejscu postawić.

OCZYWISCIE OGROMNĄ ZASŁUGĘ MA TUTAJ WOJTEK "PUŁAWIAK" JEGO WIEDZA I CHĘĆ POMOCY JEST PO PROSTU NIEOCENIONA! POLECAM GO KAŻDEMU KTO ZACZYNA PRZYGODĘ Z PELLETEM!

Filmik jest mojego autorstwa. Tak wygląda moja kotłownia, uważam, że wzorowo!

https://www.youtube.com/watch?v=t_CKTtIRyM8

Dokupiłem nadstawkę +48kg i teraz wchodzi może około 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest pojemność wodna tego "kociołka" ? Spalanie 25-35kg\doba w trybie pracy ciągłej?

Ciekawie przedstawia się wyjście spalin - 8cm. Trudno będzie znaleźć redukcję, bo moda na kominy fi 200 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyjściem na 8cm to dobra rzecz w momencie jeśli ktoś musi włożyć wkład stalowy  do starego komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ja u siebie mam wyjście fi 100mn więc wklad montowalem tylko 120mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laptop napisał:

Jaka jest pojemność wodna tego "kociołka" ? Spalanie 25-35kg\doba w trybie pracy ciągłej?

Ciekawie przedstawia się wyjście spalin - 8cm. Trudno będzie znaleźć redukcję, bo moda na kominy fi 200 ;)

Zastosowałem taką przejściówkę

https://allegro.pl/oferta/wkladka-fi-80-darco-200-mm-do-piecy-na-pellet-7402537542

Spalanie w pracy ciagłej tyle, że z obniżaniem temp. na  noc w rezultacie kociołek chodzi od 7-23 a reszte  stoi chyba, że temp w nocy spadnie poniżej 19* wtedy załączy się. W dzień pracuje aż osiągnie temp w pokoju 22* i wtedy przechodzi w stan podtrzymania czyli chodzi na modulacji 1 dwie godziny spalając przy tym minimalne ilości paliwa, ale jest to o tyle lepiej, że wystarczy żeby nie odczuwać spadków temp jak gdyby się po prostu od razu po nagrzaniu wył. Jeżeli w tym okresie 2h temp nie spadnie w pomieszczeniu  po prostu się wygasza i czeka a jeżeli spadnie wchodzi na normalną moc i moduluje znowu aż do osiągnięcia temp w pomieszczeniu.

Kociołek ma bardzo małą powierzchnie wody coś koło 26L, ale u mnie sprawdza się to genialnie, zasada działania jak kocioł gazowy. Jest zimno wł się i już po 10min robią się konwektory cieplutkie.

Temp ustawiona na kotle 70* i nie mogę się nadziwować dlaczego tak prostego algorytmu pracy nie ma w innych kotłach?

Po prostu moduluje pełną parą na 5 aż osiągnie 66* i wtedy co stopień schodzi z modulacją aż dojdzie do 70*

Przykłąd:  70* modulacja 1, 69* modulacja 2, 68* modulacja 3, 67* modulacja 4 i poniżej już modulacja 5, to takie proste i genialne...

Oczywiście można go zblokować np na 3 tylko, ale u mnie jest lepiej jak ma pełny zakres mocy a sam sobie dostosowuje ile mu potrzeba w danym momencie zeby jak najszybciej wygrzał układ. 

Do dnia dzisiejszego spaliłem w granicach 3700kg co uważam za kosmiczny wynik przy tym ile węgla mi  szło (około 5-6t) a było to spowodowane tym, że w nocy żeby mi nie wygasło musiałem cały czas palić a tutaj w nocy kocioł stoi.

REWELACJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRado, cieszę się Twoim szczęściem... Spalanie rzeczywiście przyzwoite, jeśli prawdziwe...

Ja nie mogę zrozumieć tylko jednej rzeczy : Jak można do kotła 19 kW zainstalować w standardzie zasobnik na 2 worki pelletu? Nadstawka za 400 zł na dwa następne worki, rewelacja... A może kpina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RadoRado napisał:

 

Przykłąd:  70* modulacja 1, 69* modulacja 2, 68* modulacja 3, 67* modulacja 4 i poniżej już modulacja 5, to takie proste i genialne...

To widzę identycznie moduluje jak przy Lagunie, z tym że u mnie do 1 nie zmoduluje, za dużo mam wody w układzie. 

@Benton661 dlaczego zaraz kpina? Mi nie przeszkadza żeby w największe mrozy co 2 dni podsypać a w dni cieplesze co 3-4. To kotły kompaktowe, coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RadoRado napisał:

OCZYWISCIE OGROMNĄ ZASŁUGĘ MA TUTAJ WOJTEK "PUŁAWIAK" JEGO WIEDZA I CHĘĆ POMOCY JEST PO PROSTU NIEOCENIONA! POLECAM GO KAŻDEMU KTO ZACZYNA PRZYGODĘ Z PELLETEM!

Święta prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
Godzinę temu, RadoRado napisał:

 żeby mi nie wygasło musiałem cały czas palić a tutaj w nocy kocioł stoi.

REWELACJA!

No to rewelacja, bo jak stoi i jeszcze do tego grzeje, to nic dodać, nic ująć.. I pewnie masz ten sam komfort cieplny, co z węglem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie on pisze że Ferroli mu podaje spalanie? Może liczy tak jak i ja. Dobrze wiem ile mi dzienne spalanie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pastor napisał:

i tu wracamy do pytania - skad feroli wie ile kg spalil?

Proste, oblicza na podstawie modulacji. Wie ile czasu pracuje z daną modulacją i na podstawie tego wychodzi wynik.

każdy stopień modulacji to ileś tak kg/h

Mam kilka worków i obliczyłem, że jak to zużyję będzie 4T i wszystko na to wskazuje, że jest idealnie tak jak licznik pokaże. 

IMG_0153.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trener40 napisał:

No to rewelacja, bo jak stoi i jeszcze do tego grzeje, to nic dodać, nic ująć.. I pewnie masz ten sam komfort cieplny, co z węglem... 

Jeszcze jakbyś się *** nauczył czytać ze zrozumieniem chociaż początek, to było by już w ogóle rewelacyjnie...

Jaki jest sens żeby w nocy w domu było 22* i otwierać okno, bo tak robiłem przy kopciuchu żeby nie rozpalać dziada rano na nowo.

Napisałem, że jest temp obniżana na noc, ale to jeszcze trzeba zrozumieć...

Tutaj po prostu jest ustawiona temp na 19 więc kocioł stoi, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.