Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palniki Pelletowe


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam taką sprawę mam zamiar przerobić swój kocioł w węgla na pellet znalazłem taki palnik i mam pytanie czy warto nim się zainteresować czy dopłacić i kupić droższy renomowanaj firmy link do palnika https://www.olx.pl/oferta/palnik-na-pellet-modernizacja-kotla-CID628-IDGjLGF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to taki wynalazek nie wiadomo jak będzie się sprawował , duża moc max 25 to bardzo dużo gdzie większość roku potrzebne jest 2 do 7 kw, ja wybrałbym coś bardziej popularnego co trochę ludzi to ma i wiadomo jak to poskromić , czytać forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Przynajmniej kosztuje ten palnik rozsądne pieniądze a nie jak inni po ponad 5 patoli . tu bym się zastanawiał bo modulacja od 3kw i tu źle już nie ma , na droższe nawet nie patrz bo to zeroekonomiczne i nijak żadnej klasy dalej nie będziesz miał a te 2200 da się jakoś przełknąć , jak ja miałbym dać za jakiegoś kipiego czy tam innego Kostrzewy 5,5 tys i wstawiać to do kotła który w zasadzie jednym okiem patrzy na złom to wolałbym dołożyć te 1,5 tsia i kupić gotowy kocioł 5 klasy z papierami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zaraz obok masz podobny temat i chyba nawet ten sam zestaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, berthold61 napisał:

Przynajmniej kosztuje ten palnik rozsądne pieniądze a nie jak inni po ponad 5 patoli .

To bym chyba już wolał kupić jednak Kipiego Basica za ok 3,5 klocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, berthold61 napisał:

Przynajmniej kosztuje ten palnik rozsądne pieniądze a nie jak inni po ponad 5 patoli . tu bym się zastanawiał bo modulacja od 3kw i tu źle już nie ma , na droższe nawet nie patrz bo to zeroekonomiczne i nijak żadnej klasy dalej nie będziesz miał a te 2200 da się jakoś przełknąć , jak ja miałbym dać za jakiegoś kipiego czy tam innego Kostrzewy 5,5 tys i wstawiać to do kotła który w zasadzie jednym okiem patrzy na złom to wolałbym dołożyć te 1,5 tsia i kupić gotowy kocioł 5 klasy z papierami .

nigdzie tak niema że kompletny kocioł kosztuje tylko 1.5 tysia więcej od samego palnika .

Cena ta to mniej więcej drugie tyle co palnik ze sterowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale ja w tym momencie myślałem o ekogroszkowcu z 5 klasą a je już idzie kupić za 6,5 tys a za 7,5 mam już całkiem solidny i nie koniecznie musiałby to być peletowy , a zdrugiej strony nie wiadomo co teraz dobrze zrobić bo co kilka miesięcy to inne banialuki wymyślają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 7000 masz Ferroli Biopellet z zasobnikiem 105kg, wentylatorem wyciągowym, naczyniem przeponowym, układem pompowym, presostatem po stronie wody i spalin, pionowym łatwo czyszczonym wymiennikiem oraz papierami na 5 klasę i Ecodesign. Teraz jakie ekonomiczny aspekt ma dokładanie palnika za 5k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niska pojemność wodna, dlatego taki kocioł musi być dobrze dobrany do zapotrzebowania na ciepło, a instalacja do niego. Np. 12 kW wg danych "moduluje" od 3,6 kW, tzn. przełącza pewnie pomiędzy mocami 30% i 100%. Tu trzeba by się w instrukcję sterownika zagłębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisnia84 Dopytaj się sprzedawcy jaki jest tam dokładnie sterownik, gdyż wersja 76v1 nie obsługuje żadnej pompy. Wersja 76v2 obsługuje tylko pompę CO, a wersja 76v3 obsługuje już pompę CO i CWU. Ja mam akurat wersję 76v2, ponieważ jak go kupowałem nie mieli jeszcze z pompą CWU, ale z tym sobie poradziłem. 

Jeszcze to mnie nurtuje. 

Sterownik ma możliwość ustawienia przedmuchu ( czyli czyszczenie rusztu), ale to i tak zawsze coś będzie zalegało, gdyż ta czołowa ścianka blokuję wypadanie popiołu. 

Jeszcze co mi przyszło do głowy, to trzeba wiedziec jaki Motoreduktor został zamontowany w palniku, gdyż taki sam trzeba zamontować w zasobniku od paliwa. Obroty muszą być identyczne.  

P. S. Czasy podawania można zmieniać w tym sterze, ale nie pamiętam czy można rozdzielić dla każdego Motoreduktora oddzielnie. Dawno nie klikałem w sterowniku, ale coś mi mówi, że chyba można... 

 

Screenshot_2020-09-10-08-53-58-1~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tej rurze... Jest OK. 

Co do wersji, to opisalem Ci który sterownik obsługuje dwie pompy. 

Jak chcesz mieć obsługę dwóch pomp to v3, a u producenta jest tylko droższy o 30 zł, a jeżeli sprzedawca sprzedaje v1, a pisze w opisie " grzanie wody", to wprowadza w błąd. Żadnej wody nie nagrzeje, ani CO, ani CWU. 

https://kupsterownik.pl/strona-glowna/105-sterownik-ie-76v1.html

Tu masz opisane co obsługuje,a teraz znajdź sobie na stronie producenta v3 i porównaj. Dochodzą obie pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 nic nie jest idealne (np. to że do mieszacza musisz dokupić moduł zewnętrzny, wystarczy UMS za 150zl) ale kurczę, jest kocioł który na prawdę dobrze działa bo jest tego bardzo dużo, jest nowy i z papierami. Modulacja jest płynna chyba 5cio stopniowa, niech mnie ktoś skoryguje jak źle piszę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.... Jest to na pewno lepsze rozwiązanie, niż np. palnik za 5 tys do starego śmieciucha, czy choćby 20 kW peleciak bez bufora dla 100 m2 oraz 120 l bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent polecił mi większą wersie do 30 kw że względu na palenisko jest większe 20 cm na 12 cm żeby głębiej wchodził palnik do pieca. Mówił że moc palnika można zmniejszyć do np. 12 kw i będzie ok tylko zastanawia mnie czy nie będzie większa paliwożernosc pelletu z większym palnikiem. (piec zasypowy 16 kw. Do ogrzania ok 90 metrów parter ocieplony) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 30KW i przy 12 jest zupełnie inna moc minimalna to ona jest tu najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie palnik dostosowuje moc, a sterownik... Min moc można ustawić na 1KW, ale podawanie paliwa jest 0.46 sek co 20 sek ( tę przerwę 20 sek można zmniejszyć w sterowniku, ale to dla zaawansowanych ;) więc można zapomnieć o takiej pracy palnika. Moc max w sterowniku, to 25KW. 

Ustawia się : moc min, śr, max... Do każdej mocy ustawia się pracę wentylatora... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.