Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł drogi ale samo rozwiązanie jest banalnie proste. Ale przecież w takiej lagunie czy kilku innych kotłach typowo pelletowych paleniska są zwykle pionowe wysokie i tam nie ma raczej problemu z wyrzucaniem niespalonych frakcji. Co prawda paliwo jest podawane z góry ale odpowiednio dozowane ( niewielkie ilości ) wpada na dno wysokiego wiadra na wytworzony żar tam jest odgazowywane i gaz spala się w górnej warstwie paleniska

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś to cudo: Heiztechnik ONE. W najmniejszym modelu modulacja 2-8kW. Pojemność wodna kotła 26l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny widzieliście? Super, akurat "Kowalski" wyrzuci śmieciucha i kupi sobie ten kocioł :-)

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł to nie moja bajka :). To nowość, która może cierpieć na "choroby wieku dziecięcego". Czytałem o nim tu:

http://www.heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3747-one-basic-11-kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomek0407 napisał:

To jeszcze filmik 

 

Wygląda nieźle, gdyby tylko  jakiś użytkownik napisał, jak to wygląda w praktyce. Może kiedyś się doczekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
23 godziny temu, Benton661 napisał:

Ten kocioł to nie moja bajka :). To nowość, która może cierpieć na "choroby wieku dziecięcego". Czytałem o nim tu:

http://www.heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3747-one-basic-11-kw

Jak widac cierpi. Zawsze *** cos. 

Edytowane przez Visitor1230
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Cichewicz Hydro? Wiecie że to Włoch na licencji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tak sobie testuje swojego Biawara. Juz ustawienia pracy kotla mam w miare potestowane, ustawione. To zaczalem sie brac za modulacje parametrow sondy Lambda. A ze to nie jest niestety w Plumie opisane w pelni to pozostaja metody prob i bledow. Chodzi o parametry sondy A, B, C. Majac juz jakies pojecie o modulacji palnika ( podobne oznaczenia parametrow) poprzestawialem A z fabrycznych 10 na 40, B ze 100 na 60, C z 0 na 5. Ha... i to jest wlasnie to prosze panstwa. Palnik jest lepiej modulowany powietrzem. Plomien przy tym stabilniejszy. Ladowanie bufora zamiast 50- 55 min poszlo w 40. Spalajac przy tym 1,85 zamiast 2,1 kg pelletu. Poziom tlenu w spalinach tez jest stabilniejszy.

Krotko mowiac odkrylem nowy teren do poszukiwan idealu. A nawiasem mowiac nie wyobrazam sobie pracy kotla bez sondy lambda. Gdyby tak jeszcze modulacja byla polaczona z dana wartoscia plomienia albo cos cisnieniowego w kotle, byloby idealnie. No ale komu chce sie napisac algorytm do takiego sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej sondy to też nie mały wydatek jak patrzę na Kostrzewę. To możliwe że kosztuje koło 2000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pluma to coś rzędu 1200-1400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eliks napisał:

Koszt takiej sondy to też nie mały wydatek jak patrzę na Kostrzewę. To możliwe że kosztuje koło 2000zł?

1250zł, Kostrzewa to ma wszystko x 1.5

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanieje z roku na rok... Jak będzie za 500, to sobie zafunduję heheh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem wasze rozmowy w tym temacie żywo przypominają rozmowy nastolatków które dorwały Playboya  lub inny świerszczyk z treścią dla nich zakazaną czy niedostępną.

Weźcie na wstrzymanie lub zamknijcie ten smieszny temat.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sambor napisał:

Panowie z całym szacunkiem wasze rozmowy w tym temacie żywo przypominają rozmowy nastolatków które dorwały Playboya  lub inny świerszczyk z treścią dla nich zakazaną czy niedostępną.

Weźcie na wstrzymanie lub zamknijcie ten smieszny temat.

To fajny temat gdzie można zawsze coś tam dowiedzieć się nowego a przy okazji otrzymać pozytywną reakcję na którą liczę przy okazji  żeby nie być goło słownym  .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo :) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działa dziękuje pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Panowie z całym szacunkiem wasze rozmowy w tym temacie żywo przypominają rozmowy nastolatków które dorwały Playboya  lub inny świerszczyk z treścią dla nich zakazaną czy niedostępną.

Weźcie na wstrzymanie lub zamknijcie ten smieszny temat.

Oświeć nas proszę albo naprostuj nasze błędne drogi, zamiast pluć jadem, bo teraz sam się ośmieszasz

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Benton sondy za 5 stow sie niedoczeka

Ale za to kupię sobie górę "świerszczyków" ;)

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedzi Sambora zaraz mi się przypomniało jak znalazłem u ojca w szafie "Twoje Weekendy" w 1992r.  Dziękuję Ci za uruchomienie tego wspomnienia. 

@Visitor1230 Co do Cichewicza, nie powiem Ci czyje to jest, ale konstrukcja włoska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@eliks, jak spisuje się E. Laguna przy obecnej pogodzie? Spalanie mocno skoczyło? Wyłączasz dalej kocioł termostatem pokojowym czy puszczasz pompę na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RKocioł odpala mi się 3 razy na dobę z tym że 3ci raz to na 1,5-2h bo od 23:00 mam 21 stopni. Ja mieszkam w zimnej okolicy, od kilku dni w nocy -4 wv dzień 0. Dzisiaj wieczorem napiszę Ci dokładnie jak to wychodzi ale na pewno powyżej 15kg. Fakt że jak pisałem,  ten pelet nie ma mocy. Co do kotła.  Jak palę od 24 września to oprócz zasypu nie robię nic, nawet pojemnik na popiół się nie zapelnił. W domu od 6-23 jest ustawione 23 stopnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.