Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @eliks moja wiedza w porównaniu do weteranów tego forum to 10 % ich wiedzy.

Tak jak mówię dotrę do badań mego śmieciucha na KIPI  jak mi to producent udostępni, w tedy będzie merytum  naszej dyskusji i Twego szczekania na jedynie słuszne zestawy pelletowe nad składakami.

Sam jestem BARDZO MOCNO CIEKAW TYCH WYNIKÓW ale zapewne i wszyscy użytkownicy składaków a jest ich setki tysięcy już.

Pozdrawiam 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeka pies więc hamuj się,  to po pierwsze.  Po drugie to Ty ciągle nakrecasz temat konkurencyjności smieciucha z jedynym słusznym palnikiem, który też ma problemy niektórymi peletami.

Pelet wsypiesz łopatą do DSa nie spali się?  Oczywiście że spali. Czekam też na Twoje badania i pokaz modulacji kotła, może jakieś zdjęcia,  filmy,  pokazanie komory spalania po jakimś etapie palenia. Jak pokażesz Twoj palnik który będzie modulowal z mocą 3,1-16,5 KW działając na 3KW ze sprawnością większą niż przy mocy maksymalnej to przyznam Ci rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Celem tego wątku nie jest rozprawianie o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Chcemy tu poznawać nowe rozwiązania technologiczne, z szeroko pojętego "rynku pelletowego" , opinie użytkowników nowoczesnych kotłów i palników, a nie przedszkolne zagrywki typu : "mam kocioł X i jestem lepszy od was, bo wy macie kocioł Y"...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Benton661 napisał:

Panowie, spokojnie. Celem tego wątku nie jest rozprawianie o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Chcemy tu poznawać nowe rozwiązania technologiczne, z szeroko pojętego "rynku pelletowego" , opinie użytkowników nowoczesnych kotłów i palników, a nie przedszkolne zagrywki typu : "mam kocioł X i jestem lepszy od was, bo wy macie kocioł Y"...

Popieram dla każdego znajdzie się miejsce na rynku. Spokojnie Panowie dobrze że mamy odmienne zdania bo dzieki temu dyskutujemy sobie. Ale dyskutujmy spokojnie merytorycznie na luzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię swojego jak to @eliks nazywa śmieciucha choć nim nie jest. Wygląda jak SATURN V i przypomina mi ten pierwszy krok. Kocioł 5 klasy to z niego sam sobie zrobiłem i jak ktoś chce to druknę certa. 

...a i jeszcze jedno, będzie maił niebawem ecodesing. Jak go wyłączę i przełączę się na PV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 12:35, Dracogo napisał:

Tak się składa, że w Polsce, pellet już był drogim paliwem, choć nie tak znowu deficytowem, gdyż w tamtym czasie, mało było producentów co prawda, ale także spalaczy pelletu, było zdecydowanie mniej. Ale w ostatnich latach za sprawą dotacji, powstało wiele nowych linii produkcyjnych, co było też powodem obniżki cen, skoro pojawiła się konkurencja na tym rynku. Wystarczy spojrzeć, co dzieje się np. u bodaj największego polskiego producenta, który wytwarza też prawdopodobnie najlepszy jakościowo pellet na naszym rynku. Powstał w Grudziądzu kompletnie nowy zakład produkcyjny, wraz z potężną linią do wyrobu pelletu. Więc katastroficzne wizje, nie są jak  narazie uzasadnione.

 

Mysle ze nie przekroczy tej ponizej co najwyzej sie zrowna (z dnia 2018-10-19). Fakt ze nikt nie wie jak sie to potoczy. Dobrze jest miec inny wybor...

 

 

IMG_20181019_102058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba znalazłeś najdroższy pellet, jaki tylko było można. Bo za taką cenę, to można spokojnie kupić w krajach €, pellet pakowany po 15kg. a tu jest tylko 10 kg.  A dodam jeszcze, że nasz krajowy Olimp, wiadomego producenta, widziałem w cenie około 4,5 €, oczywiście za worek 15 kg. więc nie jest on najtańszym na zachodnim rynku. Ale nie ma to jednak wpływu na krajowe ceny, które są niższe. Gdyż za ok. 750 PLN za tonę, można już kupić paliwo dobrej jakości. A jest to połowa tej ceny, którą widać, na zamieszczonej fotce. Więc bez obaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy najdrozszy / najtanszy bo innego nie bylo. Nie pale tu pelletem wiec i go nie szukam, a ze tu dyskusja to pomyslalem ze pstrykne fotke dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie mieli pakowanego w kilogramowe torebeczki, bo by jeszcze drożej kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno tylko, w krajach z euro zarabiał bym 2000 a w naszym 2500 tylko w zł i jeszcze muszę się doktoryzować w każdej dziedzinie której się "dotknę".

Jestem idiotą patryjotą

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenia sobie konfort. Niech placa, nie zal mi ich.

1 minutę temu, reded napisał:

...

Jestem idiotą patryjotą

...

A tak wracajac do kotlow to wielka szkoda ze Pan xxx taki czy owaki nie sprzedaje naszych kotlow we Wloszech. Wyszloby na dobre calemu spoleczenstwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PioBin napisał:

Cenia sobie konfort.

 

I dlatego właśnie, do ogrzewania domów, wykorzystywane są kotły gazowe. A pellet lub mazut tylko tam, gdzie nie ma gazu. Więc wcale nie musisz się nad nimi użalać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie tu sie wegiel kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje, to wie gdzie można kupić. Ale handel tym opałem, to już jest na bardzo małą skalę. Pewnie więcej drewna kominkowego się sprzedaje, więc nie ma problemu z jego kupnem. A ten austriacki pellet z fotki, to jeden z lepszych zapewne. Choć dopuszczalna jego wilgotność, jest wyższa od tej, jaką stosuje większość producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, eliks napisał:

Po to robię notatki i będę dokumentowal filmowo, żeby zachować obiektywizm i pokazać to innym. 

 

Brawo Ty.I tak trzymaj gdyż takie działania są bardzo pomocne w decyzji wyboru kotła.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PioBin napisał:

Cenia sobie konfort. Niech placa, nie zal mi ich.

A tak wracajac do kotlow to wielka szkoda ze Pan xxx taki czy owaki nie sprzedaje naszych kotlow we Wloszech. Wyszloby na dobre calemu spoleczenstwu.

Przecież na włoski rynek jest sprzedawany - Polski pellet w gigantycznych ilościach. "Włosi" dość skutecznie penetrują nasz rynek i gdyby kotły wzbudziły ich zainteresowanie to na tamtejszym rynku były by już bardzo dawno temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, my wysyłamy Włochom nasz pellet w cenie dla nich bardzo niskiej, a oni w zamian sprzedają nam kotły, których cena dla większości Polaków jest jednak zaporowa. To nie fair...heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.