krisgie Opublikowano 14 Września 2018 #101 Opublikowano 14 Września 2018 7 godzin temu, sambor napisał: Te wszystkie badania robi i tak laboratorium - co może zwykły człowiek zrobić? Wymiary? ;) Cytuj
eliks Opublikowano 14 Września 2018 #102 Opublikowano 14 Września 2018 19 minut temu, shogunzlasa napisał: jak pływa ubity i się nie rozpada - jest OK No właśnie nie ma pływać ☺ Cytuj
shogunzlasa Opublikowano 14 Września 2018 #103 Opublikowano 14 Września 2018 Prawda - jak jest ubity i się nie rozpada to dobry pellet nie pływa - sorki za rozpęd. Cytuj
Benton661 Opublikowano 14 Września 2018 #104 Opublikowano 14 Września 2018 3 godziny temu, eliks napisał: Be ton jak to zabrzmiało ☺ Zabrzmiało jak zabrzmiało, a głodnemu chleb na myśli, eliks :) Słyszałem gdzieś, że niektórzy tak sprawdzają pellet, rozgryzając i smakując :) Jak np. jest słodki, to znaczy że ma już jakieś dodatki... Swój obecny pellet próbowałem również i wydaje się ok :) Tzn. smakuje i pachnie jak drewno:) Cytuj
Benton661 Opublikowano 14 Września 2018 #105 Opublikowano 14 Września 2018 2 godziny temu, shogunzlasa napisał: Pellet testuje się w szklance wody - jak się rozpuści i lata dużo syfu to znaczy, że jest kiepski - jak pływa ubity i się nie rozpada - jest OK. Shogunzlasa, edytuj to zdanie albo usuń całkowicie bo znowu piszesz głupoty i wprowadzasz ludzi w błąd... Cytuj
shogunzlasa Opublikowano 14 Września 2018 #106 Opublikowano 14 Września 2018 Sprostowałem potem - nie dam rady po cytacie. Poszło z rozpędu. Test z wodą jest niezły jak porównamy wizualnie dobry i kiepski pellet - znaczy tak można szybko dostrzec różnice. Wyrocznia to to nie jest, ale już coś nam powie. Cytuj
sambor Opublikowano 14 Września 2018 #107 Opublikowano 14 Września 2018 (edytowane) 11 godzin temu, reded napisał: Sambor jak nie podpowiesz to dostaniesz "-" :-) "Zastraszony" odpowiadam że powodem zwrotu tych ponad 200t była średnica paliwa - wg norm DIN powinna być 6+-1mm a była 7,2mm, czyli o 0,2mm za dużo! Wg nas bzdet, ale tak się sprawdza i egzekwuje wymagania. Reszty parametrów nawet nie sprawdzano. Edytowane 14 Września 2018 przez sambor 1 Cytuj
Benton661 Opublikowano 14 Września 2018 #108 Opublikowano 14 Września 2018 I bardzo dobrze :) Klient płaci za DIN plus i wymaga standardów DIN plus. Towar pewnie leżał długo nie spakowany, spuchł bo nałapał wilgoci z powietrza Cytuj
sambor Opublikowano 14 Września 2018 #109 Opublikowano 14 Września 2018 Ja podejrzewam matryce, taki towar eksportowy nie miałby prawa spuchnąć, gdyż max ilość wilgoci to też jest wymóg. Cytuj
Benton661 Opublikowano 14 Września 2018 #110 Opublikowano 14 Września 2018 (edytowane) Ciekawe, co zrobili z tym towarem, po powrocie do PL... Opchnęli u nas z ciągle dołączonym certyfikatem DIN, czy już jako NO NAME...:) Obstawiałbym niestety pierwszą wersję... Edytowane 14 Września 2018 przez Benton661 Cytuj
user2018 Opublikowano 14 Września 2018 #111 Opublikowano 14 Września 2018 49 minut temu, sambor napisał: "Zastraszony" odpowiadam że powodem zwrotu tych ponad 200t była średnica paliwa - wg norm DIN powinna być 6+-1mm a była 7,2mm, czyli o 0,2mm za dużo! Wg nas bzdet, ale tak się sprawdza i egzekwuje wymagania. Reszty parametrów nawet nie sprawdzano. Sławnie to jest problemem w Polsce jak i ogólnie krajach Wschodniej Europy, że w dupie maja przepisy, normy i jakoś to będzie. Jest norma, jest podana tolerancja, jeżeli się nie mieści to znaczy, że nie jest zgodny z norma i nie przebacz. Cytuj
RedEd Opublikowano 14 Września 2018 #112 Opublikowano 14 Września 2018 Godzinę temu, sambor napisał: "Zastraszony" odpowiadam że powodem zwrotu tych ponad 200t była średnica paliwa - wg norm DIN powinna być 6+-1mm a była 7,2mm, czyli o 0,2mm za dużo! Wg nas bzdet, ale tak się sprawdza i egzekwuje wymagania. Reszty parametrów nawet nie sprawdzano. Dzięki, podejrzewałem coś oczywistego. Pozdrawiam RedEd Cytuj
9uba Opublikowano 7 Października 2018 Autor #113 Opublikowano 7 Października 2018 Witam Nadal szukam kotła , do wiosny mam czas ,co myślicie o kotle Kotłospaw duoko 15 kw . Palnik kipi sterownik plum . Jak jest z obsługą tego kotła tzn. czyszczenie Czy sterownik w standardzie ma opcję obsługi bufora .Ogólnie mało info jest na temat ww kotła. Cytuj
sambor Opublikowano 7 Października 2018 #114 Opublikowano 7 Października 2018 23 minuty temu, 9uba napisał: co myślicie o kotle Kotłospaw duoko 15 kw . Myślimy że mógłbyś się lepiej postarać i szukać tak gdzie trzeba, a nie na lokalnych złomowiskach Cytuj
eliks Opublikowano 7 Października 2018 #115 Opublikowano 7 Października 2018 Hahaha. Nie dostałem nadal od nich żadnej DTRki o które prosiłem. Na prawdę w Kotlospawie to taka tajemnica? Cytuj
9uba Opublikowano 7 Października 2018 Autor #116 Opublikowano 7 Października 2018 ja dostałem od nich bez problemu dtr i przekroje kotłów do duoko 15kw i slimko12 kw. Sambor mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź ??? Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 7 Października 2018 #117 Opublikowano 7 Października 2018 I tak sukces, ze sie udalo przekroj znalezc. Kupa zelastwa z upierdliwym w czyszczeniu wymiennikiem poziomym. Zadnego szamotu. Poszukaj czegos lepszego. Cytuj
eliks Opublikowano 7 Października 2018 #118 Opublikowano 7 Października 2018 1 minutę temu, 9uba napisał: ja dostałem od nich bez problemu dtr i przekroje kotłów do duoko 15kw i slimko12 kw. Sambor mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź ??? Mógł byś się tym podzielić w odpowiednim dziale? Cytuj
9uba Opublikowano 7 Października 2018 Autor #119 Opublikowano 7 Października 2018 (edytowane) eliks pewnie że tak wrzucę to Edytowane 7 Października 2018 przez 9uba 1 Cytuj
Dragster Opublikowano 7 Października 2018 #120 Opublikowano 7 Października 2018 1 godzinę temu, 9uba napisał: Czy sterownik w standardzie ma opcję obsługi bufora Tylko 860tka ma w standardzie obsługę bufora. W innym przypadku trzeba dokupić moduł B. Cytuj
Dracogo Opublikowano 7 Października 2018 #121 Opublikowano 7 Października 2018 (edytowane) W dniu 11.09.2018 o 20:28, sambor napisał: Do puki producenci palników i kotłów nie wezmą sprawy sterowania w swoje ręce to nic nie nie zmieni z jakością spalania. Zauważcie że ten sam sterownik jest w Biawarze ( a fe , taka porządna firma z licencjami ze skadynawii) jak i w kipim i innych produkcjach rodzimych garaży. A to są całkiem inne palniki i inne kotły. A jesteś sambor pewny, że "ten sam sterownik", wykorzystywany w komplecie z różnymi palnikami, pracuje na dokładnie tym samym sofcie? Producenci palników twierdzą naogół, że sterowniki oferowane w zestawie z ich palnikami są optymalizowane specjalnie dla ich potrzeb. Dlatego nie chcą sprzedawać samych palników bez sterowania, gdyż twierdzą, że na "uniwersalnych" regulatorach, mogą nie działać optymalnie. Osobiście uważam, że to trochę naciągane tłumaczenia, ale faktem jest to, że softy nie są identyczne. Czyli może jak zwykle, prawda leży po środku ;) Edytowane 7 Października 2018 przez Dracogo Najpierw wstawiłem sam cytat, a potem dopiero dopisałem własną wypowiedź. Sorry. Cytuj
Dracogo Opublikowano 7 Października 2018 #122 Opublikowano 7 Października 2018 35 minut temu, Dragster napisał: Tylko 860tka ma w standardzie obsługę bufora. W innym przypadku trzeba dokupić moduł B. Tak jest zapewne w przypadku Pluma, którego nie jestem fanem, ale w przypadku np. regulatora IgneoTouch i modułu sterującego Big firmy Estyma, obsługa bufora jest dostępna także bez dodatkowych nakładów. Więc może warto poznać także coś innego niż Plum? Cytuj
Dragster Opublikowano 7 Października 2018 #123 Opublikowano 7 Października 2018 Kolega @9uba pytał o KIPI więc odpowiedziałem. KIPI jest dostępny tylko z PLUMem. Doskonale zdaję sobie sprawę, że na PLUMie świat się nie kończy. Cytuj
artus72 Opublikowano 7 Października 2018 #124 Opublikowano 7 Października 2018 Witam jestem świeży w temacie więc proszę o wyrozumiałość , zakupiłem piec firmy Proeco z palnikiem Termo-Tech Stąporków i problem polega na tym że zbiera się popiół w palniku . Próbowałem różnych pelletów na jednym gaśnie po 1 dniu na innym po 3-4 dniach - alarm pusty zasyp . Na pellecie z Castoramy spaliłem rurę od podajnika , został do wypróbowania tylko pellet ze Stelmetu lub Barlinka może podpowiecie coś nowicjuszowi ? Cytuj
Dracogo Opublikowano 7 Października 2018 #125 Opublikowano 7 Października 2018 39 minut temu, artus72 napisał: ... problem polega na tym że zbiera się popiół w palniku . Próbowałem różnych pelletów na jednym gaśnie po 1 dniu na innym po 3-4 dniach - alarm pusty zasyp . Na pellecie z Castoramy spaliłem rurę od podajnika , został do wypróbowania tylko pellet ze Stelmetu lub Barlinka może podpowiecie coś nowicjuszowi ? Jakość pelletu, ma tak samp duże znaczenie, jak i optymalnie oprogramowany palnik. Więc co możesz napisać o Twoich próbach optymalizacji procesu spalania paliwa? To, że testowałeś różne rodzaje pelletu, to już wiemy. Były między nimi nawet takie, których nie warto testować. Ważne więc jest, jakie są wnoski, wyciągnięte z tych testów. Na Twoim miejscu, to najpierw bym zasypał pellet, którego wysoką jakość potwierdza wielu użytkowników i na nim dopracował ustawienia palnika, a dopiero po uzyskaniu pozytywnych efektów, szukał tańszej alternatywy. Miałbyś wtedy dobry punkt odniesienia do porównań. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.