Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Kupował ktoś w maju ekomiał greenpal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam na stronę PGG praktycznie codziennie, ale bez "przypilnowania" godzin porannych. Zauważyłem że codziennie sprzedają 10t. greenpal'a i jak ja tam zaglądam jest już po sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na początku maja 1 tonę. Zawsze wystawiają 10 ton ekomiału na sprzedaż o 7.00 rano. Parę dni temu kupiłem kolejne 2 tony i teraz czekam na kuriera. A jeszcze jedno, przed  kupnem trzeba się zarejestrować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie sprzedaż tego ekomiału trwa przeważnie od 3 do 10 minut i jak to mówią po ptokach! Musisz przypilnować jak zaczynają sprzedaż o godz. 7 00 i bez problemu, raczej bez problemu kupisz. Schodzi, bo za tą kasę i za te parametry  jakie są podane ( i takie są)to naprawdę warto! Kupowałem synowi na początku maja, na raty... 3 tony, pali nim tak jakby palił ekogroszkiem, jest bardzo  zadowolony. Jest to trochę drobniejszy groszek o uziarnieniu  3-20mm.

Edytowane przez Roman1957
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ten miał ma taką granulację nie jest przypadkiem. Tu chodzi o wymogi śląskiej  uchwały antysmogowej, gdzie są określone parametry fizyczne paliw, a konkretnie ten punkt, który zabrania spalania :

Cytat

.....paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15 %,

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od 06.08.2018 cena Greenpal-Ekomiał w sklepie @ wynosi za big bag 1000 kg 709 zlbr/ba/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się dziwić ? 

Zadzialala niewidzialna ręka rynku. 

Jak wiemy cenę kształtuje popyt i podaż. Popyt był duży a podaz mała wiec cena poszła do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski eko na składie w Kętrzynie 690,00zł brutto za 1 tonę luzem( 25 MJ/kg, popiół 8%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bez nazwy.Jest jeszcze po 810,00zł brutto za 1 tonę luzem (importowany z Rosji, wartość opałowa 26 MJ/kg, popiół 4%) Pod względem ilości popiołu raczej ten jest zbliżony do subigola.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie dostal ktos w ostatnim czasie big baga greenpala? Jak tam z uziarnieniem? Interesuje mnie bo chcialbym spalac go w retorcie od defro. Myslicie ze da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w zeszłym tygodniu opijaliśmy z sąsiadem jego dostawę Greenpala :-) W ten upał wniesienie 2t do piwnicy warte jest małego piwka w sadzie.

W sprawie retorty nie pomogę. Granulacja w specyfikacji, ale chyba bez fajerwerków o których koledzy tu wcześniej pisali. Oba worki po opróżnieniu bialutkie w środku, a i nas nie zaczerniło. Osobiście mocno mnie to zdziwiło, póki używałem węgla zamawiałem niby płukaną kostkę i orzech I, ale po wrzuceniu 3 t do piwnicy wszystko było brudne i zapylone.

Strzeliłem Ci fotkę z piwnicy sąsiada (z lampą i bez).G2.thumb.JPG.4aa7f220acd608abf39d2bd9fbc5d159.JPGG1.thumb.JPG.fe99229ef0539dc7853906a72ceddb3e.JPG:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chcialbym poznać opinie kogoś kto próbował palić tym w retorcie. Wyglada ogolnie ciekawie i zachecajaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis udalo mi sie kupic tone greenpala chociaz juz po 1.5 min od wystawienia 5 ton byl brak asortymentu. Dam znac jak dojdzie i jak to sie pali w retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile liczą za transport big bag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo pali się od góry na naturalnym ciągu, ale z racji granulacji dość intensywnie. Ruszt pionowy w Zębcu świecił na jasnoczerwono. Do przepalania lub bufora od biedy się nada, w innym przypadku stałopalność będzie mizerna i moim zdaniem nie warto. Popiół z letniej proby u sąsiada zgodny ze specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jest big bag ekomialu. Suchy, a granulacja raczej drobniejsza gdzieś 5-15mm. Zobaczymy jak to bedzie w retorcie sie palić. Narazie w podajniku retopal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.