Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

4sek co 3 minuty - takie ustawienie działa mi najlepiej, no i... nie zdarzyło mi się w tym, aby podtrzymanie zgasło ;) co miało miejsce przy większych przerwach podawania w podtrzymaniu.

Jednak chłopaki ze sterownikiem recalarta i takim samym palnikiem jak my z powodzeniem stosują 8sek co 6 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histerezę mam 10st, zadana na kotle 65st. Kocioł dobija mi jeszcze do 72-73 po ustaniu pracy i spada do 55st. 

Ruszt nie wiem czy jest mocno istotny, mam co 12 minut w podtrzymaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie zależne jest m. in. od tego ile ciepła potrzebujesz w danej chwili w domu i jak zimno jest na zewnątrz :) zawór aktualnie mam ustawiony na minimum potrzebnego +5st, a resztę doregulowuje głowicami na grzejnikach. Chciałbym mniej spalać, ale... aktualnie już nie mam pomysłów jak to usprawnić? :) pompka kotłowa? szamot na ruszcie wodnym? ;)

Kolega @sambor, jak dobrze pamiętam to przy swoich prawie 300m2 wypala sezonowo jakoś 3 tony ;) ale jak czytałem to już wyższa hydraulika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, 

1544474921_wcokbm_600.jpg

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, niskiego spalania, taniego pelletu i żadnych problemów z kotłami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dzi4d3k napisał:

Kolega @sambor, jak dobrze pamiętam to przy swoich prawie 300m2 wypala sezonowo jakoś 3 tony ;) ale jak czytałem to już wyższa hydraulika :P

Jaka tam wyższa hydraulika???/

Po prostu najprostszy układ z buforem + dobry kocioł, nie ma nawet ochrony powrotu- po co ona!?

A reszta instalacji policzona a nie wykonana na pałę - większości z was opłacałoby się policzyć instalację i to nie na stronie cw, ale zlecić komuś kto się na tym zna ponadto ważne jest ocieplenie budynku a to wg was kosztuje i na tym większość z was oszczędza.

Teraz policzyłem to za grudzień - 31dni wyszło mi niecałe 19kg/dobę - wraz z CW 300l grzane do 50C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem na budowę rozpalić w piecu bo majstry przychodza łazienkę robić i nie wiem o co kaman

 Spaliny max 112 stopni a nic nie zrobiłem. Wyczyściłem tylko w starym roku piec i przymknąlem całkiem dolne drzwiczki w popielniku 

20190101_190622.jpg

Edytowane przez dhany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to "cug" nie reguluje się tym ustrojstwem na czopuchu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo kiedyś. Servis polecił wejść w ustawienia servisowe i zwiększyć minimalna temp spalin do 200 stopni. Kod 5162. Tak zrobiłem i podzialalo. Ale później przeszedłem na manual i od tamtej pory palę na manual. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎22 o 10:43, Pawel24ng napisał:

Histeryza

nie wiem czy się bawisz słowami, ale nie ma takiego czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎26 o 11:18, Bafi1234 napisał:

Witam, w menu servis mam zaznaczone BIO SLIM a dalej na końcu jest PELLET, czy to czasem też nie powinno byc zaznaczone? U mnie nie jest. ST 550 z pid

ten piec (też taki mam tylko 17) jest na eko, ale z palnikiem sprzedają go jako peleciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dhany napisał:

Spaliny max 112 stopni a nic nie zrobiłem. Wyczyściłem tylko w starym roku piec i przymknąlem całkiem dolne drzwiczki w popielniku 

chwalisz się czy żalisz? :)

wg mnie wszystko w porządku. u mnie też temp. spalin dochodzi w trakcie pracy do 140 st ale im bliżej zadanej, spada właśnie mniej więcej do takiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dhany napisał:

A to "cug" nie reguluje się tym ustrojstwem na czopuchu? 

jak przymkniesz czopuch to odcinasz ujście spalin z pieca. jak przymkniesz dolne drzwiczki to zmniejszasz tzw. ciąg na drodze kocioł - komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.