Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem  posiadam sas bio efekt 17 kw na pelet pale od 2 tyg w nowym domu ocieplony porterówka nie ocieplony strop i piec  nie może złapać temperatury nie rozgrzac  podlogowki  i grzejników 

20181224_114048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana temperatura pieca 60 nie może złapać cały czas 52 średnio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz pewnie na PID? Wydaje mi się, że masz niską temperaturę powrotu oraz masz włączoną ochronę powrotu i ustawioną na wysoką temperaturę. Na PID, doświadczyłem tego, że jak ma mały pobór mocy to ta temperatura baaaaardzo leniwie idzie do góry, a nawet stoi... 

Zmniejsz temperaturę ochrony powrotu lub wyłącz całkowicie. Powinno ruszyć. No i porozmawiaj z hydraulikiem co proponuje na niską temperaturę powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wczoraj i mówił że trzeba czekać aż się rozgrzeje powoli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem powrót za zaworze  4 droznym  na 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, david2512 napisał:

A jaka jest rzeczywista temp. 

6 godzin temu, KrystianK napisał:

Dziękuję .

Czas podsypu przy rozpalaniu mam 17s. Piec ustawiony był na potrzymaniu 

Temperaturę spalin w moich ustawieniach mialem ok 130

Przy takich ustawieniach temperatura spalin powyżej 200. Tak pokazuje czujnik. Nie wiem jak inaczej to sprawdzić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kriters napisał:

długo zostaje w podtrzymaniu

Przy regulatorze pokojowym przechodzi w czuwanie i zostaje tam do momentu spadku temp w pomieszczeniu o zadaną histerezę. U mnie w takim stanie potrafi trwać cały dzień. Włącza się albo gdy temp spadnie albo przy spadku temp CWU. Piec się nie wyłączy w przypadku dogrzanie pomieszczenia jesli CWU nie jest osiągnięta 

 

Podłączenie masz w instrukcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lachowicz napisał:

Zmniejszyłem powrót za zaworze  4 droznym  na 30 stopni

Jak to na zawór że 4d? Tam to chyba ustawę temp na podłogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaworze 4d mam grzejniki a na 3 droznym podlogowke zmni3jszylem powrót do pieca na 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lachowicz napisał:

Witam mam problem  posiadam sas bio efekt 17 kw na pelet pale od 2 tyg w nowym domu ocieplony porterówka nie ocieplony strop i piec  nie może złapać temperatury nie rozgrzac  podlogowki  i grzejników 

20181224_114048.jpg

Pierwszy sezon palisz To masz może duży odbior i cały czas otwarte obiegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lachowicz napisał:

Na zaworze 4d mam grzejniki a na 3 droznym podlogowke zmni3jszylem powrót do pieca na 30 stopni

OK. Ja grzejniki tylko łazienkowe mam wpiete w krótki obieg stąd moje wątpliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podlogowka 17 stopni i grzejniki 45 i będę podlogowka stopniowo podnosil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mieszkam właśnie wszędzie sam beton na 20 jak ustawiłem to co złapał zadana temperaturę to zaraz spada ciężko mu coś się rozbujac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lachowicz napisał:

Zadana temperatura pieca 60 nie może złapać cały czas 52 średnio 

Też tak miałem i też palę 1 sezon. Wyłączyłem ochronę powrotu i zwiekszylem minimalna temp spalin do 200 stopni i piec ruszył. Menu serwis i kod 5162 lub 0102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem 5162 u mnie wyszedł i zmieniłem na 135 aby he a seryjną ma 125 więc szału nie zrobiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lachowicz napisał:

Nie nie mieszkam właśnie wszędzie sam beton na 20 jak ustawiłem to co złapał zadana temperaturę to zaraz spada ciężko mu coś się rozbujac

Myślę że powinienes podnieść temp na podłogę bo beton przy niskiej wszystko wybiera. Ja w 1 sezonie rok temu dałem na podłogę od razu 34 st. Wygrzał się w ciągu kilku dni cieklo po pustakach i oknach dachowych a było zimniej niż teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andy1111 napisał:

Przy regulatorze pokojowym przechodzi w czuwanie i zostaje tam do momentu spadku temp w pomieszczeniu o zadaną histerezę. U mnie w takim stanie potrafi trwać cały dzień. Włącza się albo gdy temp spadnie albo przy spadku temp CWU. Piec się nie wyłączy w przypadku dogrzanie pomieszczenia jesli CWU nie jest osiągnięta 

 

Podłączenie masz w instrukcji 

Wiem że jest w instrukcji tylko nie wiem czy kabel niebieski do No czy do Com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki w tamtym roku w listopadzie były robione a chata już 2 lata stoi więc ja troszkę przesuszylo okna otwierane w lato itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie 2018? Czy 2017? Jak 2017 to sucha już możesz dać na podłogę 30 st. Szybciej złapie temp. Jaka masz temp zadana kotła? Ustaw ok 60 i jak nie chcesz się bawić to jedz na razie na pid. Ja tak jadę i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andy1111 napisał:

No to sucha już możesz dać na podłogę 30 st. Szybciej złapie temp. Jaka masz temp zadana kotła? Ustaw ok 60 i jak nie chcesz się bawić to jedz na razie na pid. Ja tak jadę i jest ok

Temperatura 60 mam ale nie może osiągnąć 54 maxx  teraz mam na grzejniki 35 stopni i co złapie ta temperaturę to zaraz zbija  podlogowka tak samo  też na pidzie tylko spaliny podniosła na 135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.