Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ustawien to jeszcze nie dopracowałem tego na 100% nadal faza testu więc nie chce mieszać wam narazie w głowach jak zakończę to wam podam ale podpowiem że testuje w pid i po drugie ja mam bufor więc będzie inaczej.

Ja jestem taki że jadę pod prąd jak ta blondynka czyli inaczej niż wy wszyscy jak dojdą do czegoś wartego zamieszczenia to na pewno was powiadomie.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michael871 napisał:

Kondensat pojawił się tylko w górnej części wkładu, akurat tam gdzie jest chlodniej. Bo wklad mam włożony do Starego komina. Czyli kondensat jest w części strychowej. Na dole sucho

Bo tam komin nie jest ocieplony i tak bedzie jeśli byś miał ocieplony komin to pojawił by się przy wyjściu   z dachu

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada wymiennik i palnik zrób zdjecia komory. To ci odpowiem czy spalasz.

Przepraszam może Cię wyraziłem z tym spalanie. To naprawdę jesteś szczęściarzem i gratuluję ustawień.

Mi się to niestety jeszcze nie udało pomimo przeróbki małej ale jestem już blisko może uda się do konca sezonu to ustawić.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że im więcej idzie w komin tym większa strata ciepłą = większe spalanie.

Ale nie słuchajcie mnie ja mam swoje wizje=jazdy=herezje.

Kiedyś mi koledzy powiedzieli jak przerabialem kocioł na ekogroszek że latający dywan buduje

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pabloxx napisał:

Lisek311 pokażesz Swój piec w środku jak wygląda? 

Za łatwo by było a po drugie nie doszedłem do zamierzonego celu może jest to niemożliwe ale o tym was też poinformuje.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem ustawić PID jakoś sensownie, zmieniałem mu w ustawianiach serwisowych podawanie, przerwę oraz wentylację. Jedynie wentylacja wyszła mi dobrze, a spalanie nadal jest gorsze niż na ustawieniach manualnych. Jak dałem mniejsze dawki to znowu dłuugo dochodził do zadanej. Z drugiej strony to palił jak diabeł.

Ostatnią myślą jaką miałem w głowie to przestawienie w menu serwisowym max temp. spalin, alee.... odszedłem od tego pomysłu.... wydawało mi się to bezsensowne kiedy manual spala 30% mniej :)

EDIT: Sam algorytm pewnie jest d*pny

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaganie nie znaczy że trzeba dac gotowe rozwiązanie po za tym jeszcze tego nie ukończyłem do końca w sensie ustawienia. Idę inna droga niż wy i tylko tyle mam też luźne przemyślenia oraz wiele pytań ale od tego czasu nie będę się udzielał i nie zadawał wam już pytań.  Co do metrażu to byly w moim profilu aktualnie jestem w domu więc palę kominkiem i bufor się nie załącza. Kominek nie jest podłączony do bufora.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ja spalilem 2 tony pelletu zanim doszedłem do pewnych ustawień i przemyśleń to teraz wy też spłacie tyle żeby było po równo? Masakra. Nie rozumiesz chyba idei forum. Właśnie po to ono jest żeby innym ułatwić ta drogę i zminimalizować koszty. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak u Was z uchylanie drzwiczek w popielniku?  Macie odkrecone czy zamknięte na maxa? Ja walczę cały czas z tą temp. Spalin i tak myślę że jak zakręce to może trochę spadnie? Tylko czy to nie będzie miało wpływu na palenie w piecu w podtrzymaniu? Nie będzie krócej trzymał?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mam zamknięte dolne drzwiczki

Podtrzymanie aktualnie trzyma się ponad godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka CO też chodzi cały czas. Jak mam większe zapotrzebowanie na ciepło to podtrzymanie chodzi krócej.

Mam kocioł 17kW i dawka 2sek co 8sek jest na 13,6kW (lub 3 co 12, 4 co 16)

dla 17kW jest to 2s co 6s, lub 3s co 9s, lub 4s co 12s, ale tych ustawień używam jak już temperatura schodzi do -20

dla 23kW z tego co wiem to jest 2s co 4s, 3s co 6s, 4s co 8s = 22,7kW

Wydaje mi się, że jak ustawisz pracę, tak długo ciepło wytraca się w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale czym tak naprawdę  wydłużyć czas tego podtrzymania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.