Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie przy pidzie: 60 piec, 55 cwu i temperaturze w salonie na 21,6 st.C (jest ciepło) piec załącza się 2 razy dziennie, raz na dogrzanie pomieszczenia a raz na dogrzanie wody cwu. przy obecnych temperaturach zew. spala mi niecały worek peletu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to 2 razy dziennie?  Chyba wszystkie odbiorniki ciepła są pazakrecane. 

Bardzo dziwi mnie ze 2 razy załącza się piec na dobe i te 60st na piecu jest przez 12godz utrzymywane. U mnie pracuje manual srednio co godzine dobija temp 65-55st. 30min podtrzymanie 20 min praca. Pochłania 30kg peletu na dobę.pid brał jeszcze więcej bo Ok 40kg

Przy zużyciu peletu warto jest podać temperaturę jaka idzie na instalacje.

Zrobiłem eksperyment ze zrzuciłem 1 stopień na podłogówce i spalanie spadło o pół worka przez dobę. 

U mnie przed zamieszkaniem na podłogę szło 27st i spalenia mogło być 1 worek, obecnie grzeje na 32st i worki idą 2. Taka różnica bo nie docieplony strop a dom parterowy.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 18:02, sambor napisał:

Jaka tam wyższa hydraulika???/

Po prostu najprostszy układ z buforem + dobry kocioł, nie ma nawet ochrony powrotu- po co ona!?

A reszta instalacji policzona a nie wykonana na pałę - większości z was opłacałoby się policzyć instalację i to nie na stronie cw, ale zlecić komuś kto się na tym zna ponadto ważne jest ocieplenie budynku a to wg was kosztuje i na tym większość z was oszczędza.

Teraz policzyłem to za grudzień - 31dni wyszło mi niecałe 19kg/dobę - wraz z CW 300l grzane do 50C.

Prawda, ale wielu odstrasza koszt projektu wykonawczego, a "na budowie i tak sobie poradzą". Ładne masz wyniki :) wątpię, aby mi kiedykolwiek udało się to uzyskać z tym co mam ;) trzeba żyć dalej ;)

Może się komuś przyda:

1944782218_Dawkipaliwa.thumb.jpg.9a800ace77a0392df99154ebabbb708a.jpg

 

Udostępnione przez jednego z forumowiczów - nastawy pracy podawania i przerwy oraz wynikające z tego moce [kW] np. 2sek co 6sek = 17,1kW

...oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yoman napisał:

Jak to 2 razy dziennie?  Chyba wszystkie odbiorniki ciepła są pazakrecane. 

Bardzo dziwi mnie ze 2 razy załącza się piec na dobe i te 60st na piecu jest przez 12godz utrzymywane. U mnie pracuje manual srednio co godzine dobija temp 65-55st. 30min podtrzymanie 20 min praca. Pochłania 30kg peletu na dobę.pid brał jeszcze więcej bo Ok 40kg 



Przy zużyciu peletu warto jest podać temperaturę jaka idzie na instalacje.

Zrobiłem eksperyment ze zrzuciłem 1 stopień na podłogówce i spalanie spadło o pół worka przez dobę. 

U mnie przed zamieszkaniem na podłogę szło 27st i spalenia mogło być 1 worek, obecnie grzeje na 32st i worki idą 2. Taka różnica bo nie docieplony strop a dom parterowy.

ja mam bdb ocieplony dom, nowy, z 100% podłogówką, zawór na 30 st.C. praca w pid. temp. pomieszczenia utrzymuje mi przez cały dzień na zadanym poziomie, z reguły rano się rozpala, chodzi aż osiągnie zadaną i przechodzi w czuwanie, drugi raz przeważnie po południu załącza się, jak woda w bojlerze zejdzie o 5 st. C bo tam mam ustawioną histerezę. w całym domu mam temp. powyżej 21 st.C.

u mnie temp. steruje regulator pokojowy, a nie temp. na piecu. temp. na piecu spada do około 30 st.C. ale piec załącza się po dostaniu sygnału z pomieszczenia że temp. spadła o zadaną histerezę, u mnie 0,2 st. C. cała bajka.

przed założeniem regulatora piec jak u Ciebie załączał się dość często, ale po tym jak wygrzał wszystko i się przegrzał a mnie w domu nie było, kupiłem regulator pokojowy i mam spokój. jak zostanie osiągnięta zadana temp. pomieszczenia to piec przechodzi w czuwanie, aż do spadku temp. w pomieszczeniu o zadaną histerezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzi4d3k napisał:

A reszta instalacji policzona a nie wykonana na pałę - większości z was opłacałoby się policzyć instalację i to nie na stronie cw, ale zlecić komuś kto się na tym zna ponadto ważne jest ocieplenie budynku a to wg was kosztuje i na tym większość z was oszczędza.

mądre słowa;

też mam projekt do instalacji grzewczej całego domu. poza tym dom ocieplony 20 cm grafitem 0031, poddasze 30 cm wełny 0032, 3 szybowe okna schuco etc. więc wydaje mi się, że mój wynik nie jest taką niespodzianką, bo tu u niektórych kolegów albo stare budownictwo, albo dom nieocieplony.

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy piec sie zalacza i wylacza. 19kg jest wynikiem bardzo dobrym, powiedzialbym ze oscylujacym przy zuzyciu za samo podtrzymanie jesli piec nie gasnie (to jakies 10-11kg na dobe) Przy rozpalaniu i wygaszaniu piec tez swoje bierze, piec jest ogolnie dobrze zaizolowany ale jednak przerwa po 12h bo zapala sie 2x na dzien to wychlodzi sie i trzeba sporo % zasobnika wpakowac aby doszedl do zadanej nie mowiac o napelnieniu bufora. No ale jak dom maly, dobrze docieplony, wentylacja mechaniczna i pellet klasy A1 to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lisek311 napisał:

To co ty w termosie mieszkasz? U mnie te nowy dom ocieplony też się rozpala 2 razy dziennie tylko że ja grzeje bufor 1000 litrów. Aż dziwne że y Ciebie tylko dwa razy dziennie się rozpala i ci starcza.

Nie wiem nie znam się zarobiony jestem. Cieszy mnie ze się dziwisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lisek311 napisał:

To co ty w termosie mieszkasz? U mnie te nowy dom ocieplony też się rozpala 2 razy dziennie tylko że ja grzeje bufor 1000 litrów. Aż dziwne że y Ciebie tylko dwa razy dziennie się rozpala i ci starcza.

Lisek311 - Jakie masz ustawione temp. Dol/gora Na buforze? I jaka temp. Załączenia pompy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andy1111 napisał:

Nie wiem nie znam się zarobiony jestem. Cieszy mnie ze się dziwisz :) 

No dobra to ile ci połknie piec dziennie i przy jakim metrażu?

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc w ustawieniach.

co prawda piec 14kw ale również sas bio efekt.

dom ok 130m2 i wyłącznie ogrzewanie podłogowe. dom nowy docieplony

walczę od początku sezonu z ustawieniami i nie udało się zejść niżej niż 2 worki po 15 kg na dobę

moje obecne ustawiania to:

temperatura zadana dla pieca 60

temperatura CWU 43  (bojler 300litrów)

pompa podłogowa 30

pompa zaworu 50

bufor:

góra 55

dół 55

(bufor 300litrów)

obecnie mam ustawienia manualne

czas podawania 1s

czas przerwy 20s

siła nadmuchu 10%

praca podtrzymania 3s

przerwa podtrzymania 3m

wentylator praca 45s

wentylator przerwa 1.30m

bieg wentylatora 10s

 

proszę o korekty nastawy poszczególnych temperatur by było wydajniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie ustawienia:

Temp CO 65

Bufor góra 45

Bufor dół 60

Czas podawania 2s

Przerwa 12s 

Nadmuch 10%

Jaki masz czas podsypu przy rozpalaniu? 

Jaka masz temp spalin? 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lisek311 napisał:

No dobra to ile ci połknie piec dziennie i przy jakim metrażu?



tak jak pisałem - w okolicach zera na dworze worek na dobę - metraż 186 m2 (z czego około 35 m2 garaż, ale tam mam ustawione 14 st), sama podłogówka + 2 grzejniki łazienkowe , piec 17 kw, ustawiony na 100% mocy, cwu na 55, co na 60, zawór 4d na 30 st.C. w domu około 22 st.

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lisek311 napisał:

A temp załączenia pomp jaka jest oraz ile masz na powrocie? 



nie pamiętam, sprawdzę po południu i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, david2512 napisał:

Sprawdź sobie ustawienia:

Temp CO 65

Bufor góra 45

Bufor dół 60

Czas podawania 2s

Przerwa 12s 

Nadmuch 10%

Jaki masz czas podsypu przy rozpalaniu? 

Jaka masz temp spalin? 

 

Dziękuję .

Czas podsypu przy rozpalaniu mam 17s. Piec ustawiony był na potrzymaniu 

Temperaturę spalin w moich ustawieniach mialem ok 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi którzy pala bez bufora. 

Mianowicie czy pompa CO pracuje u was cały czas czy macie ustawiona temp zalaczenia? 

Chce podłączyć regulator pokojowy i zastanawiam się czy pompa ma chodzić cały czas czy może inaczej. Jak to u was jest i jakie są za a jakie przeciw.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KrystianK napisał:

Dziękuję .

Czas podsypu przy rozpalaniu mam 17s. Piec ustawiony był na potrzymaniu 

Temperaturę spalin w moich ustawieniach mialem ok 130

A jaka jest rzeczywista temp. Spalin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kriters napisał:

Mam pytanie do ludzi którzy pala bez bufora. 

Mianowicie czy pompa CO pracuje u was cały czas czy macie ustawiona temp zalaczenia? 

Chce podłączyć regulator pokojowy i zastanawiam się czy pompa ma chodzić cały czas czy może inaczej. Jak to u was jest i jakie są za a jakie przeciw.? 



u mnie chodzi cały czas, z tego co pamiętam włącza się powyżej 30 st.C, więc do tej pory nie było sytuacji, żeby się wyłączyła. temperatura na kotle nigdy nie spadła poniżej tej wartości

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Andy1111 napisał:

u mnie chodzi cały czas, z tego co pamiętam włącza się powyżej 30 st.C, więc do tej pory nie było sytuacji, żeby się wyłączyła. temperatura na kotle nigdy nie spadła poniżej tej wartości

A długo zostaje w podtrzymaniu? 

I czy ktoś może mi podpowiedzieć jak mają być podłączone kabelki w odbiornik? Z tego co pamiętam chy a są 3 możliwości podłączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.