Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek1906 To że kocioł dochodzi do zadanej to o niczym nie świadczy jestem pewny że gdy wszystko ruszy jednocześnie to powrót kotła z samym zaworem 4d bez pompy będzie niedogrzany przez jakiś moment do póki temperatura  się nie podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra [mention=84623]Kazio321[/mention] poniżej odpowiedź, którą otrzymałem z Sas'a odnośnie moich obrotów wentylatora w pracy.
"Do mocy i typy kotła przypisane są zakresy podawania, przerwy i mocy wentylatora względem których regulator kotła dostosowuje wydajność grzewczą, która jest w danej chwili potrzebna (dodatkowo należy uwzględnić bezwładność układu wodnego). Nastawy domyśle, czyli czas podawania, przerwy i mocy wentylatora są wartościami odpowiadającymi danym mocą grzewczych przy założeniach danej wartości kalorycznej paliwa, wartości ciągu, temperaturze na zasilaniu i powrocie. Zakres 1030-1200 obrotów wynika właśnie z naszych pomiarów pracy kotła przy założonych warunkach pracy. Obroty te nie odpowiadają wydajności wentylatora tylko pracy dodatkowego układu do pomiaru ilości zasysanego powietrza przez wentylator, tzw. układ AirFlow Control. Jeżeli u Pana przy minimalnych mocy kotła ilość dostarczanego powietrza jest zbyt duża (wynikać to może, np. z byt dużej wartości ciągu kominowego) wtedy może Pan wykorzystać dodatkowe parametry do korekty pracy wentylatora: Korekta wentylatora dolna i Korekta wentylatora górna. Zasada działania poszczególnych współczynników opisana w dostarczonej dokumentacji do regulatora kotła (str. 30)."

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ...proszę was o pomoc....w moim piecyku z rur nad palnikiem wystaje przymocowana do nich śruba z nakręconym kapturkiem....co to jest ??dzięki za ewentualne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik jest najprawdopodobniej wspólną konstrukcją dla pieca na ekogroszek i pellet. W piecach ekogroszkowych montuje się deflektor w celu obniżenia płomienia lub przekierowania niespalonych gazów w głąb komory spalania, aby się dopaliły a nie uleciały w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos reflektora to wyrządza on przeważnie więcej szkody niż pożytku. A dla informacji to niespalone gazy nie dopalają się w jakichkolwiek kanałach a tylko w obrębie płomienia. I właśnie deflektory oprócz rusztów wodnych zwiększają gromadzenie się sadzy w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Outsider ty tak na poważnie z tym szkodliwym działaniem deflektora? I tym że rusz wodny zmniejsza gromadzenie się sadzy w kotła? ?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na poważnie. A z tym  rusztem to zostałem źle zrozumiany. Deflektor gdy jest za nisko zaburza dopalanie gazów a ruszt schładza spaliny. Jedno jak i drugie generuje sadzę w kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale ładnie, ostatnio znajomy mial podobnie tylko ze mu klucze od szafki wpadły.  Skończyło się na ściągnięciu zbiornika. Rozkręceniu całego mechanizmu podawania ?

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o wyjaśnienie jak to będzie w przypadku St500 z regulatorem pokojowym St-280? W tej chwili mam Sas na ekogroszek, grzejąc wodę w trybie lato mam ustawione obniżenie nocne (-15 st) na cwu w godz 21 do 18 natęponego dnia. W godz 18-21 kocioł ma wodę nagrzać do 45 st. Planuje zakup tego Sas na pellet . Czytałem instrukcje ale nic nie wymyśliłem. Jak w przypadku tego pieca to ustawić? Chciąłbym żeby kocioł rozpalił mi się tylko o godz 18 nagrzał mi cwu do 45 st (histereza 5 st) i wyłączył . W innych godzinach nawet kiedy temperatura wody będzie niższa niż zakładana piec ma się nie rozpalać. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry,

Pisze tutaj z nadzieja ze Państwo coś mi doradzacie. Mianowicie posiadam piec SAS bio sprak 23kw. Dom 210m2, nieocieplony, grzanie po staremu tj. grzejniki bez żadnych udogodnień. Typowe stare budownictwo. Niestety tak się przytrafiło ze miesiąc po zamontowaniu pieca zmarł mój tata i jedyny mężczyzna w tym domu i tym samym zostałam z domem sama. Piec pali średnio 60kg na dobę. Było u mnie już 3/4 ,,specjalistów” którzy coś próbowali przy piecu. Jedni się za głowę łapali jak mówię ile pali a inni twierdzą ze to normalne spalanie. Zeszła zimę przetrwałam ale w tym roku ciężko samej uzbierać na prawie 2 tony. Czytam państwa wpisy tu na forum aby coś wyciągnąć, ale przyznam ze jak się miałam za inteligentna dziewczynę tak teraz zaczynam wątpić. Myślałam jeszcze o przerobieniu pieca na ekogroszek bo jak słucham ze znajomym pali 2-3 worki eko na tydzień to aż się serce kroi. Czy jest wgl możliwość przerobienia tego pieca? Bardzo bym prosiła o jakieś łopatologiczne rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

u mnie podobne warunki dom nieocieplony, stara instalacja. Spalanie też wysokie, ale nic trzeba sobie radzić.

Przede wszystkim, dlaczego ci instalatorzy/hydraulicy, którzy u Ciebie byli, nic ci nie pomogli? Możesz też zadzwonić do techa, żeby przyjechał serwisant i posprawdzał czy czasem, czegoś źle masz nie ustawione.

Ja palę w pidzie, paliłem bez-pidu i rezultaty były podobne. Jest wiele zagadnień zwłaszcza od strony technicznej instalacji, możesz powstawiać zdjęcia jak to u Ciebie wygląda, może któryś z kolegów mający większą wiedzę, chętnie ci podpowie czy masz dobrze wykonaną czy, źle.

Ja u siebie np. zainstalowałem regulator ciągu taka klapka, co trzyma właściwe ciśnienie w przewodzie kominowym.

Wiem, że ludzie instalują też pompy na powrocie, w celu szybszego powrotu wody do pieca.

Dobrze jest mieć zainstalowaną pogodówkę oraz jakiś podstawowy sterownik do pokojówki. Z tego co wiem i u mnie wychodzi, oba systemy się dobrze sprawdzają i redukują zużycie paliwa. 

Generalnie jeśli nie było za bardzo grzebane w samych ustawieniach kotła przez "specjalistów", to w pracy z-pid powinno być ok. W razie co zawsze możesz zrobić powrót do ustawień fabrycznych.

U nas głównym problemem z tego co się zorientowałem są duże grzejniki, które mają dużo wody do zagrzania, grube rury, zwłaszcza w piwnicy, no i nie ocieplony niczym dom. W tym roku planuję ocieplić dach i strop, bo tamtędy ciepło też nieźle ucieka.

Mam nadzieję, że koledzy się odezwą i podpowiedzą co dalej robić.

Możesz napisać lub skontaktować się z dobrymi forumowiczami podaję niki Dzi4d3k i marwol.

Na ich postach się wzorowałem.

Z uszanowaniem 🙂

Edytowane przez breaku123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.

Sas Bio Efekt 14 kW. Rozpala się dobrze, tak mi się wydaje, przechodzi w tryb PID praca i jak już się wydaje, że wszystko jest dobrze to zaczyna się przydławiać i kopcić. Osmoli wtedy cała komorę spalania. 

W podajniku jest dużo pelletu, a obroty nie chcą wzrastać. Później jakoś się rozkręci, ale co sadzy zostawi to masakra. Czy ktoś pomoże ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 18:45, Małgosia98 napisał:

Dzień dobry,

Pisze tutaj z nadzieja ze Państwo coś mi doradzacie. Mianowicie posiadam piec SAS bio sprak 23kw. Dom 210m2, nieocieplony, grzanie po staremu tj. grzejniki bez żadnych udogodnień. Typowe stare budownictwo. Niestety tak się przytrafiło ze miesiąc po zamontowaniu pieca zmarł mój tata i jedyny mężczyzna w tym domu i tym samym zostałam z domem sama. Piec pali średnio 60kg na dobę. Było u mnie już 3/4 ,,specjalistów” którzy coś próbowali przy piecu. Jedni się za głowę łapali jak mówię ile pali a inni twierdzą ze to normalne spalanie. Zeszła zimę przetrwałam ale w tym roku ciężko samej uzbierać na prawie 2 tony. Czytam państwa wpisy tu na forum aby coś wyciągnąć, ale przyznam ze jak się miałam za inteligentna dziewczynę tak teraz zaczynam wątpić. Myślałam jeszcze o przerobieniu pieca na ekogroszek bo jak słucham ze znajomym pali 2-3 worki eko na tydzień to aż się serce kroi. Czy jest wgl możliwość przerobienia tego pieca? Bardzo bym prosiła o jakieś łopatologiczne rady 

Jest za mało informacji o ustawieniach kotła. Możesz podać czy to spalanie powoduje zbyt wysoką temperturę w pomieszczeniach? Czy kocioł ustawiony w PID czy nie? Jaki tryb pracy Czy pompy pracują równolegle czy inne ustawienia.  Masz zamontowane termostatyczne zawory przy grzejnikach? Na spokojnie podaj kilka z tych szczegółów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.