Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, grzegorzkrol napisał:

To zależy. U mnie wyłącza pompę i jest to tańsze niż cały czas włączona.testowane x stron wczesniej tutaj.okolo 0,5kg na godzinę więcej z załączona. Kwestia instalacji,izolacji itp.

 

A nie jest to gorsze że woda w grzejnikach będzie stygla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniochuno właśnie też tak myślałem ale nie u mnie moze to kwestia instalacji bo jednak cały czas krazaca woda też traci tempweature, sam pięć ma jakies 100l instalacja podobnie.no i pytanie co lepsze u mnie akurat wyłączenie ale gdybym miał stare rury to najpewniej lepiej byłoby utrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi ten termometr. Ogólnie możesz zrobić tak jak ja ze sprawdzisz każdy pokój osobno jakie ma zapotrzebowanie.regulator w najchłodniejszym no i ustawiasz w najchłodniejszym termostat na 5 a w innych tak aby temperatura była taka jak w najchłodniejszym (np 3 lub 4 zależy od pokoju) no i wtedy cały dom ci się nagrzewa mniej więcej tak samo jak ten najchłodniejszy pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wkoncu zdecydowałem się przejść na manual.... I teraz mam pytanie jeśli pięć wychodzi z czuwania to powinno się wyświetlać to jako rozpalanie czy po prostu mam zle dobrane parametry podtrzymania i się piec wygasza?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wyłączyłem rozpalanie w menu instalatora ale nie wiem czy to wystarczy, czy coś jeszcze gdzieś muszę zmienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem.... Na razie na próbę bo nie wiem jak będzie działało ustawiłem tak... Praca 5 s, przerwa 2min 30s, wentylator 23% praca 20 s przerwa 2 min.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem co było nie tak.... Tryb podtrzymania miałem ustawiony jako wygasza nie.... Zmieniłem zobaczymy czy to było to czy dalej będę walczył.... A tak poza tym czy ktoś widział różnice w pracy pieca między pelletem 6mm a 8mm barlinka?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema w nowym czy was tez zasypuja dziwne maile z trescia zaplac fakture za cos tam kiedy ja nic wogóle ostatnio nie zamawiałem co za dziady myślą że ludzie są tacy głupi czy co, starsze osoby muszą uważać co klikają żeby czasem tym baranom nie zapłacić btw ale dziś wieje wreszcie zima do nas zawitała a szukam pelletu z wierzby energetycznej czy ktoś już z was tym palił? U mnie w pobliżu była jedna firma ale już od 2 lat nie funkcjonuje szkoda bo jakby tak obsiac nieużytki wierzba energy to by był ładny biznes

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gniochu napisał:

Tylko nie pamiętam jak to się podlacza i konfiguruje z nadajnikiem.

Podpinasz kablem lub bezprzewodowo jeżeli chodzi o st-280. Jeżeli bezprzewodowo to trzeba dokupić zestaw st-260. Tu masz instrukcje

https://www.techsterowniki.pl/!uploads/products/ST-280_instrukcja_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie mam pytanko. Zaobserwowałem że jak tak wieje jak teraz to temperatura spalin strasznie się wacha a przez to kocioł dłużej dochodzi do zadanej. Mimo że mam "strażaka" obrotowego na kominie. Czy RCK temu zjawisku zapobiega? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gniochu napisał:

Ogarnięte i podłączone. Teraz jaka histereze ustawić na sterowniku? 1 stopień to nie za dużo? Nie będzie odczuwalny dyskomfort?

ja też mam 292, histerezę ustaw na 0,2 bo jak dasz 1 st. to piec będzie w czuwaniu ze 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie baw się najlepiej temperaturą dzień / noc ( w sennie nie zmieniaj na noc na niższą) bo w nocy ci się nie włączy, a rano będzie hajcował, żeby dojść do wyższej dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.