Skocz do zawartości

Kriters

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O Kriters

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kielce

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom
 • Kocioł
  Sas bio efekt

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Wyłącz ochronę kotła a ochronę powrotu zostaw tylko na zaworze z podłogowa. Ja tak miałem jak włączyłem ochronę powrotu na CO i na podłogówkę. Konkretnie na zaworach. Żeby rozwiązać problem musiałem wyłączyć ochrone powrotu na CO (zawór 4d) i zwiększyć minimalne otwarcie na zaworze 3d na podłogowce do 30% zostawiając włączona ochronę powrotu na tym zaworze. A pogodowke mam zupełnie odlaczona.
 2. Ja mam na 3d ustawione 40 stopni na powrocie. Serwis sas sam zaleca wyłączenie ochrony kotla i ochrony powrotu więc chyba się psuć nie będzie. Zresztą jak wprowadziłem te ustawienia to temp powrotu i tak wzrosła do 38-40 różnie to bywa. No i jeszcze ja mam na podłogowe ustawione żeby pompa się wyłączyła przy 40 stopniach, bo mam panele na podłodze. A temp zadana zaworu 3d 35 stopni. To mi daje temp na powierzchni podłogi ok 26-27stopni. Ale to już pewnie sam będziesz musiał sobie posprawdzac metoda prób i błędów.
 3. Ja tak miałem jak włączyłem ochronę powrotu na CO i na podłogówkę. Konkretnie na zaworach. Żeby rozwiązać problem musiałem wyłączyć ochrone powrotu na CO (zawór 4d) i zwiększyć minimalne otwarcie na zaworze 3d na podłogowce do 30% zostawiając włączona ochronę powrotu na tym zaworze. A pogodowke mam zupełnie odlaczona.
 4. Tak, mam termostaty. Spróbuję podnieść temp co zobaczymy co to da.
 5. A jak macie ustawiona pompę cyrkulacyjną? Tzn jaki czas pracy i przerwy. I drugie pytanie, jak włączyłem ochronę powrotu to piec dużo dłużej zostaje w podtrzymaniu, 1 godzina i 29 minut. I dużo szybciej dochodzi do zadanej okolo 25 minut. Ale jest jeden problem nie podaje na zawory temp wyższej niż 27 stopni. Parametry mam takie 65 stopni zadana na kotle CO z zaworem 4 drogowym, 45 stopni Podłogowa z zaworem 3 drogowym 31 stopni Przy ochronie powrotu ni przekracza 27 stopni a po wyłączeniu ochrony puszcza zadana na zawory. Macie jakiś pomysł co jest nie tak?
 6. Chłopaki, jak podłącze regulator pokojowy pod pompę CO i ustawie temperaturę w pokoju np na 22 stopnie to kocioł będzie pracował cały czas aż do osiągnięcia temp 22 stopnie w pokoju czy będzie działał wg zadanych temperatur na kotle i zadanej histerazy? A jeśli osiągnie temp w pokoju 22 stopnie to to będzie cały czas w podtrzymaniu czy też przejdzie w pracę po spadku temp na kotle o histerezę? Pytam bo mam też ogrzewanie podłogowe i nie ogarniam jak mam to ustawić.? Pomożecie?
 7. U mnie też 1 sezon. Kieleckie. Miedziana Góra. Pale od końca września. Właśnie kończę 2 paletę olczyka. Wcześniej dowozilem po 10 worków kilka razy, różnych pelletów. Barlinka i inne również też bez nazwy. Uważam że u mnie najlepiej spisuje się olczyk. Czyli od końca września do dziś 3 palety. Ciekawe ile pójdzie do września 2019
 8. Tak sobie jeszcze myślę o tych ustawieniach. I zastanawiam się na jakich ustawieniach kocioł wychodzi z fabryki. Chodzi mi o te ustawienia w menu serwis Ustawienia kotła gdzie można zaznaczyć czy to jest bio efekt czy pellet czy też inny. Wydaje mi się że na tych, nazwijmy to ustawieniach zerowych, kocioł mniej spalal. Dopiero jak zacząłem grzebać i ustawiłem że to bio efekt to zaczęło spalać więcej. Co o tym sądzicie?
 9. Nie stoję teraz przed kotlem ale może to chodzi o max tem spalin. Podnieś ja do 200. Mi tak poradził serwis jak mi kocioł w pidzie nie chciał osiągnąć tem zadanej.
 10. Wiem że jest w instrukcji tylko nie wiem czy kabel niebieski do No czy do Com
 11. Też tak miałem i też palę 1 sezon. Wyłączyłem ochronę powrotu i zwiekszylem minimalna temp spalin do 200 stopni i piec ruszył. Menu serwis i kod 5162 lub 0102
 12. A długo zostaje w podtrzymaniu? I czy ktoś może mi podpowiedzieć jak mają być podłączone kabelki w odbiornik? Z tego co pamiętam chy a są 3 możliwości podłączenia.
 13. Ja mam ustawione 30 sekund. Fabrycznie chyba 40 jest. Ale sprawdzałem wizualnie ile czasu potrzebuje żeby nasypac do grzałki.
 14. Mam pytanie do ludzi którzy pala bez bufora. Mianowicie czy pompa CO pracuje u was cały czas czy macie ustawiona temp zalaczenia? Chce podłączyć regulator pokojowy i zastanawiam się czy pompa ma chodzić cały czas czy może inaczej. Jak to u was jest i jakie są za a jakie przeciw.?
 15. Miałem tak samo kiedyś. Servis polecił wejść w ustawienia servisowe i zwiększyć minimalna temp spalin do 200 stopni. Kod 5162. Tak zrobiłem i podzialalo. Ale później przeszedłem na manual i od tamtej pory palę na manual.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.