Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Przymroziło :)

Dziś czujnik zewn odnotował -15st nad ranem, buforek wytrzymuje tylko 4-5 godzin zamiast normalnych 8-9, spalanie sięga 2 worki. Jak tam u Was z tą zimą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ziomek ja z Piekoszowa a ty?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaku ja w okolicach Końskich (Dziebałtów), wiało tu jak cholera :) 

@Yoman ciekawie że się nie zmienia! cały czas tyle samo pali jak masz 0 czy jak masz -17? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoman napisał:

Okolice Częstochowy -17 odnotowałem, spalanie nie odczuwalne zmiany bo cały czas utrzymuje 60 na piecu 33 podłoga.

Ja też okolice Częstochowy. Spalanie do tej pory 32kg na dobę, dziś przy - 15 poszło 45kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoman napisał:

Okolice Częstochowy -17 odnotowałem, spalanie nie odczuwalne zmiany bo cały czas utrzymuje 60 na piecu 33 podłoga.



normalnie jak w kawale: nie odczuwa pan podwyżek cen paliw? nie, zawsze tankuję za 50 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie takie samo jak na codzień 2,5worka, piec cały czas na 60st; podłoga mocno wygrzany na 33st. Oczywiście temperatura w pomieszczeniu spadła by z 22st ale z pomocą ruszył kominek. 

Ps. Tankuje paliwo i gaz 2 razy po 50zl ;)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się uniezależniłeś od 3 źródeł ciepła :) zuch :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 16:38, breaku napisał:

Ja juz 5 ton spalilem od pazdziernika musze jeszcze pokominowac cos zeby zmniejszyc zuzycie

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

O kurczę..... A myślałem że mnie dużo pali.... U mnie od 13 listopada czyli od pierwszego uruchomienia pieca w nowym domu poszły 2 tony Olczyka, teraz zasypalem Barlinek 8mm i naradzie tylko patrząc na dane z internetu i zdjęciach od żony bo od niedzieli do piątku nie ma mnie w domu jest lepiej niż na Olczyku... Barlinka idzie mniej... Ale wcześniej palem w pidzie a teraz się wkurzylem i jak poczytałem że większość pali w manualu to też na niego przeszedłem... Wprawdzie dom jeszcze nie zamieszany ale temperatura wewnątrz 20-22°, zobaczymy jak będzie to wyglądało na przyszłą zimę jak już zamieszkamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero pierwszy sezon jeszcze nie odkrylem wszystkich szczegolow ale forum jest batdzo pomocne

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 1 sezon. Kieleckie. Miedziana Góra. Pale od końca września. Właśnie kończę 2 paletę olczyka. Wcześniej dowozilem po 10 worków kilka razy, różnych pelletów. Barlinka i inne również też bez nazwy. Uważam że u mnie najlepiej spisuje się olczyk. Czyli od końca września do dziś 3 palety. Ciekawe ile pójdzie do września 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 sezonie dopiero będziesz wiedział jakie jest p[prawdziwe zapotrzebowanie na ciepło. dom się wygrzeje, zaczniecie mieszkać, etc.

u mnie zeszłoroczny 1 sezon bez zamieszkania i grzania cwu pochłonął 2 tony, nawet niecałe. ale nie grzałem codziennie, a w domu utrzymywałem min 18 st. obecnie mieszkam od świąt, palę od listopada, poszło mi trochę ponad 1 tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kriters napisał:

U mnie też 1 sezon. Kieleckie. Miedziana Góra. Pale od końca września. Właśnie kończę 2 paletę olczyka. Wcześniej dowozilem po 10 worków kilka razy, różnych pelletów. Barlinka i inne również też bez nazwy. Uważam że u mnie najlepiej spisuje się olczyk. Czyli od końca września do dziś 3 palety. Ciekawe ile pójdzie do września 2019

Ja też palę 1 sezon... Uruchomienie pieca w listopadzie.... Olczyk nie był zły żale wydaje mi się że barlinek 8mm będzie lepszy... Ale to dopiero po pewnym czasie ocenie..... Na razie jeszcze muszę troszkę do inwestować... Kupić siłownik zaworu 4d i regulator pokojowy, no i może rck... Potem zobaczę jakie efekty to przynioslo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarujecie jakims preparatem łańcuch ślimaka bo wydaje mi się, że skrzypi

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie ślimaka spryskałem łańcuch białym smarem w spraju, niby taki specjalny do łańcuchów. Ale i tak co jakiś czas coś tam pstryka czy puka, chyba tak już mają te napędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile macie ustawione czyszczenie rusztu? Ja mam co 25 minut i podczas czyszczenia dużo pelltu wyrzuca do popielnika - włącza się dwa razy pod rząd i za pierwszym razem oczyszcza z popiołu a z drugim razem wyrzuca już pellet  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za dużo paliwa podaje i nie zdąża się spalać. Jakie masz czasy podawania przerwy etc. ?

U mnie ruszt co 4 minuty bodajże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania 3 przerwa 12

A u Ciebie jak wygląda czyszczenie rusztu? Przechodzi w stan wygaszania, czysci ruszt dwa razy, następnie jest podsyp 25s i przechodzi w tryb pracy? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej podtrzymanie się nie sprawdzi bo mam bufor 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. On wygasza sie. W sumie kiedyś przy wygaszaniu tez mi wypluł kilka szt pelletu 

Ja teraz pale 2/12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.