Skocz do zawartości

Dzi4d3k

Stały forumowicz
  • Postów

    349
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dzi4d3k

  1. Witam :) Może ktoś przypadkiem rozpracował ustawienia PID i się podzieli? :D
  2. Jak dla mnie może być i bez certyfikatu, ale żeby pellet był pelletem, a nie mielonką budy z psem i łańcuchem.
  3. Od października do teraz ok. 3,8t i jeszcze trochę pójdzie ;) mimo, że zima była lżejsza niż rok temu, to w tym roku nie żałowałem sobie ciepła ;) (a czemu miałbym żałować?) w poprzednim roku cały sezon wyszedł mi 4t. Pellet za 740zł. Średni, ale paliłem gorszymi ;) @Yoman1080zł/tona? Dużo! Ja bym jakoś przeżył ten raz/dwa razy w miesiącu z czyszczeniem kotła. Przy mojej cenie byś zapłacił 4440zł czyli 2 tysie mniej. Barlinek to inna klasa, ale czy warto?
  4. ....a może właśnie działa ? :) Kot omija kuwetę bo słaby pellet :P
  5. nie :) ...a kilka stron wcześniej udostępniłem tabelkę pełną ustawień dla palnika Multiflame :P
  6. Nie jest regułą, że mu się poprzestawia, po zaniknięciu zasilania, ale tak może być :) zresztą ja mam st 450 i może on inaczej reagować ;) Niedawno miałem sytuację, że sterownik w ogóle mi ześwirował - stracił kontakt z czujnikiem zewnętrznym o czym piszcząco mnie poinformował, temperaturę spalin w podtrzymaniu pokazywał na poziomie 500st, a temperatura na kotle była zaniżona o kilka stopni.... po ponownym restarcie kotła, na szczęście, wszystko wróciło do normalnej pracy. Fajnie, że udało się rozwiązać problem i trochę coś pomóc :)
  7. Przed resetem do ustawień fabrycznych... może spróbuj go wyłączyć z sieci i włączyć :) Tylko potem sprawdź ustawienia. Na moim sterowniku, po zaniku zasilania, temperatura zaworu na ustawieniach pogodówki potrafiła ustawić się na "-10" (minus dziesięć) :) EDIT: inna sprawa. Kiedyś mi serwisant techa tłumaczył, że w PID po wygaszeniu i pierwszym rozpaleniu kotła, sterownik dąży do wejścia w nadzór. Potem się stabilizuje i trzyma temperaturę.
  8. ...a palnik, ruszt, wypróżniony? :) Wyczyszczony czujnik spalin może być też przyczyną nagłego wzrostu temp. spalin ;)
  9. Uważajcie na pellety, bo można różne rzeczy znaleźć.
  10. Pracujesz pewnie na PID? Wydaje mi się, że masz niską temperaturę powrotu oraz masz włączoną ochronę powrotu i ustawioną na wysoką temperaturę. Na PID, doświadczyłem tego, że jak ma mały pobór mocy to ta temperatura baaaaardzo leniwie idzie do góry, a nawet stoi... Zmniejsz temperaturę ochrony powrotu lub wyłącz całkowicie. Powinno ruszyć. No i porozmawiaj z hydraulikiem co proponuje na niską temperaturę powrotu.
  11. Prawda, ale wielu odstrasza koszt projektu wykonawczego, a "na budowie i tak sobie poradzą". Ładne masz wyniki :) wątpię, aby mi kiedykolwiek udało się to uzyskać z tym co mam ;) trzeba żyć dalej ;) Może się komuś przyda: Udostępnione przez jednego z forumowiczów - nastawy pracy podawania i przerwy oraz wynikające z tego moce [kW] np. 2sek co 6sek = 17,1kW ...oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
  12. Dobra chłopaki, Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, niskiego spalania, taniego pelletu i żadnych problemów z kotłami :)
  13. Podtrzymanie zależne jest m. in. od tego ile ciepła potrzebujesz w danej chwili w domu i jak zimno jest na zewnątrz :) zawór aktualnie mam ustawiony na minimum potrzebnego +5st, a resztę doregulowuje głowicami na grzejnikach. Chciałbym mniej spalać, ale... aktualnie już nie mam pomysłów jak to usprawnić? :) pompka kotłowa? szamot na ruszcie wodnym? ;) Kolega @sambor, jak dobrze pamiętam to przy swoich prawie 300m2 wypala sezonowo jakoś 3 tony ;) ale jak czytałem to już wyższa hydraulika :P
  14. Histerezę mam 10st, zadana na kotle 65st. Kocioł dobija mi jeszcze do 72-73 po ustaniu pracy i spada do 55st. Ruszt nie wiem czy jest mocno istotny, mam co 12 minut w podtrzymaniu.
  15. 4sek co 3 minuty - takie ustawienie działa mi najlepiej, no i... nie zdarzyło mi się w tym, aby podtrzymanie zgasło ;) co miało miejsce przy większych przerwach podawania w podtrzymaniu. Jednak chłopaki ze sterownikiem recalarta i takim samym palnikiem jak my z powodzeniem stosują 8sek co 6 minut
  16. Pompka CO też chodzi cały czas. Jak mam większe zapotrzebowanie na ciepło to podtrzymanie chodzi krócej. Mam kocioł 17kW i dawka 2sek co 8sek jest na 13,6kW (lub 3 co 12, 4 co 16) dla 17kW jest to 2s co 6s, lub 3s co 9s, lub 4s co 12s, ale tych ustawień używam jak już temperatura schodzi do -20 dla 23kW z tego co wiem to jest 2s co 4s, 3s co 6s, 4s co 8s = 22,7kW Wydaje mi się, że jak ustawisz pracę, tak długo ciepło wytraca się w podtrzymaniu.
  17. Od zawsze mam zamknięte dolne drzwiczki Podtrzymanie aktualnie trzyma się ponad godzinę.
  18. Też chciałem ustawić PID jakoś sensownie, zmieniałem mu w ustawianiach serwisowych podawanie, przerwę oraz wentylację. Jedynie wentylacja wyszła mi dobrze, a spalanie nadal jest gorsze niż na ustawieniach manualnych. Jak dałem mniejsze dawki to znowu dłuugo dochodził do zadanej. Z drugiej strony to palił jak diabeł. Ostatnią myślą jaką miałem w głowie to przestawienie w menu serwisowym max temp. spalin, alee.... odszedłem od tego pomysłu.... wydawało mi się to bezsensowne kiedy manual spala 30% mniej :) EDIT: Sam algorytm pewnie jest d*pny
  19. U mnie w tym miejscu jest ruszt awaryjny do palenia drewnem... Mam gdzieś cegiełkę... może sobie przetestuje ;)
  20. mhm... pewnie też... nie interesowałem się ;-]
  21. Tak :) Palnik od ekogroszku nie nadaje się do palenia pelletu. Co najwyżej można przemieszać z grochem ,a tak palenie samym pelletem na palniku ekogroszka słyszałem, że jest dość niebezpieczne z powodu wytwarzających się wybuchowych gazów z drewna, a sam palnik groszkowy sobie z tym nie radzi.
  22. To dość ciekawa koncepcja ;) swego czasu czytałem, że ekogroszkowscy jak chcieli palić pelletem to dostawiali 2 cegły ceramiczne które robiły za szamot ;)
  23. Chłopaki z kotłem sasa, ale sterownikiem recalarta ustawiają podtrzymanie na 8sek co 6 min lub 4 min. Do tego też dostosować wentylację. Może komuś te podtrzymanie będzie lepiej chodziło ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.