Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki jakich odkurzaczy używacie do czyszczenia pieca bo mi mój właśnie padł i kosze zakupić tylko coś lepszego bo ten co miałem strasznie szybko filter się zapychał i wg ciągu nie mial

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michael871 napisał:

Ja bio compacta i u mnie nad palnikiem jest już półka szamotowa więc na nią położyłem. Wiem że jeden gość do bioslima dołożył szamotke u też spadla temp. 

Zagadka na dziś

Czy chodzilo o obniżenie spalin czy może o zwiekszanie temp. w komorze i pirolizę?

Odpowiedzicie sobie sami na pytanie

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość ciekawa koncepcja ;) swego czasu czytałem, że ekogroszkowscy jak chcieli palić pelletem to dostawiali 2 cegły ceramiczne które robiły za szamot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie szamotka długo oddaje ciepło i czym więcej jest jej w piecu to temperatura. Pieca będzie wolniej spadać co za tym idzie czas podtrzymania powinien się wydłużyć

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dzi4d3k napisał:

To dość ciekawa koncepcja ;) swego czasu czytałem, że ekogroszkowscy jak chcieli palić pelletem to dostawiali 2 cegły ceramiczne które robiły za szamot ;)

Czy to aby zapewni chodziło o palenie pelletu czy może o stworzenie wysokiej temp. aby spalić wszystko w komorze? 

W tamtych piecach moze byl problem że  ruszt i wychładzał proces spalania?  

W piecach w którym palono ekogroszkiem tez widzialem pewne przerobki. 

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

Palnik od ekogroszku nie nadaje się do palenia pelletu. Co najwyżej można przemieszać z grochem ,a tak palenie samym pelletem na palniku ekogroszka słyszałem, że  jest dość niebezpieczne z powodu wytwarzających się wybuchowych gazów z drewna, a sam palnik groszkowy sobie z tym nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michael871 O tu dorzuciłeś? :)

 

Bez nazwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzi4d3k napisał:

Tak :)

Palnik od ekogroszku nie nadaje się do palenia pelletu. Co najwyżej można przemieszać z grochem ,a tak palenie samym pelletem na palniku ekogroszka słyszałem, że  jest dość niebezpieczne z powodu wytwarzających się wybuchowych gazów z drewna, a sam palnik groszkowy sobie z tym nie radzi.

A może raczej cofnięcia się płomienia w ślimak?  

Z przerobkami uważajcie piec musi być szczelny żeby ktoś nie został w kotłowni!!!

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm... pewnie też... nie interesowałem się ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel24ng napisał:

Chłopaki jakich odkurzaczy używacie do czyszczenia pieca bo mi mój właśnie padł i kosze zakupić tylko coś lepszego bo ten co miałem strasznie szybko filter się zapychał i wg ciągu nie mial

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupiłem w Castoramie do kominków mi sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem na alkegro taki jak poleca miwanow z funkcja wytrzasania pylu z filtra hepa powinien je jeszcze miec 150 do 160 zl pisalem o tym pare postow wczesniej

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Michael871 napisał:

Tam gdzie niebieska kreska jedna mała szamotka dołożona, spaliny ustabilizowane. Kocioł lepiej się nagrzewa i dłużej trzyma temperature. Wszystko czyste, nie zbiera pyłu itp.

 

Inkedsas_LI.jpg

 

U mnie w tym miejscu jest ruszt awaryjny do palenia drewnem... Mam gdzieś cegiełkę... może sobie przetestuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.