Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, miwanow napisał:

@gniochu a jest opcja zapisać ustawienia sterownika w plik? koledzy na pewno znajdą co można poprawić kiedy będzie widać jak to chodzi teraz 

 

18 minut temu, miwanow napisał:

a czemu się nie da z SASem? Myślę że jest ten pierwszy sezon po to aby dojść do wprawy i poznać ten kocioł od podszewki, wybrać dostawcę pelletu a dalej co może być nie tak? jak zakupie na cały sezon jeden sprawdzony pellet do którego już ten piec nauczę, czy nie będę już miał z głowy?  

Da się zapisać trzeba wejść w e Modul później w ustawienia w Modul i tam masz zapisz ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• Praca podtrzymania :   5 Sekund • Przerwa podtrzymania :   03 Min. 00 sek.   

to bym zmienil. nie wiem jaki masz pellet ale jak dobry to mozna podawac przez 3sek i przerwa np 11 minut. ja mam chwilowo 3 sek podania, 8min przerwa.

wg tego co masz to wyglada to nastepujaco:

1,67 sek podaje na minute. co daje nam 2400 sekund w ciagu doby, co daje nam 40minut na samo podtrzymanie. Sam sobie sprawdz u siebie ile w 40min schodzi paliwa. Oczywiscie ten wynik bedzie troche mniejszy bo piec jednak tez pracuje ale ogolnie masz same podtrzymanie 40min na dzien. duzo, za duzo wg mnie.

dla porownania 3sek co 10min to 7-8min w ciagu dnia wiec 4x lepszy wynik.

 

co do samej pracy to musisz obejrzec jak sie piec zachwuje, czy np zmniejszenie nadmuchu do 16-18% ale tez zmniejszenie czestotliwosci podawania ma wplyw? np 2sek co 12 sek a nie co 8? natomiast zmien te podtrzymanie jak bedziesz w domu(piec moze zgnasnac jak masz gorszy pellet wiec lepiej byc w domu)

 

 

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rozumiem czegoś ale w pliku widzę że wszystkie dwa zawory wbudowane są wyłączone... bo patrzyłem temp powrotu, ochrona powrotu jest wyłączona, minimalna temperatura powrotu na 35st co jakby za mało, ale mogę się mylić. Może koledzy coś podpowiedzom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z kotłem sasa, ale sterownikiem recalarta ustawiają podtrzymanie na 8sek co 6 min lub 4 min. Do tego też dostosować wentylację. Może komuś te podtrzymanie będzie lepiej chodziło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miwanowbo nie mam zaworów założonych piec chodzi na starej instalacji poprzedniego kotła, miało być robione w tym roku ale niestety dopiero na wiosnę będę myślał ale tamta zimę tak samo było i różnica też była... A ta ochrona powrotu nie działa jak zaworu nie mam więc bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, może masz termostatyczny zawór mieszający do powrotu i jest git bez dodatkowego sterowania... to trzeba patrzeć co jest na tej rurze która do kotła powraca z obiegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, miwanow napisał:

tego nie wiem, może masz termostatyczny zawór mieszający do powrotu i jest git bez dodatkowego sterowania... to trzeba patrzeć co jest na tej rurze która do kotła powraca z obiegu 

Wątpię chyba nic takiego nie ma Później będę w domu zdjęcia zrobię i wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gniochu napisał:

Ja by zmienił górną bufora bo to jest temp od której załącza ładowanie jeśli nie masz grzejników to bym dał 45 stopni i zwalczania pomp 55 na kotle 65. Dół bufora 58 stopni. A i zmienionym tempalarmowa załączenia pompy co na 80 w serwisowym w naprawach temp.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie a co wpływa na czas podtrzymania bo u mnie aktualnie piec w podtrzymaniu chodzi tylko ze 13 minut.

Nie mam jeszcze założonego regulatora pokojowego. 

Moje ustawienia pieca to 

Podawanie 2 sekundy

Przerwa 12 sekund

Wentylator 23 procent

A w podtrzymaniu 

5 sekund

6 minut

Temp zadana 55 stopni

Histereza 4 stopnie

Co poprawić żeby dłużej był w podtrzymaniu a co zatem idzie mniej paliwa spalał

Edytowane przez dhany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Za nami prawie połowa sezonu grzewczego moze podsumojmy wszystkie ważne zeczy jakie zauważyliście podczas palenia i podtrzymania w manualu i pid wyrzucajcie ust i spalanie dobowe

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ust
Praca
Czas podawania 2s
Przerwa 10s
Wentylator 23
Podtrzymanie:
Praca 4s
Przerwa 6min
Wentylator:
Praca 15s
Przerwa 5.49

Temperatura zaworu 4d 45 c
Min otwarcie 20 %
Temperatura. Co 67
Histeryza co 12
Temperatura. Żądaną cwu 52
Histeryza 10




Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś może czas jaki kocioł potrzebuje żeby dobić do zadanej i ile jest w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy próbowałem dziś palić bez PID. Zaczęło się dobrze ale po rozpalaniu chciałem zwiększyć nadmuch z 28 do 30 bo słaby ogień był no to dmuchawa się wyłączyła całkiem... 0%, a podajnik zaczął ładować pellet bez przerwy jak głupi.
Dobrze że byłem w kotłowni, obserwowałem, otworzyłem dolne drzwiczki i wygasiłem kocioł by powstrzymać to szaleństwo. Po chwili zmieniłem na PID i odpaliłem od nowa, poszło jak zawsze bez problemu.

Co to w ogóle mogło być? Myśle że na razie dam sobie spokój z dwustanem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej miwanow, 

A ruszt ci sie nie rozgrzał za bardzo? Patrzyles temp rusztu?  Ja mialem taką sytuacje i piec sypiac pelet studził ruszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z wróciłem uwagi, ale to było zaraz po rozpalaniu, na pewno nie mogło być zbyt dużej temperatury jeszcze 
To jakby sterownikowi coś odbiło przy zmianie biegu wentylatora, bo jego wyłączył całkiem.. no i ten pellet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś zastałem kotłownie pełna pelletu tyle że mnie nie było więc miałem co wyciągać.zdarzylo się to przy nowym sofcie na starym nigdy mi się coś takiego nie wydarzyło.zawsze możesz ustawić parę alertów jak np temperatury że nie rośnie na np 30min to w razie problemu tylko trochę naleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz takie moje małe podsumowanie. Pid vs manual na podstawie 1 tony (dokladnie 1050)

Piec rozpaliłem 5.10 chwile przed przeprowadzką a starczyło do 14 grudnia. Na początku używany był pid w trybie palenie i wygaszanie po dogrzaniu pomieszczenia. Później chwilą wolnego przeskoczyłem ma manual ktorego się uczę.

46 workow na pidzie starczyło na 50 dni, dało to około 13.8 kg dziennie.

24 worki na manualu, starczyło na 20 dni i wyszło około 18 kg dziennie, tyle ze tu temperatury całkowicie inne tydzień tych mrozów co był itd. Na piecu w manualu trzymałem  60-65 z histereza 12 stopni.  Pracowal 20 minut i w podtrzymaniu około 2h. W pidzie wiecej popiołu w calym piecu, natomoast w manualu bardziej w sadzy piec tak jakby, bardziej czarny ale sypki. Kocioł troche kopcił w podtrzymaniu, dzis dałem wyższy bieg dmuchawy i płomień wyjaśniał. 

Teraz pale manual ale 53-55 stopni. Z hist 10 stopni, bo główne źródło ciepła to podłogówka i zobacze kak bedzie szło. Do zadanej dochodzi w 8-10minut a w podtrzymaniu trzyma około1:20 h. Instalacje mam z  pompą kotłową. 

Działam na ustawieniach chłopaków z wczesniejszych postów ale dostosowanych dla siebie. Praca 2 na 12s , dmuchawa w pracy na 21 a w podtrzymaniu 25. Dziś piec wczyściłem łącznie z czopuchem. Lekko przymknelem "szyber" bo mam za duży ciąg i komin fi200. Temp spalin mam teraz max 185 w pracy, a było nawet 210. 

No to będzie chyba wszystko :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎21 o 12:46, grzegorzkrol napisał:

ja tez mam regulator pokojowy ale on nie rozwiaze wszystkich problemow bo trzeba miec termostaty

i tu masz świętą rację, termostaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.