Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość rozpaleń podobnie jak u mnie, ale ja jadę na wyższej temperaturze i  histerezie kotła. Chatę mam ponad 2 razy większą. Spalanie masz bardzo przyzwoite, jak na taki duży kocioł i mały metraż, ale 85 litrów w kotle 25kw to i tak trochę mało. Taki Zębiec Diamant 14 kw ma 100 L wody w sobie, nie wspomnę o jednym z modeli Biawara 20 kw, który ma jej 190 L. W Twoim przypadku, gdy praktycznie nic Cię kocioł nie kosztował, to nie ma żadnej dyskusji. Oby tylko służył długo i bezawaryjnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wzięła i spaliła mi się grzałka... :)

Wytrzymała chyba dużo rozpaleń, jeszcze muszę przeliczyć ile wyszło na dobę, ale u mnie to będzie dużo. Piec odpalony 20 października 2018.

 

93822593_253206172525606_2247209404178890752_n.jpg

Dzwoniłem do gminy, wysłali maila do serwisu, zobaczymy kiedy przyjadą, o bo ostatnio jak zgłaszałem problem, to przyjechali po 3 i pół miesiąca, jak tu pisałem wcześniej. Poprzedni problem był taki, mam w układzie zamkniętym, że naczynie przeponowe nie miało szansy zadziałać, gdyż zawór na dole był za mały, chyba 1,0 Bara, a w naczyniu było 1,5 Bara, no i był problem z utrzymaniem ciśnienia. Pan z serwisu zostawił zawór a upuścił ciśnienia w naczynku i po bólu. Oczywiście to nie wina kotła, tylko tych partaczy co montowali, dwa razy przyjeżdżali na poprawki i tak źle było. Najpierw zostawili układ otwarty, pompa CWU wywalała wodę z naczynia wyrównawczego, na pierwszej poprawce zaślepili na dole w kotłowni upust z naczynia wyrównawczego, niby wszystko działało, ale woda z naczynia zalała sufit ( k.... mać!). Na drugiej poprawce odcięli naczynie, zamknęli układ, no i niby było dobrze, poza tym znikającym ciśnieniem. U sąsiada montował kto inny i problemów zero. Z tym ciśnieniem w układzie za bardzo mi się nie śpieszyło, bo jakoś tam sobie radziłem, ale po 3 i pół miesiąca w końcu zadzwoniłem do gminy jeszcze raz. Zapalarka to już bardziej pilniejsza sprawa.Ciekawe, czy one są podobne w innych kotłach, np Defro, wtedy mógłbym sobie to załatwić i wymienić sam nie ciągając gościa z serwisu oddalonego chyba ponad 100 kilosów. Ma ktoś może wiadomości na temat kompatybilności tych zapalarek?

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych odpalen jak na 2 sezony ale jak ładują parowozy do małych pomieszczeń to potem kocioł traktuje. A zgłoszenie serwisowe jak wygląda? Najpierw do Gminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zgłoszenie dotyczące spalonej grzałki wyglądało tak....telefon do urzedu miasta o godz 7.45. A o 14 serwisant już wymieniał grzałkę...

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... W poniedziałek czekałem sobie cierpliwie na telefon z serwisu, ale, że wiedziałem, że jest dziadowski, no to zadzwoniłem sobie o 13-tej do miłej Pani z gminy. Zapytałem grzecznie, czy coś tam z serwisu dali znać, Pani powiedziała, że tak, że przyjęli zgłoszenie i mają do mnie dzwonić, była też zdziwiona, że serwisant jeszcze nie dzwonił. Przypomniałem więc historię, że jak poprzednio zgłaszaliśmy, to serwisant przyjechał po trzech i pół miesiąca. Pani powiedziała, że zadzwoni tam, bo tak być to nie bedzie i da mi znać. Po dziesięciu minutach oddzwoniła mówiąc, że serwisant jeszcze dziś do mnie zadzwoni, a jeśli nie, to żebym dał znać. Po 14-tej zadzwonił, oznajmił, że przyjedzie dziś około południa. Tak też się stało przyjechał i wymienił grzałkę. 

 

93879681_3000318426680950_4223713247393480704_n.jpg

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

Nasz serwis reaguje zawsze bardzo szybko, a ponadto obowiązują nas przepisy kodeksu cywilnego w którym są opisane zasady postępowania reklamacyjnego.

Niestety, jeżeli zgłoszenie nie dotrze do nas, czyli do naszej firmy, a nie jakiegoś urzędu gminy czy do wykonawcy, to reklamacja jest załatwiona błyskawicznie.

Nie możecie utożsamiać zgłoszenia reklamacyjnego ze zgłoszeniem do producenta...

Pozostajemy do dyspozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwne żeby reklamację zgłaszać przez 3 pary rąk zanim dotrze do serwisu. Nie możecie tego zgłaszać normalnie? Bo to tak wychodzi jak byście tylko dzierżawili kocioł a nie byli jego właścicielami. Może trzeba dobrze umowę przeczytać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliks ,mnie tam taka dzierżawa wcale nie martwi ,wręcz przeciwnie ,lepsze to duzo od tej  czysto teoretycznej 5 letniej gwarancji producenta na kocioł ,która dotyczy tylko samego kotła  ,a nie osprzetu ,bo na osprzet 2 lata .padnie cokolwiek z osprzetu po 2 latach ,placzesz i płacisz  .A tu przez   5 lat nic cie nie interesuje ,bo kocioł nie jest twój ,sypiesz tylko pellet   .Podejrzewam ze przez te 5 lat grzałka u co niektórych bedzie wymieniana przynajmniej 2x .Apropo grzałki to  coś słabe te grzałki  ,bo w opisach  tak zachwalają te "ceramiczne cuda "ze takie wytrzymale i   że  wytrzymują ok 10 tys cykli  ,a tu ledwo przekroczone 3 tys cykli i po grzałce .I nie da się tu zwalić winy na uzytkownika , bo "żle uzytkował i nie dbał " ,bo niby jak miałby o nią zadbać ?

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Grzałka to zależy jak trafisz, to już kwestia szczęścia. Jednemu wytrzymuje rok, drugiemu osiem. Fakt, że u Ciebie tych odpalen jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 15:22, Heiztechnik napisał:

Szanowni Koledzy,

Nasz serwis reaguje zawsze bardzo szybko, a ponadto obowiązują nas przepisy kodeksu cywilnego w którym są opisane zasady postępowania reklamacyjnego.

Niestety, jeżeli zgłoszenie nie dotrze do nas, czyli do naszej firmy, a nie jakiegoś urzędu gminy czy do wykonawcy, to reklamacja jest załatwiona błyskawicznie.

Nie możecie utożsamiać zgłoszenia reklamacyjnego ze zgłoszeniem do producenta...

Pozostajemy do dyspozycji :)

Tak jak pisałem wcześniej, wcale nie jestem pewien, że ten serwis ma cokolwiek wspólnego z Heiztechnik, raczej bardziej przypuszczam, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Jak już wcześniej wspominałem, Heiztechnik zawsze dba o jakość swoich produktów, jednak w tym konkretnym przypadku nie tylko że nie chcemy, ale nawet nie możemy sami serwisować tych urządzeń. Tylko i wyłącznie firma instalująca ma prawo obsługiwać zamontowane urządzenia. My możemy ingerować w nie tylko i wyłącznie za zgodą wykonawcy inwestycji. Dlatego też nie miejcie do nas żalu. Wiedzcie, że zawsze służymy radą i możliwością pomocy czy to poprzez fora internetowe, czy poprzez kontakt telefoniczny, który jest nieograniczony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie jako "nowy" na Forum.

Przedstawiam pod dyskusję stan palnika po 5 miesiącach pracy (HIT PELLET 25kW)

Pytanie podstawowe: z jakiego materiału wykonana jest komora paleniska?

P046.thumb.jpg.d0e140617436fdb2f4aeab21c05ad374.jpg049.thumb.jpg.8008b1de443d96e07a30932bf1d27d3f.jpg

Edytowane przez arelsystem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Poczekamy na Pana Heiztechnika, żeby nas przekonał o jakości jego wyrobów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu ....  ale nie miły widok .Po 5  latach to ciężko ,ale jeszcze bym  zrozumiał ,ale po 5 miesiacach ? Wygląda jakby ktoś zamiast pelletu spalał tam węgiel solidnie nań dmuchając ,tak że rozgrzewał się do białości i bardzo wysokich temperatur

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.