Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

w ecomax/rcontrol można było wyzerować liczniki z użyciem kodu, ale nawet jakbyś trafił go w httronic to byś na pewno zauważył; 

problem może się powtórzyć - jak masz gwarancję to skontaktuj się z serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam noworocznie! 

Mam znowu problem. Dziś poszedłem do kotłowni i zauważyłem coś dziwnego. Kocioł grzeje ponad zadaną temp i nie chce przejść do podtrzymania bo takie mam włączone. Ponadto na wyświetlaczu moc kotła skacze z 2 kresek do trzech i tak wokoło. Co znowu się porobiło? Dałem stop kotła i znowu start lecz po ponownym rozpaleniu jest to samo. 

Co to jest? Czy ktoś tak miał kiedyś? 

IMG_20200101_121531.jpg

IMG_20200101_121636.jpg

IMG_20200101_122208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł trzyma temp zadaną aktualnie 35 St na zawór trójdrogowy. Tylko przechodził zawsze na podtrzymanie w a teraz grzeje na maksa. Teraz akurat przeszedł na postój. Ale powinien normalnie być w podtrzymania. Nie wiem kiedy przeszedł na postój ale teraz jest ponad 80 st i spada. 

IMG_20200101_183637.jpg

IMG_20200101_183644.jpg

Wyłączyłem zasilanie wyłącznikiem na czarnej skrzynce i włączyłem spowrotem ale nic nie pomogło. Dalej nie ma podtrzymania. 

Edytowane przez Paablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Temperaturę utrzymuje dobrze, obniżenie 10 St od termostatu

IMG_20200102_141543.jpg

Cwo myan wyłączone. 

Dokładny opis. 

Po przekroczeniu temp zadanej kotła zamiast włączyć podtrzymanie grzeje dalej. 80 sekund z mocą min a potem 80 sek z mocą zwiększona na 12 kw lecz wiatrak ten sam co na min(9kw) czyli 10 %. Tak wkolko co 80 sek zmiana mocy(2kreski,3kreski 2,3...) aż do grzeje do 85 st. Dopiero się włącza wygaszanie i oczywiście jak minie 88 to alarm i cała procedura z wychladzaniem kotła. 

Załączam zdjęcia jak by ktoś nie wierzył. 

 

IMG_20200102_145852.jpg

IMG_20200102_145549.jpg

IMG_20200102_145524.jpg

IMG_20200102_145446.jpg

Screenshot_2020-01-02-14-54-22-547_com.android.deskclock.png

Edytowane przez Paablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zrobiłem ustawienia fabryczne i nadal jest to samo. Jednak jak wyłączę podtrzymanie to kocioł przechodzi normalnie na postój. Jak włączę podtrzymanie to znów grzeje do 85.

Twierdzę że to podtrzymanie się jakoś popsuło. Może ma to związek z tym moim wcześniejszym skasowaniem liczników? 

Mam wzywać servis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od listopada podtrzymanie działało przy mocy min. 9 kw. Zresztą przy podtrzymaniu się nie ustawia mocy. Wiem że jak wyłączę podtrzymanie to będzie ok ale nie o to chodzi. Chodzi o to żeby wszystko działało tak jak powinno. 

Ja muszę mieć podtrzymanie bo bez sensu żeby kocioł przechodził na postój i za 10 min się uruchamial spowrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt ze ustawienie w tym kotle prawidlowo dzialającego podtrzymania jest praktycznie nie możliwe . Ale "ogólnie" z dzialaniem podtrzymania  jest tak ,ze to jak rośnie temp na kotlepo ustawieniu podtrzymania  , zależy od tego jaki masz odbiór ciepła przez instalację .To że wczesniej działalo inaczej,nie znaczy ze teraz dziala żle ,tylko masz widocznie mniejszy odbiór ciepła niż miałeś wczesniej.Takze nic tu nie "naprawisz " bo nic się nie "zepsuło "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem z podtrzymaniem, problem podobny jak u Ciebie, w mrozy piec rozpalał się często. Niestety, to podtrzymanie jest nie do ustawienia w tych piecach, raz działało, raz tak jak u Ciebie. Zrezygnowałem, pierdziele to, niech sie rozpala co chwila, na prawdę szkoda zdrowia, co ja się z tym uwalczyłem. Ta zapalarka działa jeszcze , w sumie już ponad rok, zobaczymy co będzie, zepsuje się pewnie w środku nocy z soboty na niedzielę jak będzie minus 25. 

Po ostatnim czyszczeniu pieca stwierdzam, że po roku czasu zero korozji i jakichkolwiek śladów zużycia. Palnik działa, zapalarka działa, korozji na razie brak, może jakoś to wytrzyma, choć specjalne pod projekty. Allach da, za parę lat zmienię na gazowy, zaczęła u nas w gminie działać ankieta odnośnie chęci na gazociąg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.