Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancja na szczelność standardowo wynosi 5 lat.

Żaden z dostępnych na rynku nie ma w standardzie kompletnej instalacji hydraulicznej.

I Pell to optymalizator procesu spalania w oparciu o sondę lambda i odpowiedni do tego algorytm, łącznie z odcięciem podawania paliwa.

Serio to nie wiem, w czym miałby być lepszy kocioł Laguna i inne.

Co do gwarancji 10 lat na blachę, to pytanie którą blachę i jakie są warunki wykluczające...

 

Co do kolegi Puławiaka, to zaproszenie jest wciąż otwarte, ale ciągle na niego czekamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś film jak HT One pracuje u użytkownika czy w formie prezentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heiztechnik napisał:

 

Serio to nie wiem, w czym miałby być lepszy kocioł Laguna i inne.

 

Papier ma to do siebie, że wszystko przyjmie, a dla nas użytkowników liczą się lata bezawaryjnej i bezproblemowej pracy, potwierdzone opiniami zadowolonych użytkowników

11 minut temu, Heiztechnik napisał:

Gwarancja na szczelność standardowo wynosi 5

Przeważnie tak jest

11 minut temu, Heiztechnik napisał:

 

Co do kolegi Puławiaka, to zaproszenie jest wciąż otwarte, ale ciągle na niego czekamy....

 

Gdyby Puławiak się nie pojawił, zamontujcie ten kocioł w mojej kotłowni, chętnie go przetestuję przez parę sezonów:-):-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. U mnie też mogą i będę je promował w mojej okolicy. U nas jest bardzo znikoma ilość kotłów na pellet. Bardziej są popularne na ekogroszek. Ja z moich znajomych będę miał jako pierwszy kocioł na pellet. Co prawda wciąż jeszcze nie wiem jaki.????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Heiztechnik napisał:

Pierwsze projekty realizowane były jeszcze przed wprowadzeniem rozporządzenia o zakazie montażu rusztu awaryjnego, więc na życzenie zamawiającego takie były montowane.

Dlatego inni użalają się, że rusztu nie mają, bo w montażach po wrześniu 2017 roku ich być już nie mogło.

Mam również ten ruszt, notabene wyjęty chyba odkąd zacząłem uzytkowac kocioł. Miałem montaz w grudniu 2017 więc z tym wrześniem to chyba nie taki sztywny przykaz lub liczy się bardziej okres przetargu itp.. tak czy siak nie paliłem nigdy na nim i myślę teraz jak wyglądała by konstrukcja kotła bez niego? czy nie miałby efektywniejszej konstrukcji, wydajności..?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urządzenie które ma tyle napędów cześci ruchomych elektroniki jest objęte gwarancją 2 letnią. A tylko szczelność wymiennka jest objęte 5 letnią gwarancją w swojej karierze w kotłach pelletowych wymiennik wymieniałem ledwie chyba 2 razy a pozostałe elementy to setki razy a może wiecej. A jeszcze lepszy numer to szczelność połączeń spawanych wymiennika - tak kiedyś było w śmieciuchach były takie przypadki że wywalało się kocioł który miał dziurę jak po panzerfaust ale gwarancję jeszcze miał bo spawy były szczelne - na spawy to gwarancję można dawać nawet dożywotnią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację....

Jednakże w naszym przypadku dotyczy to całego wymiennika a nie tylko spawów.

Co do napędów i tego typu elementów, to z reguły sa to gwarancje dostawców i producentów poszczególnych podzespołów.

Oczywiście, mogą ulegać uszkodzeniom inne elementy kotła niż jego serce w postaci wymiennika, jednak to wymiennik jest najbardziej kłopotliwy w wymianie i najbardziej kosztowny.

Dlatego na perforację w samochodzie masz gwarancję 10 lat a na inne według przebiegi 100 tyś kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 13:15, Heiztechnik napisał:

W ustawieniach kotła powinieneś odnaleźć komunikat TRYB PRACY KOTŁA, wchodząc w niego wybierasz tryb PALNIK lub RUSZT.

Po wybraniu trybu RUSZT palnik wyłącza podajnik i pracuje tylko dmuchawa.

Rozpalanie jest ręczne...

Tylko że nie we wszystkich wersjach oprogramowania sterownika jest opcja "ruszt". U mnie jest a u sąsiada nie ma bo ma nowszą wersję oprogramowania. 

Ale z tym drewnem to tak jak koledzy pisali trzeba bardzo uważać bo jak za dużo nalozysz to momentalnie zagotujesz wodę. Znam to z autopsji. Jednak po kilku dniach "awaryjnego" palenia drzewem zrezygnowałem. Dym w kotłowni podczas podkladania , kocioł cały w środku zasyfiony. Ale trzeba jedno przyznać że na drzewie to bardzo szybko ten kocioł łapie temperaturę. 

Ale tak z innej beczki - palę 2 sezon pelletem i zauważyłem że dużo więcej idzie pelletu gdy kocioł podgrzewa cwo. Paliłem miesiąc na same grzejniki a teraz od tygodnia włączyłem cwo i jest duża różnica - idzie znacznie więcej pelletu. 

Edytowane przez Paablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tryb ruszt i palenie drewnem zupełnie nie jest potrzebne....zasypuje zbiornik włączam start i ma działać ...co jakiś czas sprawdzę co się dzieje na kotle...i mam spokój...nigdy więcej węgla.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Termostat pokojowy zawsze lepiej skonfigurować tak ,żeby obniżał temp .na instalację o kilka stopni .Ustawianie "stop pompy od termostatu " to nie najlepsze rozwiazanie ,bo powoduje wychladzanie wody w instalacji i zalewanie kotła przez zimną wodę ,kiedy pompa wystartuje .Najlepiej wiec ustawić " obnizenie temp zaworu od termostatu " o powiedzmy 3-4 stopnie  a "wyłaczenie pompy od termostatu " na "nie "  .U mnie przy grzejnikach dziala to bardzo dobrze

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. 

Chciałem w sobotę popatrzeć na liczniki serwisowe i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem że ok tydzień temu się one wyzerowały. Czy miał ktoś podobną sytuację? Teraz jest 21 rozpaleń i ok 200 godzin pracy na poczszegolnych mocach palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przydarzyło Ci się coś ,co raczej nie miało prawa się zdarzyć .Nie ma nigdzie opcji żeby te liczniki skasować  i samoczynnie też się na pewno skasować nie powinny ,ale to  tylko elektronika która potrafi czasem sfiksować .Ja  robię sobie zawsze zdjęcie ekranu licznika serwisowego  po sezonie grzewczym wiec jak mi się jakimś cudem kiedyś  wyzeruje ,to tragedi nie bedzie.Tu po pierwszym sezonie 2018/2019 po spaleniu ok 2,5tony pelletu.Ogrzewam ok 80m2 utrzymując stała temp ok. 22,5 stopnia.Z takiej statystyki łatwo sobie obliczyć ile pelletu zużywa kocioł na jedno opdalenie ,u mnie to ok 1,45 kg .Ustawienia to TK 67 st. histereza 12 st.na grzejniki zwykle od 29 do 33 stopni.W sumie to nie moge narzekać na zużycie ,przez tego 25 kw "potwora " ,bo "darowany " z dotacji kosztowal mnie  3500zł .Ale gdybym mial osobiscie decydować ,to na pewno nie kupił bym takiego kotła

08.2019 .2,4t licznik serwisowy.JPG

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po pierwszym sezonie i po 5 tonach pelletu miałem też ok 1500 rozpaleń ale godzin to dużo więcej ale się wszystko skasowało. Ogrzewam 180 m2. 

Tydzień temu otwieralem skrzynkę komputera bo kumpel miał problem i patrzyłem do jakich wejść mam podpięte pompy oraz termostat pokojowy. Może wtedy coś się stało? Ale tej płytki z kartą SD nawet nie dotykalem. 

 

No ja po pierwszym sezonie i po 5 tonach pelletu miałem też ok 1500 rozpaleń ale godzin to dużo więcej ale się wszystko skasowało. Ogrzewam 180 m2. 

Tydzień temu otwieralem skrzynkę komputera bo kumpel miał problem i patrzyłem do jakich wejść mam podpięte pompy oraz termostat pokojowy. Może wtedy coś się stało? Ale tej płytki z kartą SD nawet nie dotykalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zaglądania  do sterownika  , "dotykania " ,a nawet od odłaczania czegokolwiek ,nic takiego jak samoczynne skasowanie licznika serwisowego , nie miało prawa się stać .A na karcie SD jest tylko zapisywana codzienna produkcja energi z wmontowanego na powrocie kotła cieplomierza ,nic wiecej  ,Sprawdzalem bo też byłem ciekaw co jest na karcie SD

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.