Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo sie tu nie zmienilo widze :D

Jak poprawnie palic drewnem w tym piecu ? Jak to w ogole wyglada? Ktos cos ? Jaki ogarniety uzytkownik ? @Heiztechnik ?
Mam debine 3sezon sie suszy, trzeba by cos z nia zrobic poki nie trzeba walic na 20kw 24h/7 ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Zobaczymy jak to będzie z tą korozją u innych, jak to będzie u mnie, jeśli był wałek, sprawa będzie nagłośniona medialnie, jak nic. Kto wtedy zechce produkt takiej firmy? Naprawdę lepiej żeby wszystko było w porządku, naprawdę nikt niema ochoty w tym grzebać dla sensacji, ale jak się tu czyta opinie ludzi, a także po rozmowach z innymi użytkownikami w okolicy i rozmowach telefonicznych z dalszymi, to niestety są z tymi urządzeniami problemy. Jakby to działało normalnie, tak jak inne produkty naszych znajomych, to nikt by się nie czepiał.

Mocny jestem, nie wiem, ale umiem już odróżnić kiedy jest wałek, a kiedy za normalne, nie małe pieniądze, dostaje się pełnowartościowy, dobry wyrób.

 Czasami gdzieś komuś wydawać by się mogło, ktoś mógłby przypuszczać, że powstał pomysł dotacji, pewna firma zaoferowała więc swoje wyroby "pod projekt", wyroby których nie można kupić w normalnej sprzedaży, których opisu niema na stronie producenta. Firma ta za swoje wyroby dostała z dotacji normalne, konkretne pieniądze, ale ze względu na kilka argumentów można przypuszczać, że chciała jeszcze więcej "polizać" na owym kontrakcie i przez swoją pazerność wypuściła prawdopodobnie pod ów projekt serię bubli, nie wartych swojej ceny, bo "ludziska od projektów" i tak muszą to przyjąć, nie mając możliwości wyboru innego produktu, innej firmy. Wszyscy na owym projekcie zdrowo polizali, producent, firma realizująca projekt, a także nawet szarzy odbiorcy, pytanie tylko dlaczego, kur..., za prawdziwe pieniądze ci szarzy na końcu nie dostali prawdziwego produktu? Ktoś gdzieś mógłby wymyślić taki scenariusz, ktoś może zrealizować, albo nie. Zobaczymy, seans trwa.

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lelusz napisał:

Duzo sie tu nie zmienilo widze :D

Jak poprawnie palic drewnem w tym piecu ? Jak to w ogole wyglada? Ktos cos ? Jaki ogarniety uzytkownik ? @Heiztechnik ?
Mam debine 3sezon sie suszy, trzeba by cos z nia zrobic poki nie trzeba walic na 20kw 24h/7 ;)

Nie spalisz w tym kotle drewna w "normalny "  sposób....pali sie w sposób całkowicie nie kontrolowany ,kupa dymu z komina ,jak to w "górniaku " ,bo frakcji gazowej z drewna ,nie spalisz ,a pużniej  kupa sadzy w kotle .Musisz też uważać zeby nie zagotować kotła nakładajac za dużo ,bo rozpala się wszystko na raz ,a komora  zaladunkowa nad rusztem dość  duża  .Raz próbowałem ,bo  nazbieralo mi  się trochę suchych gałązek  ...jak zobaczyłem co się dzieje ,to powiedzialem sobie nigdy więcej .,...Takze nie radzę.I moze głupio to zabrzmi ,ale jedyna sensowna rada ,to sprzedać drzewo i za to kupić pellet

Edytowane przez marekrokit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @marekrokit chociaz nie powiem ze mnie nie ucieszylo to co napisales ;) Aczkolwiek mozesz wytlumaczyc mi jak to sie odzbywa ?
Widzailem w sterowniku, ze trzeba cos przestawic, tak ? . A jak sie rozpala, tzn zapewne tak jak w piecu tradycyjnym (gorniak/dolniak) w sensie nakladam malych drewienek i podpalam papierek ;) no i pewnie pozniej jazda z dokladaniem, a piec jak 'steruje'/pomaga w tym ? ZApewne dziala wentylator... Jak sie ustawia jakies zadane temperatury itd ?

Jestem zwyczajnie ciekawy tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ....niech się "serwis " wypowie ,jak w tym kotle powinno się palić drzewem .,rzecz jasna "awaryjnie ".... w końcu bądż co bądż ,kocioł posiada tzw.ruszt awaryjny ,który oczywiscie moze zostać uzyty w sutuaci awaryjnej ,czyli jak .np. jakiś element palnika albo podajnika ulegnie awarii i nie bedzie można spalać pelletu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli stara szkola mozna powiedziec :)

Dmuchawa pracuje tak jak przy pellecie, ze dobija i sie wylacza ? Czy moze dostosowywuje sie do sytuacji i np zmniejsza predkosc przy osiaganiu zadnej temp aby pracowac caly czas a nie zagotowac wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej bardziej niż na "sterowalność przy pomocy dmuchawy " zwrócił bym uwagę na ilość załadowanego drewna ,bo trochę tam miejsca jest , i jak zaladujesz za dużo ,to nawet wylaczenie dmuchawy nie zatrzyma już rozpalonej dużej ilości drewna.W sumie to palenie drzewem w tym kotle ma  sens tylko awaryjnie ,bo  to powrót do "starego " etatu palacza   w kopciuchu...czyli co chwila schodzenie do kotlowni i dorzucanie po trochu ,oczywiscie dymiąc z komina jak zwykłym kopciuchem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mieliście u siebie problem z zaworami przy pompach? pojawiło się u mnie w tym sezonie brzęczenie które rezonuje po rurach i jest słyszalne niestety w domu... Myslałem że to pompa pieca/powrotu ale serwisant powiedział, że to zawór pod tą pompą i żeby to wymienic konieczne jest spuszczenie wody z układu na co nie byłem przygotowany więc lekko przykręciliśmy motylka na rurze do pompy i ustawiliśmy ją na mniejszą pracę co pomogło na początku ale teraz wraz jest głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 23:07, lelusz napisał:

Stary nawet mnie juz mecza Twoje posty. W co drugim od roku walkujesz temat okrojonego sterownika... Jak masz problem z korozja to zglos reklamacje.

 

Stary, to chyba nie moje posty czytałeś, bo na temat sterownika wypowiadałem się tylko raz, pisząc, że jest dobry, a tylko menu ma okrojone. Natomiast o tym, że mój piec koroduje nie pisałem nigdy. 

Ja tylko od początku, widząc co tu ludzie piszą i ile jest argumentów za, zastanawiam się, czy na te projekty wcisnęli nam bubel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam te posty i zastanawiam się jak gminy dostały pieniądze na dotacje takich kotłów w których można również spalać drewno a nie daj Boże jeszcze jakieś śmieci. Np. w programie Czyste Powietrze starając się o dotacje na kocioł na pellet czy inny to nie wolno mieć nawet kominka na drewno. Dziwna ta dotacja. Tym bardziej że do wyboru tylko jeden producent. Musiał być niezły układ oraz brak zainteresowania kupnem tegoż super kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze projekty realizowane były jeszcze przed wprowadzeniem rozporządzenia o zakazie montażu rusztu awaryjnego, więc na życzenie zamawiającego takie były montowane.

Dlatego inni użalają się, że rusztu nie mają, bo w montażach po wrześniu 2017 roku ich być już nie mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jak będziesz miał jutro czas to zaproponuj mi jakiś dobry kocioł na pellet waszej firmy, ale z palnikiem wrzutkowym. We full opcji na 200 m2. Pozdrawiam i dobranoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej ofercie posiadamy dwa typy pelletówek.

Pierwsza, z tradycyjnym palnikiem zewnętrznym i tutaj naszym flagowcem jest HT DasPell lub jego tańszy brat Q pellet (konstrukcja ta sama). Więcej info tutaj: https://heiztechnik.pl/index.php/kotly-pelletowe/ht-daspell-gl

Drugi, to nasz hit sprzedażowy, kompletna kotłownia pelletowa pod nazwą HT One. Kocioł z palnikiem zintegrowanym, pionowym z ruchomą podłogą i w stu procentach skutecznym czyszczeniem palnika. Wymiennik pionowy z automatycznym czyszczeniem płomieniówek. Urządzenie ma w sobie wszystkie elementy jakie są potrzebne w kotłowni, trzy pompy - ochrony powrotu, grupy mieszającej i cwu, zawór mieszający, naczynie przeponowe z zaworem bezpieczeństwa, odpowietrzniki itp. Wszystko super połączone hydraulicznie i elektrycznie. Jeżeli nie masz jeszcze instalacji kotłowni. to jest to najlepsze rozwiązanie. Instalator montuje taki kocioł kilka godzin bez konieczności robienia elektryki, włącza tylko wtyczkę do gniazda. A co najważniejsze, w kotle tym nic nie ustawiasz. Oczywiście możesz podłączyć termostaty pokojowe, moduł komunikacyjny z apką, ale poza tym kocioł działa autonomicznie, a poprzez system I Pell dobiera sobie sam parametry pracy palnika i zawsze masz optymalne warunki spalania. Pamiętaj, cena tego zestawu to cena wszystkich elementów w kotłowni!!! Więcej info tutaj: https://heiztechnik.pl/index.php/kotly-pelletowe/one

Możesz też wybrać jego uboższą wersję HT One Basic do montażu w istniejącej kotłowni. W tym rozwiązaniu kocioł ma tylko zabezpieczenie powrotu: https://heiztechnik.pl/index.php/kotly-pelletowe/one-basic

Oczywiście jeśli idzie o moc to polecam 15 kW

 

Edytowane przez Heiztechnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten HT one z optymalizacją spalania. Pytanie czy można go zestawić na równi z wysokiej klasy kotłami włoskimi czy duńskimi. Mieliście zaprosić kolegę @Puławiak, żeby ocenił ten produkt i zdał rzetelną i obiektywną relację i jakoś cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Gdyby był tak dobry jak Laguna czy RTB, to było by warto. Ale na ten temat powinni się wypowiedzieć użytkownicy. Nie doczytałem jeszcze ile jest gwarancji na ten HT ONE. Dla przykładu Windhager daje 3 lata pełnej gwarancji za najtańszą wersję Lite. Wizualnie prezentuje się super. Ale jak to się mówi ładna miska jeść nie daje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńskie np. mają 10 lat gwarancji na blachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.