Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Źle zrozumiałeś - napisałem że informacje ,która czujka zbiera są rozbieżne w wersji 2 vs 5 . Piątka zobaczy ten płomień wcześniej niż 2 ze wzgledu chociażby na konstrukcję jaką ma stąd będzie szybsze rozpalenie. - szczerze to są moje przypuszczenia a praktyka wyjdzie w praniu.. Rozmowa czystko " na luzie" 

Edytowane przez Gonzus1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę , miałem wcześniej starą czujkę ,a teraz mam nową , po pierwsze to musi pellet się zapalić żeby jedna czy druga czujka mogła coś zobaczyć jak się zapali to takjedna jaki druga czujka to zobaczy jesli jest jakaś szybkość reakcji to naprawdę nie zauważalna , jak chcesz przyspieszyć czas rozpalania to zmniejsz czas rozgrzewania zapalarki np do 12 s . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Trener40 napisał:

5 min grzeje się grzałka aby doszło do zapłonu? 

Trener tyle trwa próba rozpalenia jeśli w tym czasie się nie rozpali to następuje kolejna grzałka grzeje dopóki czujka nie zobaczy ognia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Trener40 napisał:

5 min grzeje się grzałka aby doszło do zapłonu? 

Raczej nie, przynajmniej u mnie są cykle grzania około 10-15 sekund i to się powtarza aż nie powstanie płomień.

Po około 10 minutach takiego rozpalania jak nie ma płomienia wyrzuca alarm - błąd zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji to czy kolanko z zapadką na palnik kipi ewentualnie nazwa jego inna to Kolano zdawcze do palników ( chodzi mi o ten element ,który jest przy wlocie peletu z podajnika czy każdy z Was to dokupywał osobno ? czy jest to w pakiecie ? U mnie tego nie ma i rura spiro jest tylko na tym kołnierzyku ( pod delikatnym zagięciem ) 

18-kW-w2-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Chodziło mi o to, że po załączeniu grzałki i po kilkunastu sakundach  załącza się wentylator i tak to trwa przez 5 min. Trochę by to długo trwało, aż do pojawienia się płomienia. 

Dobra...mniejsza o to :) ważne, że się rozpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujka płomienia jest tylko po to, żeby palnik wiedział kiedy przejść z rozpalania w pracę i z wygaszania w postój.  Wskazania w procentach  w np. econecie  są do naszej wiadomości, a przy okazji dają  obraz jakości pelletu. Ja mam starą czujke i nie narzekam. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest u was opcja wyłączenia czujki i rozpalania na podstawie temperatury spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterujecie palnikiem? Bezpośrednio termostat podłączony do niego czy przez zawór 4D i zamykacie i otwieracie zaworem razem ze sterowaniem pompa start/stop? Czy może tylko głowice termo na kaloryferach a palnik na dużej histerezę i pompa cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat rzeka, wielokrotnie omawiany już w tym wątku. To niestety każdy musi wykminić sobie sam, nie ma gotowej recepty, każdy budynek i instalacja jest inna, inne są też odczucia termiczne domowników... U mnie idzie "stała pompa", ale np. u sąsiada lepiej sprawdza się wyłączanie kotła/pompy od termostatu...

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eliks napisał:

A jest u was opcja wyłączenia czujki i rozpalania na podstawie temperatury spalin?

Nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2020 o 21:45, Kotłospaw napisał:

Witam,

proszę wysłać maila ze zgłoszeniem Pana problemu:
https://kotlospaw.pl/serwis/zglos-problem-on-line/
Szef serwisu - Jakub - ma na najbliższy tydzień zaplanowany wyjazd w te regiony. Przyjedziemy do Pana bezpłatnie w celu weryfikacji problemu.

Witam. Chciałbym podziękować panu Jakubowi  z Firmy Kotłospaw za sprawdzenie ustawień jakie były w naszym Kotle Slimko 20KW.Dzięki podłączeniu analizatora spalin okazało się ze ciąg kominowy jest za duży :/ Zaleceniem jest montaż RCK. Wcześniejsze ustawienia kotla też były złe i przez nie spalanie było kosmiczne. Co do samej instalacji nie stwierdzono żadnych błędów montażowych oprócz dołożenia zaworu zwrotnego przed mieszaczem z poddasza bo przepuszcza. W tej chwili kociołek pracuje dużo stabilniej pellet wypala się ładnie spalanie plus minus 20kg na dobe na 240m. Ogólnie serwis godny polecenia stanoł na wysokości zadania i zainteresował sie problemem i nieodpłatnie poustawiał wszystko jak ma być za to serdecznie dziękuję.Teraz tylko czekać na ocieplenie budynku nową elewacje i magazynowac pellet na przyszłą zimę :) Pozdrawiam Życzę Zdrowych Spokojnych Świąt :)

received_1137080173312956.jpeg

received_1038258796575444.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panie Krystianie :)

Dla przyszłych użytkowników może postaram się opisać w całości co się działo u Klienta i jakie były jego spostrzeżenia i problemy.
Kocioł: SlimKo 20kW Kotłospaw. Problemem było duże spalanie rzędu 35 kg/doba przy obecnych temperaturach. Dom o pow. 240m2 nieocieplony. Dwa zawory mieszające które sterowały ogrzewaniem grzejnikowym na parter i piętro. Do tego dwa regulatory dwustanowe.

Co zrobił serwis?
Dzień przed wizytą, dzięki modułowi EcoNET zweryfikowaliśmy nastawy sterownika zdalnie - część z nich była bardzo rozbieżna. Między innymi bardzo wysoko ustawione nadmuchy, niepoprawny czas otwarcia siłowników oraz co bardzo ważne - bardzo duża ilość rozpaleń kotła na dobę. Zdalnie nastawiliśmy kocioł wg. własnego doświadczenia.

Taki zabieg okazał się strzałem w 10 - dzięki zdalnej konfiguracji w dzień przyjazdu serwisu nie pozostało nic innego jak pomiar analizatorem oraz weryfikacja instalacji. Co do instalacji - brak zastrzeżeń. Jedynym problemem okazał się brak zaworu zwrotnego na mieszaczu 2, przez co "podciąga" on temperaturę z CWU przez co ją podbija.

Co do pomiaru analizatorem - tak jak użytkownik pokazał - jest bardzo wysoki ciąg kominowy - rzędu 45Pa. Jest to zdecydowanie za wysoki ciąg przez co jest wyższe spalanie. Nadmuchy zostały ustawione możliwie nisko tak aby pracowało to jak najoszczędniej lecz niestety nie obędzie się bez montażu regulatora ciągu kominowego.

Od teraz temperatura zadana na mieszaczach sterowana jest czujnikiem pogodowym - dodatkowe oszczędności w spalaniu. Pompy wyłączane są od termostatu parter i piętro.

Chyba największym problemem w tej układance okazał się pellet "od lokalnego dostawcy". Pellet ten nie leżał prawdopodobnie koło trociny drzewnej. Zawierał bardzo dużo pyłów, przez co cała komora podciśnieniowa palnika była mocno zatkana - oczywiście serwis to wyczyścił. Dodatkowo otwory napowietrzające w palniku były częściowo pozaklejane - nierównomierne rozprowadzanie powietrza w palenisku. Po czyszczeniu i odpowiednich nastawach widać, że jak na pellet "NoName" wypala się bardzo dobrze.

Klient przez najbliższy okres będzie pod opieką serwisu i zdalnie weryfikowane nastawy tak aby jeszcze bardziej zoptymalizować spalanie. Jak sam Klient to określił - jest bardzo zadowolony. Spalanie dobowe spadło o 15kg - chyba wynik dobry ;)

Pozdrawiamy i polecamy się na przyszłość :) 

92850970_870186730154968_7883724161879638016_n.jpg

92799749_213504173263503_1588165557578891264_n.jpg

93691555_1094597337570779_5866822427509522432_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zauważyłem że nie wyłącza mi się pompa kotła po spadku temperatury na kotle poniżej zadanej załączania pompy tylko mieli na okrągło . W trybie ręcznym startuje i wyłącza się , również jeśli temperatura na kotle jest niższa od temperatury startu pompy ,kocioł w postoju pompa mieli a wyłączę regulator pompa gaśnie , włączę ponownie regulator pompa nie pracuję (czyli prawidłowo ) kocioł odpali się, po osiągnięciu temperatury startu pompy pompa startuje czyli prawidłowo , niestety nie wyłączy się sama po spadku temperatury na kotle poniżej temperatury załączania jej , dziwne to jest , macie jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli np start pompy jest ustawiony na 55 st, a histereza kotła wynosi np 10 stopni, to pompa powinna przestać pracować poniżej 45 st. Od temp startu pompy trzeba jeszcze odjąć histerezę kotła i wtedy mamy temp wyłączenia pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start pompy mam 52 st a obecna histereza kotła  to 22 st  , okej jutro to sprawdzę . Zadana kotła to 75st

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Wszystko jasne , jest tak jak piszesz , wygląda na to że pompa  przy moich nastawach mieliła do 30 st , trochu to głupie histereza kotła to histereza kotła nie powinna mieć wpływu na temperaturę załączania pompy . Ciekawe czy tak jest tylko przy paleniu od termostatu , czy przy paleniu od harmonogramu też tak jest ? muszę to sprawdzić jak kiedy będzie czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety, tak jest. Mi osobiście też brakuje możliwości oddzielnej histerezy pompy. Dlatego, w związku z tym, że ja palę od termostatu, to mam niską histerezę (10 st),  żeby pompa odpowiednio wcześnie się wyłączyła. Jak jest w harmonogramie, nie wiem, nigdy z niego nie korzystałem.

Ty masz chyba soft dosyć stary, coś z serii "szóstek" chyba i działa tak jak napisałem. Ja mam teraz "jedenastki" i działa jeszcze inaczej. Pompa wyłącza mi się od temp powrotu. Czyli start pompy mam na 56 st, histerezę kotła 10 st, a pompa wyłącza się przy 46 stopniach, ale na powrocie, a nie na zasilaniu...

A pompa CWU też działa jak chce, nie mogę jej rozgryźć...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie jeszcze bardziej głupio , jedynie osobny sterownik do pompy trzeba by było założyć , ja w zimie jade na małej histerezie kotła więc tego nawet nie wyczaiłem , teraz w lecie zacznę używać pompy ciepła do cwu to kocioł będzie stał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myśleliście nad zabudową palnika tak żeby dźwięk klapki ,która wydaje stukanie podczas czyszczenia był mało słyszalny ? Jakieś maty które niwelują dźwięk ?

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić sobie nową zakładkę z lżejszą przeciwwagą i gotowe 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć myśl ?

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wdarł się błąd, zapadka którą słychać jest zamontowana na sworzniu i ma przeciwwage. Wystarczy odpowiednio zmniejszyć ciężar przeciwwagi i będzie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.