Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, CV6 napisał:

pompa chodzi na najmniejszym biegu tzn 38W więc dużo i bez sensu zwiększać na większa moc.

I to może być podstawowy problem - brak odbioru ciepła z kotła i brak jego przekazania do bojlera.

Popróbuj z innymi biegami pompy grzania CW.

Inna przyczyną może być kamień odłożony na wężownicy izolujący wodę w bojlerze od wody grzewczej w wężownicy.

Np jak takie zjawisko obserwuję u siebie- po 10 latach bojler mimo że nie dziurawy nadaje się do wymiany, gdyż grzanie wody trwa 2x dłużej niż 5-6 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biegu pompy nie pomaga w sumie tylko tyle że prądu pożera więcej a po jakimś czasie od wyłączenia przy 70 zadanej obiegi się wyrównają i kocioł jest grzanym przez zasobnik co jest normalne przy pracującej pompie i zgaszonym palniku. Zmiana mocy na mniejsza nic nie daje. Bojler używany niecałe 3 lata więc chyba mało prawdopodobne żeby już się kamień osadził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 00:26, CV6 napisał:

Dążę do jak najdłuższych postoi kotła podczas ogrzewania tylko cwu w okresie letnim. Ktoś ma pomysł jak to ugryźć?

Gdy przestawisz kocioł w tryb lato, kocioł będzie się uruchamiał od sygnału czujki temp bojlera. Możesz wtedy zmniejszyć histerezę kotła, tak aby ponowne włączenie palnika następowało powyżej temp zadanej bojlera, skoro bojler nie wygrzewa się na jednym cyklu pracy palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech kolega wrzuci fotki swojej instalacji. bo grzanie 100l przez 3h to jakis absurd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fliper napisał:

bo grzanie 100l przez 3h to jakis absurd 

Powód tak długiego grzania jest jasny jak dla mnie. Jeśli sposobem ogrzewania jest "stała pompa" i duża histereza kotła, dołączając do tego zbyt mały przepływ na obiegu CWU, to efekt taki będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy brak pompy kotłowej może wpływać na zużycie pelletu. W tej chwili jedynie to mi przychodzi do głowy.pellet wypala się ładnie temp dobija itp ale żre +45kg na dom 240m gdzie u znajomego podobny metraż podobne ocieplenie  pali 25kg. Może  opiszę instalację z kotła są dwa osobne króćce zasilania one idą do dwóch osobnych mieszaczy. Na obydwu są siłowniki Afriso. A za każdym mieszaczem jest pompa która tłoczy wodę w rozdzielacz na grzejniki.Czego nie ma to właśnie pomp na powrotach lub sprzęgła z tego co widzę schematy. Instalacja za kotłem wykonana jest z stali 28  później wszystko z rozdzielaczy leci pexem.Całoscia sterują dwa sterowniki pokojowe salus jeden na parterze drugi na poddaszu. Kocioł jest od listopada konkretnie Slimko Kotłospawu palnik kipi 20KW ogólnie coś jest skopane na moje bo gdzie bym nie czytał to to spalanie jest za duże na Moje.Na wiosnę mam ocieplać cały budynek ale może instalacja Est jakoś skopana i nic to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja skopana. Skoro to jeden budynek i same grzejniki to po co było tworzyć dwa obiegi grzewcze jeden by wystarczył i jedna pompa by to obsłużyła. Ale skoro już są , to trzeba wywalić 4 D założyć 3 D i te same siłowniki oraz sprzęgło hydrauliczne.

Spalanie bardzo duże dom sito, Modernizacja domu poprzez jego ocieplenie priorytet szczególnie odciąć strop i poddasze + poprawa instalacji.

U sąsiada też dużo o co najmniej 5 kg na dobę. Przyczyną tak dużego spalania może być jeszcze zła jakość pelletu tzn. jego wyższa wilgotność, ale to i tak dużo za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tablo888 napisał:

Na wiosnę mam ocieplać cały budynek ale może instalacja Est jakoś skopana i nic to nie da.

Na pewno ocieplenie da coś, ale to zależeć będzie od ocieplenia, instalacja też trochę do tego ma, twoja jest pewnie zła!

Ale daj schemat, bez tego nic nie doradzimy

Edytowane przez sambor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stropie jest 30cm wełny na dachu 18cm lambda 0.35 i 5cm lambda 0.31 reszta domu nie jest ocieplona docelowo dojdzie 18cm grafitu po całości.Czego się boje,że pomimo ocieplenia później spalanie i tak nie spadnie. No kurde to spalanie to jest jakiś kosmos przeszło 40kg przy 15,stopniach na dworze o są jakieś jaja.Podobny dom bez ocieplenia tez kocioł na pellet 20kw i spalanie 25kg max no to coś jest chyba nie chalo...Jedynie co zauważyłem,że on ma pompę na powrocie.a tutaj działa ten powrót jak zawór jest zamknięty na zero jak się otworzy na instalację rura robi się chłodna ta co wraca z mieszacza do kotła temp spada na kotle i tak w kółko i Rabie pelletu że Hej... Całość wykonał instalator polecany przez firmę produkującą kocioł.Z kotła ogólnie jestem zadowolony jedynie to spalanie. Postaram się narysować schemat.Zastanawiam się czy montaż takich pomp na powrotach wogole coś da? Może jest tutaj jakiś instalator z okolic Leszna w Wielkopolsce bo ja już mam dosyć kosztowało to dużo pieniędzy miało być super a wyszło jak wyszło. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak to wyglada :/ Ogólnie jak siłowniki dostają sygnał z pokojówki i zamykają zawory te 4d to powroty moment robią się gorące temp szybko wzrasta gorzej jak się otwierają aby nagrzać pomieszczenie to pompa tłoczy na rozdzielacz temp spada wychładza kocioł i wciąga pelletu że hej.I tak w kółko.Wiem,że napewno ocieplenie pomoze w jakimś stopniu ale boje się że mimo to spalanie będzie duże.Instalacja jest nowa i zapewne drogo wyjdzie cała przeróbka.Myslalem nad montażem pomp na powrotach ale to chyba nic nie da.Wogole dlaczego ten kocioł ma dwa zasilania? Czy montując to sprzęgło też trzeba podłączać obydwa czy jakoś je złączyć w jeden lub jeden całkowicie zaslepić?Nie znam się na tym ale z tego co czytam to spalanie mam za duże :(

IMG_20200328_093646.jpg

IMG_20200328_093638.jpg

IMG_20200328_093523.jpg

IMG_20200328_093513.jpg

IMG_20200328_093432.jpg

IMG_20200328_093459.jpg

IMG_20200328_093419.jpg

IMG_20200328_093410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robin60 napisał:

Kolego schemat jest z wątku sąsiedniego ale ma być tak przerobione.

1088855401_OperaZrzutekranu_2020-03-28_083456_forum.info-ogrzewanie_pl.png.b387fb96af3a7c95275aa617ebf299bc.png

 

Mam głupie pytanie ,do czego służą zawory zz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maronka napisał:

do czego służą zawory zz

No wiesz!

Kto, jak kto, ale Ty powinieneś wiedzieć że ZZ w tym miejscu służy do blokady przepływu wstecznego z innych obiegów- po polsku to oznacza zabezpieczają aby pompy sobie wody wzajemnie nie podbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ale wolałem się upewnić,ale na instalacjach to tak se sie znam ,mam najprostszą  z możliwych,ale dzieki forum pogłębiamy wiedzę i o to chodzi ,dzięki kolego sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obecne połączenie też generuje takie zużycie opału? Do wywalenia zawory 4d wstawić zawory 3d plus sprzęgło ile taka przeróbka może kosztować? Nie czaje dlaczego zostało to tak podlączone skoro powinno być inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprzęgło zależy jakie około 400 - 500 zł. Zawory 4D dogadaj się z tym hydraulikiem by je zabrał na pewno je zużyje za niedługo , jak Ci zapłaci to masz za tę kasę 3D. Kwestia jeszcze robocizny tak myślę , że Pan H weźmie około 800 zł. Chyb że masz zaufanie do tego co to robił to niech poprawia za free , a Ty mu kawę dostarczysz by trzeźwo myślał. Jak nie to musisz wziąść na swe obolałe barki pozostałe koszty.

Ale jak mu pokażesz ten schemat to nie ma prawa się pomylić. Chyba , że jest uparty jak .........  to go nie przekonasz.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko trochę denerwuje w tym schemacie to że są aż 4 pompy ,nie można na jednej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Panowie po dłuższym milczeniu (choć czytam, czytam...) ;)

Włączyłem sobie z ciekawości ostatnio tryb automatyczny LATO/ZIMA. Kocioł przełącza się w tryb lato, jak temperatura zewnętrzna osiągnie 15C i z powrotem w tryb zima, jak spadnie do 10C. Czyli każdego dnia zmienia się tryb pracy. Dlaczego w trybie lato temperatura mieszacza tak rośnie?

5a19fcf099e2db6cd6ff192706bdb7ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz proszę do tego wykresu temperaturę kotła i podaj jaką masz ustawioną Temperaturę alarmu przegrzania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tablo888 zobacz sobie ten film tylko zamiast podłogowego u Ciebie jest drugie grzejnikowe to nie zmienia w zasadzie nic tylko chodzi o podłączenie jak powinno wyglądać.

 

Do Admina może to nie ten dział , ale uważam , że warto by odwiedzający ten watek to zobaczyli i mieli większą świadomość.

Polecam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tablo888 napisał:

Czyli obecne połączenie też generuje takie zużycie opału? 

Moim zdaniem nie.45 kg pelletu to bardzo dużo energii.Pytanie co tą energię konsumuje.Może masz włączoną ochronę powrotu i przez to dużo energii idzie na kotłownie zamiast na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 18:02, tablo888 napisał:

ale żre +45kg na dom 240m

To "żarcie" to raptem 6,5-7,5 kW mocy cieplnej non stop, licząc razem z CW - czyli nie aż takie duże.

Raczej oszczędności trzeba szukać w ociepleniu, sposobie grzania i mentalności mieszkańców.

Może nie ma zamkniętych okien lub ktoś ciągle wietrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też @sambor jestem tego zdania , ale nie do przesady , żeby w wielkopolskim tyle dom pochłaniał. Dom to jedno , ale i instalacja to drugie. Pellet nie wybacza błędów.

Dom ocieplony to Nr 1

Instalacja prawidłowa Nr 2.

Jak jedno zagra a drugie nie to i tak spalanie będzie większe i łzy w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Ja bym teraz ( tak na szybko) zrobił tak :

Wył pokojówkę. 

Zdjął siłowniki. 

Zawory ( przykładowo) ustawił na 3.

Pompę CWU wł na stałe. 

Jeżeli w chacie będzie za chłodno, to zawory lekko w górę na 3.5. Jak będzie dalej za chłodno, to na 4. Kwestia dopasowania przepływu do komfortu w domu. 

Jeżeli grzejniki mają zawory termostatyczne, to one niech pilnują temp w pomieszczeniach. Stały przepływ wody przez instalacje nie będzie powodowało nagłego zalewania kotła zimną wodą, co miało miejsce do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz proszę do tego wykresu temperaturę kotła i podaj jaką masz ustawioną Temperaturę alarmu przegrzania kotła.

571e8cbea461e90a2d6b1ed018afb881.jpg

Przegrzanie kotła przy 90C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.