Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Przeważanie pelletu czas 6min . Próbowałem ostatnio kilka . Dokładnie 4 różne.  Waga od 2750 do 2950 . Jak jest u Was , bo czytalem wczesniej ze nawet od 950 do gora 1700 g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne . Cześć Robert . Zacząłem dopiero w wolnych chwilach czytać temat -Palniki kipi w naszych piecach  .  Nie doszedlem jeszcze do tego postu Wiem że łatwiej zapytać Ciebie , ale wiem też , że cierpliwość ludzka  ma swoje granice. Pozdrawiam .  Koledzy z kotlami z palnikiem Kipi , z doświadczenia polecam rady o Robin60.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem drogim pelletem , popiół to pyłek  i jasny nalot w wymienniku. Kupiłem tańszy  też   certyfikowany A1 , drobniejszy ( krótkie kawałki ) popiół bardziej ziarnisty , ciemno w kotle , troszke zostaje tego popiolu w palniku i kilkka kawalkow peletu w popielniku. Czy to normalne , czy wina ustawień . Co zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet peletowi nie równy i ma to wpływ na wygląd popiołu co do wyglądu wymiennika to można spróbować zwiększyć nieco nadmuch lub  nieco zmniejszyć podawanie , ale trzeba sobie zdać sprawę że grzanie tylko samej ciepłej wody nie sprzyja wyglądowi wymiennika kocioł za krótko pracuje na dużej mocy i w lecie jest jak jest ,podobnie jak samochód jak ktoś przejedzie kilometr do roboty i stop to po pewnym czasie wydech czarny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Proste i konkretne wyjaśnienie. Palę pelletem pierwszy sezon , dopiero się uczę. Dziękuję raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w swoim kociołkiu   , opcje z włączoną ochroną powrotu . Totalna porażka .  Jaki macie doświadczenia w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

To nie porażka , działa to bardzo dobrze. Tylko więcej idzie pelletu, bo sterownik w pierwszej kolejności dba tyłek kotła , i jak już ustabilizuje powrót dopiero zaczyna dbać o nasz tyłek w domu. To tak w skrócie i po chłopsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam paliłem w okresie zimy w trybie zima to jasne kocioł stary miałowiec z wstawionym kipi 16 kw temperatura zadana 75 st i tak sie grzało teraz po przełaczeniu tryb lato żeby grzxało tylko cwu kocioł dobija tylko do 55 st i sie wyłacza . Ktos ma pomysł dlaczego wolałbym aby te 75 dobiło grzanie wody zamknęło by sie w 1 rozpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cezar76 napisał:

Powinno grzać normalnie, bynajmniej u mnie tak jest. Nie masz włączonego sterowania pogodowego kotła? Palnik się nie przegrzewa? 

Wszystko pracuje normalnie jak mprzełacze na tryb zima znowu grzeje do 75 sterownik Plum jeszcze tego nie dodałem 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic mi nie przychodzi do głowy. W trybie lato, nie zmieniają się żadne ustawienia. Tylko te dwa pomysły, które podałem. Albo palnik się przegrzewa, albo jest włączone sterowanie pogodowe kotła i gdy jest ciepło to krzywa grzewcza nastawia niską temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldimajster A jak przełączysz  w tryb lato to jaka widnieje temperatura zadana kotła na wyświetlaczu ? w trybie lato praca standard czy fl ,cwu do jakiej temperatury grzejesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.Po zmianie na tryb Lato ustawiłem tak...

Temp.zadana kotła 65

Tryb pracy Fuzzy Logic

Temp.zadana C.W.U 60

Histereza C.W.U 15

Wydłużenie pracy C.W.U 35 minut ( w ustawieniach serwisowych )

Po zagrzaniu wody do tych 60 kocioł się wygasza , a dzięki wydłużeniu pracy pompy C.W.U do 35 minut temp.C.W.U dochodzi do 65 stopni.

Mam zbiornik 200 litrów.Po takich ustawieniach kocioł uruchamia się raz na dobę.Spalanie ok.2,5 kg/24h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 15:51, Kordjano napisał:

@waldimajster A jak przełączysz  w tryb lato to jaka widnieje temperatura zadana kotła na wyświetlaczu ? w trybie lato praca standard czy fl ,cwu do jakiej temperatury grzejesz ? 

Jak przełacze tryb lato normalnie pokazuje 75 st .Wyczytałem cos w instrukcji ze to moze być z braku bufora ?? ze w trybie lato tak jest ze bez bufora nie grzeje do zadanej kotła ? ktos może potwierdzić lub zaprzeczyc sterownik Plum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik plum ale jaki z obsługą bufora ? Może @robin60 coś podpowie . Ja nie grzeje w trybie lato więc nie wiem  u mnie jedna pompa kotłowa a cwu sterowana zaworem elektromagnetycznym podpiętym pod zacisk pompy cwu ,natomiast jak jest ciepło w domu to zawór dwustrefowy z siłownikiem zamyka obieg co automatycznie .kocioł odpala się dochodzi do zadanej wygasza i oddaje ciepło do zasobnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @waldimajster zwiększ na chwilę temp. na CWU  do 65 i zobacz do ilu nagrzeje i przy jakiej się kocioł wygasi, temp. Jestem niemal pewien, . że tylko zaspokaja temp CWU zadaną  zbiornika i nie widzi potrzeby grzać aż do 75 st zadanej kotła, jak temp na CWU osiągnięta.

W kwestii sterownika PLUM i podłączonego bufora będę mądrzejszy już za niedługo , ale u mnie będzie dołączony moduł B do ecomax 850 P2C. Ale to nie ma jak gdyby znaczenia, czy 860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 23:10, Viking76 napisał:

Podepnę się do tematu.Po zmianie na tryb Lato ustawiłem tak...

Temp.zadana kotła 65

Tryb pracy Fuzzy Logic

Temp.zadana C.W.U 60

Histereza C.W.U 15

Wydłużenie pracy C.W.U 35 minut ( w ustawieniach serwisowych )

Po zagrzaniu wody do tych 60 kocioł się wygasza , a dzięki wydłużeniu pracy pompy C.W.U do 35 minut temp.C.W.U dochodzi do 65 stopni.

Mam zbiornik 200 litrów.Po takich ustawieniach kocioł uruchamia się raz na dobę.Spalanie ok.2,5 kg/24h.

 

To bardzo dobry wynik ,kumpel w lazarze 6kg na dzień spala na 3 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 dni wyszło 23,03 kg...

Zrzut ekranu (1171).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 16:13, Kordjano napisał:

Sterownik plum ale jaki z obsługą bufora ? Może @robin60 coś podpowie . Ja nie grzeje w trybie lato więc nie wiem  u mnie jedna pompa kotłowa a cwu sterowana zaworem elektromagnetycznym podpiętym pod zacisk pompy cwu ,natomiast jak jest ciepło w domu to zawór dwustrefowy z siłownikiem zamyka obieg co automatycznie .kocioł odpala się dochodzi do zadanej wygasza i oddaje ciepło do zasobnika 

Ztego co przegladam ustawienia jest opcja podpiecia bufora ja nie mam bufora jak już wcześniej pisałem .Wyglada to tak że jak mam temperature na zbiorniku CWU bliską zadanej to wtedy palnik sie robi off na temperaturze dużo niższej niż zadana na kotle i niestety nie wiem jak to przeskoczyć - na teraz właczam recznie palnik jka kocioł dobija do 75 st to grzanie zbiornika Cwu zamyka sie na jednym rozpalaniu czaem dwa razy sie rozpala zbiornik pionowy 200 litrów 4 członków rodziny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 23:10, Viking76 napisał:

Podepnę się do tematu.Po zmianie na tryb Lato ustawiłem tak...

Temp.zadana kotła 65

Tryb pracy Fuzzy Logic

Temp.zadana C.W.U 60

Histereza C.W.U 15

Wydłużenie pracy C.W.U 35 minut ( w ustawieniach serwisowych )

Po zagrzaniu wody do tych 60 kocioł się wygasza , a dzięki wydłużeniu pracy pompy C.W.U do 35 minut temp.C.W.U dochodzi do 65 stopni.

Mam zbiornik 200 litrów.Po takich ustawieniach kocioł uruchamia się raz na dobę.Spalanie ok.2,5 kg/24h.

 

W wodzie cieplejszej niż 50°C wzrasta intensywność wytrącania się osadów. Tak zwany kamień, który osadza się na powierzchniach wężownic. Zaledwie 1 mm kamienia obniża o około 10% sprawność przekazywania ciepła, a 3 mm – już o około 20%.

Chyba, że się ma wężownice miedziane.. wspaniała sprawa

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.