Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2020 o 13:43, robin60 napisał:

Ze sterownikiem wszystko OK tylko z piszącym ten post to miał głowę chyba nie taką w chwili pisania swych maślanych wypocin.

Czyli przechodzi w nadzór lub postój po przekroczeniu 5 stopni niezależnie od trybu w jakim pracuje.

Te wypociny to mogłeś sobie darować chyba że to forum polonistyczne

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , w trybie standard przechodzi w nadzór po osiągnięciu temperatury zadanej kotła , tak powinno być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to wie, tylko pytanie czemu tak się nie dzieje w trybie standard u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, papen76 napisał:

On to wie, tylko pytanie czemu tak się nie dzieje w trybie standard u niego?
 

Tak wiem

Zastanawiam się czy sterownik nie jest walnięty

Histereza kotła 1

Histereza H 2    3

Histereza H 1   1

Temperatura kotła 60 stopni na mieszaczu za zaworem 40 stopni

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać mu histerezy większe, żeby szybciej zwolnił, np. 10 i 5. Dziś u mnie przy H 3 i 1 przebił temperaturę o 3 stopnie w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak jest u kolegi , ale jeszcze jedno przychodzi mi do głowy, mianowicie  podwyższenie temperatury zadanej kotła od cwu i mieszacza , ale wtedy w razie za nisko ustawionej temperatury zadanej sterownik sam podniesie temperaturę zadaną kotła , a kolega musiał by to przegapić i odebrać to jako że nadzór się spóźnia w trybie standard .

@papen76 to że przebija to nie zmienia faktu że nadzór czy wygaszenie winno nastąpić z chwilą osiągnięcia zadanej kotła .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, o tym samym właśnie pomyślałem. Faktycznie, u mnie wyłącza się przy zadanej a przeciąga na wygaszaniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura kotła 60

Temperatura mieszacza 40

Temperatura CWU 46

Palnik 20 kw  ustawiony min 4 kw  śr. 8kw  max. 18kw ogólnie wszystko ładnie pracuje tylko kocioł się nie odstawi przy zadanej.

Zastanawia mnie czy kocioł w trybie standard będzie pracował tylko i wyłącznie na 4  8 i 18 kw bo u mnie przez chwilę  używa jeszcze pośrednich mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Darxy75 napisał:

Histereza kotła 1

Histereza H 2    3

Histereza H 1   1

Czemu mają służyć te nastawy w trybie standard?  Są beznadziejne. Żeby coś doradzić, trzeba napisać jaki to kocioł, jaką ma pojemność wodną, w jaki sposób jest prowadzony, tzn czy odpala się od termostatu, czy pompa CO pracuje cały czas. Dodatkowo właściwa kalibracja podajnika, dobrane nastawy nadmuchu na każdym progu mocy i najważniejsze - poprawnie wykonana instalacja i zapewnienie właściwej temperatury powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



ogólnie wszystko ładnie pracuje tylko kocioł się nie odstawi przy zadanej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było dlaczego sterownik nie przechodzi w nadzór po zadanej temperaturze kalibracja podajnika nie ma nic wspólnego .

Wszystko działa prawidłowo piec oscyluje w okolicach zadanej temperatury chciałbym aby piec przeszedł w nadzór a tego nie robi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darxy75 napisał:

 

Zastanawia mnie czy kocioł w trybie standard będzie pracował tylko i wyłącznie na 4  8 i 18 kw bo u mnie przez chwilę  używa jeszcze pośrednich mocy 

Oczywiście że używa pośrednich mocy nie może od razu skoczyć z 4kw na 8 . 

W standardzie masz te histerezy h1 to jest pierwszy próg w którym palnik zwalnia z mocą maksymalną redukując moc stopniowo do średniej, jeśli temperatura dalej rośnie to wpada w histereze 2 i redukuje moc do minimalnej jeśli ta moc okaże się za duża palnik wpada w nadzór lub wygaszanie , jeśli za mała i kocioł nie jest w stanie dobić do zadanej tylko temperatura zacznie spadać ,wchodzi w histereze pierwszą i stopniowo zwiększa moc do średniej jeśli temperatura dalej się obniża palnik zwiększa moc do maksymalnej ,tak że w standardzie to właśnie od wielkości tych histerez decydujesz jak chcesz żeby palnik modulował . 

A czas nadzoru masz ustawiony?

Edytowane przez Kordjano
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darxy75, a mógłbyś jeszcze podać ustawienia trybu NADZÓR. Tak z ciekawości pytam, bo u siebie próbowałem, ale zrezygnowałem z jego używania. Ja miałem takie:05936c198cab0e4932d2fdb3d62c1767.jpg&key=f66f53a93c960ea466a535618b7384f4b29654243e2df4d825f770a92715accf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór 60 min

Wiatr 24

moc 2 kw

Jak podbije temperaturę o 5 stopni to przejdzie w nadzór i pracuje normalnie.

Chce pominąć podbijanie od zadanej o5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może się mylę, bo dawno tego nie używałem, ale teraz wygląda to dla mnie tak:
T zadana = 60 stopni. Przy 59' palnik schodzi na moc minimalna 4 kW. Szybko dobija do 60 i tu powinien włączyć się napis "NADZÓR". Jednocześnie palnik hamuje z 4kW na 2kW. To powoduje to przeciągnięcie o 5 stopni. Może to akurat przypadek, że nie o 3 czy 7. Spróbuj ustawić nadzór na 0 min, czyli go wyłącz. Obserwuj. Ja u siebie zrobię doświadczenie i ustawie parametry jak u Ciebie. Zobaczymy jak wyjdzie u mnie, z tym że ja mam sterownik 850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest napis PRACA 5 st więcej dopiero widnieje napis  Nadzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu kolegi wynika że najpierw jest przebicie o 5 st i dopiero wtedy włącza się nadzór , ja bym zmienił te histerezy h1 h2 na np 10 st i 5st aby się przekonać czy palnik działa w trybie standard i bierze je pod uwagę , powinien wcześniej zwalniać , jeśli nie to znaczy że mimo zmiany grafiki nadal pracuje w fl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czaje, ale trzeba brać poprawkę na dokladnosc tych wyświetleń. Ja mam ten kolorowy wyświetlacz i czasem się też opóźnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kordjano napisał:

Z opisu kolegi wynika że najpierw jest przebicie o 5 st i dopiero wtedy włącza się nadzór , ja bym zmienił te histerezy h1 h2 na np 10 st i 5st aby się przekonać czy palnik działa w trybie standard i bierze je pod uwagę , powinien wcześniej zwalniać , jeśli nie to znaczy że mimo zmiany grafiki nadal pracuje w fl .

To sprawdzałem bierze histerezy pod uwagę jak podnosiłem H2 to palnik wcześniej przechodził na moc średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nic nie wymyślimy , musisz zgłosić nieprawidłowość do serwisu albo pogodzić się z tym co jest .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Ustawiłem parametry jak u Ciebie. U mnie przechodzi w nadzór przy 60.0 stopni, czy tam 60.1. Pracował godzinę w nadzorze, po czym się wyłączył. Temperatura delikatnie spadała, czyli wszystko jak w założeniach. Szczegóły na filmie:



Osobiście nie korzystam z tego trybu ze względu na temperaturę spalin. Poniżej 70' to nie dla mojego ceglanego komina niestety. Nie będę tego przerabiał, bo miałem mieć gaz w tym roku, ale jak to w PL...
Wychodzi na to, że musisz tarabanić do KIPI, bo nic chyba więcej nie wymyślimy. Daj znać, czy pomogli.bb0c5d4ec4084a4efbb819aa6607bc71.jpg&key=dca3c2526442e0ded0f86e43d9eed17ffde970bec96cf60fe4c40f041b815ad27783e7cdf25c0bdca63210b2e34d5090.jpg&key=4dd5ac28a5563805ad78f3f63d7d582078325b0e0ed162e87168db4cd06226a5015766f22fe663e37e587b7d1ecc5831.jpg&key=324cba0c2cb7df680506df49b3cdf39cca6c3018d3983e04a1bbc29dd29670eb61ea95a2cda812161fa694331880d3ec.jpg&key=f2484ae84fb5fc60da36ca78e7fed91740f3724171680774c1b10f8839fa13d7
51fd5365f059e561791cbabd71f19221.jpg&key=5234f99d50937b476ae3d9d45003b44b1fa01d38cc2a099ea42f5c811c6dbee52ca994c321080a176f0dcee9289d0830.jpg&key=66e02a069ff318a32f6d9fa13443801d57e5483e1b28ee2444379c428c7a03d9

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w najnowszym oprogramowaniu nawet w standardzie będzie przebijał o 5 stopni i dopiero w nadzór wchodził  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 9..... masz dostępną histerezę przebicia temperatury zadanej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

W wersji 9..... masz dostępną histerezę przebicia temperatury zadanej.

Dzięki eliks trafione w dychę

Mam wersie 9....... 

W menu serwisowym nazwali to Histereza wygaszania kotła i było ustawione na 5 st. teraz wszystko hula

Mogli to inaczej nazwać np. Histereza Postój /Nadzór ale to tylko moje zdanie.

Dzięki wszystkim za pomoc problem został rozwiązany

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.