Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Palnik z pomarańczową listwą:
32 - szary
31 - biały i różowo szary
30 - różowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie podłączyłem dziś czujnik pogodowy i kocioł go nie widzi. Jak sprawdzam miernikiem na stykach przy czujniku to jest około 890ohm ale przy kotle już 1700ohm. Przewód 0.75mm2 około 5m.W czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hermogenes napisał:

Podłącz na próbę czujnik bezpośrednio do kotła. Pozdrawiam Hermogenes

Tak też zrobiłem. Na zaciskach sterownika 850 ohm a kocioł nadal go nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to inny spróbować , albo ten na innym sterowniku nic nie wymyślisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś mały eksperyment i zamieniłem czujnik powrotu z pogodowym i pogodowy podłączony pod zaciski powrotu w sterowniki daje odczyty ale czujnik powrotu podłączony pod zaciski pogodowego nic nadal nie pokazuje. Wychodzi na tą że sam czujnik pogodowy jest sprawny ale sterownik kotła co bym nie podłączył pod zaciski pogodowego w kotle to nic nie widzi..Jakiś problem ze sterownikiem?

 

Screenshot_20200919-104911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono użytkowników palnika Kipi.

Mam pytanie do użytkowników którzy posiadają sondę lambda i ecoMax860. Na jakim poziomie staracie się utrzymywać tlen przy ustabilizowanej pracy kotła? i co jaki czas robicie kalibracje sondy bo takowa funkcja w menu istnieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gucio2607 napisał:

Można to jakoś samemu wgrać?

Miałem podobną sytuację przy montażu, okazało się, że przewód od zacisku był od lutowany/wcale nie lutowany, oddałem ster a wziąłem drugi. Proponuję odesłać na serwis dopóki nie ma jeszcze brrrr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek iż w konfiguracji był wyłączony - w nowym sofcie definiujesz czy ma być 4 czy 6 czujnik

Do sprawdzenia w ecoMAXConfigurator

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cały sezon poprzedni paliłem pelletem zwykłym tanim w workach bez opisu wszystko było ok . zakupiłem podobny pellet w tym roku  niestety straszne spieki powstają od czasu jak worki nagromadziłem w pomieszczeniu gdzie kocioł stoi .Wsypaełm cos z tego nowo zakupionego pelletu do zbiornika ale jeszcze raczej nie doszło to do palnika . czy zmiana kubatury pomieszczenia gdzie stoi kocioł moze mieć wpływ na spalanie pelletu . nie mam zaintalowanej zetki w kotłowni tylko okno uchylone 

Edytowane przez waldimajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jak dostaje więcej świeżego powietrza, to może mieć jakiś tam wpływ na te spieki. Musiał byś spróbować zejść trochę z dmuchawą, oczywiście w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem nadmuch na 30 i spieki jakby mniejsze były przewazyłem pellet wyszło 2 kg tyle wprowadziłem do wydajnosci kalorycznosć paliwa mam teraz na 6 co jeszcze mogę zmienić ? z kąd kalorycznośc paliwa wziąć . Wydaje mi sie ze wkomoze spalania gromadzi sie za duzo pelletu ma to związek z kalorycznoscią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.