Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@alvaro1981 

Mam palnik zamontowany w drzwiczku zasypowym. Kocioł dolnego spalania, wymiennik pionowy z dwoma półkami, na przeciwko palnika wyłożona cegła szamotowa od rusztów wodnych do sufitu komory nawrotnej. Pięknie grzeje, otwór wylotowy spalin przy ruszcie o wymiarach 6x12 cm. Średnia moc w sezonie ponad 5 kW. Palę w tej chwili w trybie lato bez CWU, żeby nie zerdzewiał, a ma kociołek 18 lat. CWU grzeję taryfą nocną.. za 1 kW płacę netto 0.28 gr w Energii, a w Enea mają cenę netto 0.20 gr. W przyszlym roku bedę ogrzewał fotowoltaiką, dokupie bufor 500 l i  grzałkę elektryczną z mocą 6 lub 9 kW.. i gitara gra ...

20200122_160004.jpg

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alvaro1981 napisał:

Ponizej rusztu wodnego mam 21cm. Palnik wejdzie ale czy nie bedzie za nisko i za blisko rusztu?

IMG_20200626_110445.jpg

Jest ryzyko gotowania wody w ruszcie, poza tym jest problem z popiołem jak palnik jest blisko dna. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 Jak tam u Ciebie z pompą ciepła ? daj znać w temacie jaką tą pompe montujesz i podziel się spostrzeżeniami za jakiś czas z użytkowania tej że pompy , nie żal ci trochu palnika kipi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę żal, zabawy było z tym dużo, ale teraz też będzie ciekawie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.10.2018 o 19:09, robin60 napisał:

Witam.

       Wobec  narzekań , użytkowników palników KIPI i PELLAS odnośnie słabej modulacji w górnych granicach temp, zadanej kotła, gdzie, kocioł od startu dochodząc do temp, zadanej , przeciąga o 5 st. I pomimo pracującej pompy CO i otwartego mieszacza zaworu 4D wygasza się, gdzie panel pokojowy  nie sygnalizuje dla sterownika by skończył nam grzanie domu , gdyż pomieszczenia nie nagrzane, w wyniku czego , poprzez odbiór KW z kotła spada jego temperatura o zadaną histerezę w wyniku czego ponownie dochodzi  do rozpalenia palnika  bo układ CO nadal pracuje gdyż pomieszczenia nie nagrzane.

      Postanowiłem przy okazji jak będę w Białymstoku odwiedzić firmę PLUM i porozmawiać na ten temat , z  ich serwisem i znajomym z działu ogrzewnictwo.

     W dniu dzisiejszym wobec tego, iż byłem u lekarza a ponadto byłą okazja odebrać dla kolegi  zamówiony sterownik, nadarzyła się okazja by temat ten podnieść, przedyskutować, co można w tej sprawie zrobić.

     Wyobraźcie sobie , że moich  rozmówców w cale ten problem nie zdziwił , ponieważ , powiedzieli , że ich to też ***, te wieczne wygaszanie i rozpalanie, z których jeden użytkuje palnik PELLASA i już nie chodzi tyle o ilość spalonego pelletu , gdzie na pewno idzie go więcej, lecz jak podkreślili zużycie prądu i trwałość , grzałki, i w sumie  w ciągu sezonu , przy wyeliminowaniu tego drobnego problemu dawało by użytkownikom wymierne oszczędności.

      Jednym słowem podzielają moje zdanie iż palnik powinien się wygasić dopiero jak panel pokojowy zgłosi  , iż  dom nagrzany, przerwie pracę pompy i zamknie siłownika mieszacza , dopiero w tedy palnik powinien pracować aż do momentu  , przeciągnięcia  o 5 st, od zadanej i się wygasi, i kocioł będzie stał w postoju.

    Mój rozmówca by wyeliminować te rozpalanie i wygaszanie radzi sobie w dwojaki sposób .

- w okresie przejściowym takim jak teraz pracuje w trybie ręcznym gdzie ograniczył moce palnika na wszystkich mocach.

-w okresie zimowym stosuje długi nadzór który pozwala na pracę , spada temp na kotle jak jest odbiór przez układ CO i poniżej histeryzy  kotła,  kocioł znów podejmie pracę z nadzoru  w pracę, no i można jeszcze wprowadzić korekty do trybu FL by ograniczyć moc palnika też na wszystkich mocach.

    Nie miej jak stwierdziliśmy takie rozwiązania to dla osób zaawansowanych którzy umieją się poruszać po ustawieniach itd.,,, itp.,,,.

    Teraz konkrety, KIPI , PELLAS jak i inni producenci Ci co biorą od nich automatykę do kotłów na Pellet  nie zgłaszają im tego problemu , więc oni jako firma PLUM nie mają takich możliwości by samemu zmieniać algorytmu spalania i modulacji , gdyż na dany algorytm jest podpisana umowa  z producentem kotła czy palnika, a PLUM nie jest stroną .

    Jak producent palnika np.  KIPI  Pan Gumkowski zechce  wprowadzić takową istotną zmianę w swym algorytmie spalania swego produktu , i im to zgłosi , to firma PLUM nie widzi , żadnego problemu by w znaczący sposób poprawić modulację palnika  w czasie którym , pracuje układ CO i nie dojdzie do wygaszania i rozpalania, przez co w okresie jednej doby będziemy mieli  5-6 rozpaleń a może i mniej , a nie 12-14, i myślimy jak tu zamontować ( BUFOR).

    Ale by to nastąpiło i do tego doszło , to producenci palników , nie widzą tego problemu , bo im serwisanci tego nie zgłaszają, którzy montują owe palniki a oni głównie na serwisantach opierają swe doświadczenia i niedoskonałości swych wyrobów.

    Skoro nikt nic nie zgłasza to jest wszystko OK.  A nie jest OK. Ale co tam serwisant ma im zgłosić , jak chłopina dostał za pół darmo palnik i do tego jeszcze obdarował w nie swą najbliższą rodzinę to co on będzie zgłaszał. Bierze od nich produkt na nim zarabia , niezłe pieniądze , do tego jeszcze zarabia kasę za montaż , ale co ja tam będę się rozwodził sami wiecie.

    Więc tak Panowie musimy wziąć sprawy w swoje ręce.

    Opracujmy w miarę krótkiego maila z tym problemem podzielmy się nim i sami zgłosimy ten problem serwisowi KIPI wysyłając do nich maile. A może się uda jak ich zasypiemy.

    Jak będzie nas jak najwięcej tym lepiej. Poprośmy znajomych którzy nie są na forum a mają palniki by też wysłali maile podpisując się pod nimi.

    Na koniec zostałem poinformowany przez mych rozmówców , że oni ze swej strony zasygnalizują to np. właścicielowi KIPI i innym, gdyż według nich też jest to niewielka niedoskonałość, modulacji , powodującej wygaszanie niepotrzebne kotła jak pomieszczenie  nie nagrzane.

Pozdrawiam

I co dalej  w tym temacie . Z chęcią wyślę takiego maila ( i pewnie wielu innych użytkowników kipi  )  tylko ktoś kumaty musi go zredagować . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam głową muru nie przebijesz. Plum nie ruszy palcem w tym temacie dopóki dopóty KIPI a także ich odbiorcy Kotlarze nie wniosą o takową modulację taką jaką mają zachodnie produkty.

Ostatnio rozmawiałem z Plumem i nic istotnego nie wniesiono do sterowania palnikiem , jedynie co to dodano wentylator wyciągowy.

Wszyscy są zadowoleni , kasa się zgadza więc po co cokolwiek zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Tak jak i inne firmy. To musi wyjść od producentów kotłów, palników. I jeszcze trzeba przekonać do skuteczności podejmowanych w tym kierunku działań.

Nie można generować niepotrzebnych kosztow

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gilal napisał:

Nie można generować niepotrzebnych kosztow

 

Takie zmiany software sa najlatwiejszymi i najtanszymi jakie mozna wprowadzic. Przynosza firmie najwieksze zyski jesli idzie o poniesione naklady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plum bardzo dobrze o tym wie . Osobiście próbowałem to im uświadomić zawsze kończyło się na tym że plum zgania na kipi i na odwrót. Wedle mojej opinii mają w tym jakiś zysk .. grzałka , zużycie . Następnie serwis ..

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam sanownych kolegow
Chcę wyczyścić i przesmarować swój palnik Kipi 20kW, takie pytanie do was jakiego smaru użyć

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły łt 43 taki w instrukcji zalecają ,możesz użyć też smaru do głowic kosiarki żyłkowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kordjano napisał:
Wystarczy zwykły łt 43 taki w instrukcji zalecają ,możesz użyć też smaru do głowic kosiarki żyłkowej .

Witaj posiadam taki smar do przekładni kątowej kosy spalinowej i nim mogę nasmarować przekadnie palnika 65018f6e9ea21d9ff1dc84482c1ce669.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak macie podłączony termostat pokojowy? Pod mieszacz czy kocioł? Zamontowałem ostatnio siłownik na zawór 4d i chciałbym dowiedzieć się od bardziej doświadczonych użytkowników która opcja lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gucio2607 napisał:

Jak macie podłączony termostat pokojowy? Pod mieszacz czy kocioł? Zamontowałem ostatnio siłownik na zawór 4d i chciałbym dowiedzieć się od bardziej doświadczonych użytkowników która opcja lepsza.

Kolego jaki sterownik masz i termostat pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam pytanko, czy coś Państwo wiecie na temat centralnej ewidencji rodzaju ogrzewania budynków CEEB. W odniesieniu do naszych palników KIPI zamontowanych w naszych starych piecach. Jak to będzie sklasyfikowane? Co nam może zagrażać i tak dalej. Mnóstwo się plotek i fejków pojawia. Może ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, dołożenie palnika Kipi do śmieciucha  nie tworzy ci kotła klasowego. To żaden fake, liczy się papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubajurek użytkuj ile się da na  pewno przez najbliższe 5 lat z globu Cię nie wyeliminują.

Ja tam śpię spokojnie w razie  czego czeka sam wymiennik zalany wodą i inhibilatorem z papierami z najwyższą sprawnością wkladam sam palnik i do przodu. 

A póki co moja konstrukcja będzie pracowala ile się da ponieważ temp. spalin przy  ładowaniu bufora oscyluje w okolicach 100 st.

I to jest git.

20200824_182529.thumb.jpg.ed803f2b2d92c61c32e23726e7860c5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwracam się z prośbą do posiadaczy sterownika 860p3-c w sprawie połączenia wiązki palnika z sterownikiem a dokładniej przewodów w kolorze siwym, siworóżowym, różowym i białym.

Przewody były słabo dokręcone i wyskoczyły może ktoś by zrobił fotkę z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle się wyraziłem chodziło mi o połączenie od strony sterownika 

Chodzi o połączenie lewej górnej kości

20200830_173237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.