Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem czy zamiast pompy plus foto nie lepiej ogrzewanie na podczerwień plus mocniejsze foto,ogrzewanie to ma zdrowotne zalety i prostotę montażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne, mamy tu wątek o KIPI. Nie róbmy już większego śmietnika :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ewentualnie zrobił tylko wspomaganie do palnika prądem typu bufor z grzałką lub mała pompa ciepła. Zawsze to mniej spalonego pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, papen76 napisał:

25 m rury fi 22mm ma ok. 1,7m2 powierzchni. To całkiem sporo i umieszczone w górze bufora ponoć wystarcza na prysznic i dwa, trzy krany. Tak pisza na forum muratora.

 W tak  zwanych buforach higienicznych powierzchnia wężownicy zaczyna się od 4m2. Rekordzista powala na kolana.Tyle,że koszt takiej samej wężownicy to się chyba by w 2000pln nie zmieścił:

1037375196_Beztytuu.jpg.c0fd08a435599bf2cd6ee9ef9a3f89ec.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Money, money, money...
Dwuplaszczowy bojler 200 l z ermetu ma powierzchnię wymiany 1,66m2 i kosztuje między 1650 a 1850 zł.
25m rury w kręgu jest do kupienia za 570 zł. Powierzchnia 1,72 m2. I cały czas świeża woda, bez Legionelli.
Bufor z wężownicą od kolegi z forum - jakiś czas temu 3500 zł. Osobiście bralbym bufor, z tym, że na lato zamontował bym druga dolna czujkę bufora tak w 1/3 wysokości od góry, żeby grzać tylko na wodę. Myślę, że to by działało. A dodać do tego solar...
Ale my tu znowu nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crespoo, ja bym ten nawiew dał do przodu, w kierunku robiącego zdjęcie.

Jeśli zostawisz jak teraz to zimne powietrze będzie mocno wychładzać zasobnik i może się na nim kondensować woda. I na zewnątrz i w środku.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla ciekawości dwa wykresy:

1. Grzanie CWU z histerezą 1C - na tym wykresie o 2:00 włączyła się dezynfekcja zbiornika CWU (raz w tygodniu).

CWU_1C.thumb.png.8462e6267404f03a788bb4fff24a00ad.png

2. Grzanie CWU z histerezą 10C.

CWU_10C.thumb.png.280853a15c4672111325fb295a72596b.png

Pozostałe ustawienia bez zmian, temperatury podobne. W obu przypadkach CWU w nocy się nie grzeje. Szczerze mówiąc nie zauważam większych różnic ani w pracy kotła, ani w spalaniu. Nawet ilość rozpaleń ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, colover napisał:

Crespoo, ja bym ten nawiew dał do przodu, w kierunku robiącego zdjęcie.

Jeśli zostawisz jak teraz to zimne powietrze będzie mocno wychładzać zasobnik i może się na nim kondensować woda. I na zewnątrz i w środku.

 

1575286467123761657248340919058.jpg

15752865018084730288134927418000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników econeta i mających fizyczny dostęp do niego.

Czy ktokolwiek mógłby wejść na swojego econeta, ale po lanie lub wifi(nie przez strone econet24) i sprawdził czy działa opcja "ustawienia urządzenia", to pod logo econeta lewy górny rógimage.thumb.png.33098dcdd3bce01000087989582e3c95.png

Edytowane przez Gonzo19
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko pod bezpośrednim wifi. Wyświetla się stara strona, ta z ciemnym tłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gonzo19 napisał:

Czy ktokolwiek mógłby wejść na swojego econeta, ale po lanie lub wifi(nie przez strone econet24) i sprawdził czy działa opcja "ustawienia urządzenia", to pod logo econeta lewy górny róg

U mnie się wyświetla to co u Ciebie. Te "ustawienia urządzenia" to aktualnie otwarta strona po prawej, czyli to co widzisz (to co masz na screenie). Po prostu nie ma żadnej innej zakładki, więc ta jedna jest domyślnie otwarta i zaznaczona, więc kliknięcie na niej nie wywołuje żadnej akcji.

Edit. Mam tylko trochę więcej uzupełnionych informacji, np info o WiFi oraz identyfikatory oraz wersje modułu i panelu.

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoMAX850P2-C
Reszta danych jak poniżej na screenie poniżej (wyciąłem SSID i UID).
Może to kwestia wersji ecoNeta?

 

image.thumb.png.ff9ed6f8958b420c138127cdf7576dab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, u mnie sterownik ten sam, ale econet 300, zakupiony 12.2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinL15 napisał:

Te "ustawienia urządzenia" to aktualnie otwarta strona po prawej, czyli to co widzisz (to co masz na screenie). Po prostu nie ma żadnej innej zakładki, więc ta jedna jest domyślnie otwarta i zaznaczona, więc kliknięcie na niej nie wywołuje żadnej akcji.

ok, rozumiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko co do dawki paliwa, skoro mój piec posiada moc max 11kw, palnik kipi basic 4-16kw

Ustawiając palnik:

Moc max 11kw

Moc śr 6kw

Moc min 4kw

 

Powinienem również zmniejszyć czas pracy lub/i oszukać i zmniejszyć kalorycznosc pelletu? 

Zastanawiam się czy może w tą stronę nie pójść? Czy sterownik sam sobie to przelicza i odpowiednio podaję do wypalenia przy wpisanych mocach pracy palnika? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sam przelicza, on dawke wylicza według czasu pracy, kaloryczności i wagi w teście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszając kaloryczność zwiększa się podawanie pelletu , parametr czas cyklu praca nie zmienia ilości podawania peletu dla danej mocy , strumień paliwa zawsze będzie taki sam ,będzie sypało częściej a po mniej albo rzadziej a po więcej  przycinając moc do 11kw sterownik sam dobierze dawkę paliwa ( strumień paliwa) do tej mocy , w przypadku tej rynny to zwróć uwagę czy przy końcu jej nie ma nie dopalonych pelletów całe to złoże to tak na środku powinno się jarać przy końcu to sam popiół powinien być ,  a jaki masz ten cykl pracy? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem że te parametry mają możliwość zmiany dawkowania.  Oczywiście masz rację że kaloryczność ale test wagowy też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, misiek30 napisał:

Sterownik sam przelicza, on dawke wylicza według czasu pracy, kaloryczności i wagi w teście. 

Misiek dobrze napisałeś ,ja tylko koledze chciałem bardziej szczegółowo .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, papen76 napisał:

http://heitz.pl/kotly_na_pellet.html

 

@papen76ale tak to ten tylko zamówiłem w sklepie stacjonarnym za ponad 1000zl więcej. 

 

15s cykl pracy

Kalorycznosc 5,2

Waga 2000g w teście 15min

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.