Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, papen76 napisał:

Zobacz koniecznie od czego ten kabel z tyłu bez izolacji. Uważaj, bo dotyka obudowy kotła!

To może być STB stąd widzisz ten kawałek miedzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero wesołe. Gość wydał kupę kasy na zestaw, który nie powinien istnieć a jeszcze mu kable bez izolacji fruwają po kotłowni... Właśnie znalazłem na olx w tej samej cenie żółty kociołek z obrotowym palnikiem... Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się trudno, tak to jest jak laik zamawia, myśląc że kipi to kipi..

Co wkoncu z tym stb? 

 

Zakupiłem dzisiaj pellet Poltarex premium. Zobaczymy 

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek załatany, to się czasem machnie. Będzie dobrze, ustawi się palniczek i będziesz zadowolony. Poprostu on pracuje inaczej niż obrotowy i wymaga lepszego peletu. Ale jak masz nowy dom i podlogowke, to też dużo nie powinien palić. Zrób tylko porządek z czujnikami i musisz ocieplić rury przy piecu koniecznie. No i próbować różnych ustawień. Raczej jeden sezon trzeba poświęcić na dopracowanie wszystkiego w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ocieplic? Pianką, wełną? 

 

Drugie pytanko, mam regulator pokojowy, tylko w menu informacje jest napisane off i w ogóle nie współpracuje z piecem, zadana temperatura ma się nijak. Lecz instalator go ustawial lecz później przy drugiej wizycie musiał zresetować parametry kotła i od tego czasu w ogóle nie współpracuje. 

 

https://499.pl/termostat-pokojowy-bezprzewodowy-p-2159.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2019-12&utm_content=7290#nclid=c7e6e949c5e026a63668e0333574f725

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crespoo napisał:

Co wkoncu z tym stb?

Moje skromne zdanie to nie rób nic. Jest wszystko OK, ale jak koledzy uznają inaczej i to uargumentują to działaj wg Ich wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem dwie warstwy takiej szarej otuliny do rur, a na zasilanie, tam gdzie jest 70 stopni, jeszcze dałem 10 mm karimaty z warstwą aluminium. Teraz wreszcie nie jest tam gorąco.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crespoo napisał:

Drugie pytanko, mam regulator pokojowy, tylko w menu informacje jest napisane off i w ogóle nie współpracuje z piecem, zadana temperatura ma się nijak. Lecz instalator go ustawial lecz później przy drugiej wizycie musiał zresetować parametry kotła i od tego czasu w ogóle nie współpracuje.

Jak zrobił ustawienia fabryczne musisz wybrać odpowiedni termostat wchodząc w serwisowe, ustawienia kotła i tam wybór termostatu. Musisz wybrać lub ecoster lub touch ewentualnie uniwersalny i zatrybi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo ty musisz wybrać uniwersalny . Włącza termostat pokojowy typu zwierno/rozwierny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile u Was odpaleń na dobę? u mnie przy temperaturze w zakresie od +2 do -4  palnik odpala się 7-8 razy na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz się sugerować wynikami innych. Z tego co pamiętam to mamy rekordzistę co zamyka się w dwóch a ja gdy tutaj pierwszy raz zawitałem zamykałem się w 18-19 :) Teraz lepiej , średnio 9. To ile odpaleń zależy od wielu czynników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj 1 rozpalenie, wczoraj 12, dziś 21. ;) 
Wszystko zależy jak ustawię parametry palnika. 

Co ciekawe przy 1 rozpaleniu i pracy ciągłej na minimalnej mocy wyszło największe zużycie. Ale to już chyba kilka osób pisało.

Edytowane przez MarcinL15
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej wody w układzie, tym lżej zapalarce

 

 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szumik83 napisał:

Panowie ile u Was odpaleń na dobę? u mnie przy temperaturze w zakresie od +2 do -4  palnik odpala się 7-8 razy na dobę 

Jeden raz na dobę ,odpalenie ok czternastej , chwila pracy na 10 kw następnie cały czas na 7 kw do dnia następnego wygaszenie ok ósmej rano temperatura w domu cały czas 21 -23 stopnie 190 m2

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś w nocy do minus sześciu spadło , peletu zjadło 23 klg za dobę no cóż tak musi być , a z odpaleniami to 6 było , ale to zależy jak się prace ustawi może być jedno o może i  co dwie godziny .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się odpala co 30-40 min, mała pojemność wodna kotła i świeży dom. Nie wiem czy bawić się nadal choć jest lepiej czy olać i na drugi sezon dopiero zacząć obniżać spalanie.. 

 

Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to masz 42 litry, tak?   u mnie też nie dużo bo 53l ale postoje są dłuższe, od 1,5 do 2 godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala ci się co 30 40 min czy postój tyle trwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pierwsza doba z KIPI wyglądała tak: dwadzieścia odpaleń c316409cf158ca4b013560c9a99ed01d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły zygzak.  Masz mało wody w układzie ze tak szybko wytraca ciepło? Aa dobra już wiem u ciebie chodzi według temperatury pieca A u mnie harmonogram. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.