Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z ciekawości wezmę do pracy mój pellet na wagosuszarke i sprawdzę zawartość wilgoci, ale ja kupuję pellet w big bagach w czerwcu i od razu idą do wilgotnej  piwnicy, z tym że big bagi są w środku foliowane. Pellet wydaje się bez zmian może dlatego że w piwnicy przez cały okres przechowywania jest może 3 stopnie różnicy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobacz koniecznie. Ja miałem kupić wilgotnościomierz, ale ceny profesjonalnych są zaporowe, a nie mam gdzie tego zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który z palników interesuje Cię najbardziej? Bo mamy tu chyba wszystkie zakresy mocy, a nawet ostatnio i rynnowy kipi się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę w teście Ty musisz znać, jakość pelletu , kaloryczność też, a resztę można powoli dobierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pelet bez nazwy, robi spieki wielkości skwarek mniej więcej. Waga w teście 1500 g. Tryb standard. Moce 16/8/6 kW.
Nadmuchy 30/27/24%
Temperatura kotła 73, histereza 22. Powrót minimalny 40. Brak ochrony powrotu. Stała praca pomp. Przy temperaturze zewnętrznej ok. 10 odpaleń na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptaku666 spróbuj wdrożyć w życie to co ci napisałem  w twoim wątku , załóż te czujniki i podaj nam temperatury , szkoda szukać grzybów pod jabłonią .Z nastawami jest tak jak palnika ci nie zasypuje , nie ma niepotrzebnych rozpaleń płomień nie spada poniżej detekcji , płomień na maksymalnej mocy jest długi jasny nie poszarpany , ale nie za jasny , nie masz niedopalonego pelletu w popielniku , palnik odpala od strzała to nie ma co za bardzo szukać . U ciebie trzeba zrobić tak żeby kocioł najpierw wygrzał sam siebie i dopiero zaczą dozować ciepło na instalację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie myślałem, może ten syf na palniku jest przez zbyt słabe automatyczne czyszczenie? Jaki %czyszczenia macie oraz co jaka ilość godzin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo w obrotowym jest to do ustawienia, ale u Ciebie to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie palnika 24 h
Intensywność czyszczenia 6%
Czas czyszczenia rozpalanie 30 s
Czas czyszczenia wygaszanie 6 minut ( bo kijowy pelet, na dobrym wystarczało mi 2 min)
Nadmuch czyszczenia 100%
Cykl rotacyjnego oczyszczania 60 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, g69 napisał:

Rzeczywiście jest to zaleta szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym i stałej pracy pompy obiegowej.Jednak gdy ktoś się decyduje na grzanie CWU latem,to duża pojemność jest już wadą.

Słuszne spostrzeżenie, trzeba to wziąć pod uwagę. 

11 godzin temu, g69 napisał:

Dlatego u siebie kombinuję jak upchnąć bufor ale z możliwością grzania CWU na zasadzie   przepływu przez wężownicę  miedzianą umieszczoną w buforze.W takim rozwiązani najlepiej palnik  z wymiennikiem małej pojemności wodnej.

No to latem będziesz grzał cały bufor tylko dla CWU. Też nad tym myślałem. Ja jednak bym po prostu wpiął zasobnik CWU przed buforem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od powierzchni domu, ale raczej byłbym na nie. Przy kotłach zasypowych im większy bufor tym lepiej. Przy pelecie niekoniecznie. Prawdę powie profesjonalne wyliczenie OZC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo. Akurat do bufora potrzebna jest mała pojemność wodna kotła. Jeśli bufor to 800-1000l i np Lumo Bio Max PLUS 25kW. Kolega @Tomek0407 ma taki zestaw.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dragster napisał:

No to latem będziesz grzał cały bufor tylko dla CWU. Też nad tym myślałem. Ja jednak bym po prostu wpiął zasobnik CWU przed buforem.

I to jest poprawne myślenie. Jeżeli jest miejsca lepiej rozdzielić bufor i bojler CWU.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tak zrobić bufor i instalacje aby wystarczylo grzac np. 1/4 lub 1/3 jego pojemnosci/wysokosci aby miec CWU a jak chcemy  CO to calosc?

Wilk syty i owca cala.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko wężownica CWU musi mieć dużą powierzchnię i zazwyczaj jest po środku od dołu do góry. Trzeba pamiętać, że CWU w buforze działa przepływowo. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 m rury fi 22mm ma ok. 1,7m2 powierzchni. To całkiem sporo i umieszczone w górze bufora ponoć wystarcza na prysznic i dwa, trzy krany. Tak pisza na forum muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gregoro85 napisał:

A co myślicie gdyby tak do pellux 200 dodać bufor 1500l? Ma to jakiś sens?

W oparciu o to co pytasz odpowiadam  Ci , takie połączenie nie ma żadnego sensu, więcej nawet sam producent tego kotła mówi , że to zły pomysł.

Widzę , że bawisz się z nami w kotka i myszkę. Nie ładnie trzeba było od razu , powiedzieć , że masz już bufor i to w dodatku 1500 l. 

Wrzuciłeś problem więc staramy Ci się doradzić jak tylko się da by był Pan zadowolony i nie puszczał kominem $$$.

A tak założyłeś odrębny wątek przedstawiłeś sprawę jasno , co naszą dyskusję wywraca do góry nogami. Trzeba było tak od razu powiedzieć . 

Dyskusja z Tobą jest dla mnie bezprzedmiotowa i o niczym.

Kolega @Tomek0407 w jednym z postów z tyłu wypowiedział się jak to widzi.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gregoro85 napisał:

A co myślicie gdyby tak do pellux 200 dodać bufor 1500l? Ma to jakiś sens?

Nie ma sensu. Jak już to Pellux 100 20kw. Ma 60 albo 65L wody, znam go dobrze i moim zdaniem nadaje się idealnie do pracy z buforem. Bardzo wolno traci również ciepło podczas postoju, nawet w zimnej kotłowni, dzięki dobrej izolacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy w takiej sytuacji jest sens pchać się w kocioł stałopalny. 100% podłogówki to aż kusi pompa ciepła. Koszt ogrzewania zdecydowanie mniejszy a w połączeniu z foto może być i "prawie zerowy". No i brak przewalania worów z pelletem :) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.