Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja zamówiłem sobie wyjście górne czopucha że względu na mało miejsca w kotłowni. Tak ona niemalże styka się z podajnikiem, dlatego wybrałem taki kocioł w takiej konfiguracji żeby przy tak wąskiej kotłowni wszystko się zmieścił z jednoczesnym Dosc dużym podajnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok. To w tym wypadku pokrętło od regulacji masz od strony ściany i chwilowo się nie dowiemy, na jakim biegu ta pompa chodzi. Ale chyba masz jeszcze jedna gdzieś z prawej strony, nie? Tam na tym zdjęciu z kablem zdaje sie, że ją widziałem.

 

Rotametrów na rozdzielaczu też nie widać, a bez nich to nie wiem, jak to się reguluje...

 

PS. O to mi chodzi, to jest druga pompa?6e6e30dd18bd901f48aaa8afa1b8558e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76bo widzisz, na 1,60cm szer zmieścił się wlot świeżego powietrza, podajnik 165kg, piec, i naczynka wyrównawcze heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, czaję Ciasno, ale regulacja pompy musi być. Przy okazji i odpowietrzenie. A teraz to nie ma jak tego zrobić... Chyba...

@gucio2607 W identycznym czasie u mnie podobna ilość rozpaleń, ale krótszy czas pracy. Pojemność kotła też podobna.512073ec6ba10d7aabf19f7a22e368ff.jpg68ade59bc91273a7e98c2a14f5ea8ef4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76Tutaj masz zdjęcie tego zaworu, widać, że jest na auto:

 

IMG_20191205_000736.jpg

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papen76 napisał:

 

@gucio2607 W identycznym czasie u mnie podobna ilość rozpaleń, ale krótszy czas pracy. Pojemność kotła też podobna.512073ec6ba10d7aabf19f7a22e368ff.jpg68ade59bc91273a7e98c2a14f5ea8ef4.jpg

Jeszcze jedno..u mnie kocioł stoi w garażu i mam rurociąg pociągnięty do domu około 20m może to stąd ten wydłużony czas pracy bo zanim ciepło z kotła dojdzie do domu to też trochę trwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo Ta, o której mówisz, to nie jest przypadkiem do CWU, znaczy do grzania bojlera? Cyknij fotkę pieca w całości jak się da, z większej odległości. Bo trochę ciężko się domyślić, jak to wygląda wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607 a czy problem sterownika  u Ciebie już rozwiązany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo, Ciężko będzie wyregulować podłogówkę bez rotametrów a to chyba podstawa by podłoga grzała równo szczególnie przy sterowaniu pogodowym. Może być tak że dużo więcej czynnika grzewczego przepływa krótkimi pętlami a długimi mało. Temperatura czynnika grzewczego w podłodze powinna być nie wyższa niż 35st przy największych mrozach.

@gucio2607, masz o co powalczyć. Trochę duże to spalanie. Powinno być bliżej 22kg/doba dla średniej zimowej u Ciebie. Może spróbuj jak będzie na większej histerezie i w standardzie. Masz 10st ustaw 20st. Zdecydowana większość z nas przekonała się, że czym mniej rozpaleń tym jest mniej strat opału na rozpalaniu i wygaszaniu.

Podstawa to też sprawdzić jaka jest temperatura spalin. Czyli czujnik temperatury spalin jest konieczny.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordjano napisał:

@gucio2607 a czy problem sterownika  u Ciebie już rozwiązany?

Dzwonili do mnie z KIPI gdyż mają podgląd na mojego econeta i tu nie widzą problemu jeśli chodzi o parametry i sterowanie. W przyszłym tygodniu osobiście do mnie przyjadą i będą działać z tematem.

 

Zmieniłem histerezę kotła na 20 stopni i będę dalej obserwował.

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na wykresie, że kocioł dobijał Ci do ok. 83 i odbijał w gore przy ok. 53 stopniach. Ciekawe, ile miał powrót, bo jak nie masz żeliwnego wymiennika to może być kłopot po paru sezonach. Tu rzeczywiście wychodzi te 20 metrów ciepłociągu. Jak jest u Ciebie z ochroną powrotu? Jak to jest zrealizowane?
PS. Tą histerezę pokojową też bym zmniejszył na 0,2 raczej. Powinien się skrócić czas odbicia do zadanej kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster czyli porażka?

@papen76

 

Panowie a jak termostat ustawiłem jako uniwersalny(to o czym mówiłem że pokojowa nie działa) to z pieca schodziła tylko temp a w mieszacz wpompowywalo na bieżąco do 30st wg pogody ki, przy 37st napięciu ustawiłem na wyłączony bo straciłem cierpliwość po czym piec odrazu zaczął się rozpalac

IMG_20191127_143643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo, a tam od razu porażka. Po prostu nie wyregulujesz. Może dziwnym trafem pętle są równe. Podłogówka powinna być policzona i wg tych obliczeń ustawia się przepływy na rotametrach.

@papen76, Pik w dół na powrocie podczas startu kotła to pikuś. Gorzej jak jest zalewany kocioł zimnym powrotem przez cały cykl pracy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=60072]Dragster[/mention] czyli porażka?
[mention=71795]papen76[/mention]
 
a w mieszacz wpompowywalo na bieżąco do 30st wg pogody ki,


No to prawidłowo. U mnie teraz w podłogę idzie tyle, co na obrazku. Jaką masz temperaturę w domu?df9d294f0b16923ea55d6888c4474619.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Crespoo napisał:

Panowie a jak termostat ustawiłem jako uniwersalny(to o czym mówiłem że pokojowa nie działa) to z pieca schodziła tylko temp a w mieszacz wpompowywalo na bieżąco do 30st wg pogody ki, przy 37st napięciu ustawiłem na wyłączony bo straciłem cierpliwość po czym piec odrazu zaczął się rozpalac

Z tego co pamiętam to termostat masz taki zwykły, zwierny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster nie wiem, nie znam się.

Temp mam 21,8, zadaną 22,5 u córki w pokoju, czy to normalne że mimo już tak niskiej temp (37na kotle) nadal się nie włącza i nadal był wysysany?  A gdy zmieniłem z uniwersalny w serwisowych na wyłączony to znowu zalaczyl się jak zawsze wg histerazy  i temp zadanej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyłączenie kotła od termostatu, to normalne. Nie włączy sie, dopóki temperatura pokojowa nie spadnie o zadaną histerezę termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, jestem w kropce.
Na pracę z dużą histerezą kotła masz trochę małą pojemność kotła - 42 litry. Z drugiej strony masz za małe zapotrzebowanie domu na ciepło, żeby włączyć stałą pracę (przypomnę, że wg cieplowlasciwie.pl@Crespoo ma zapotrzebowanie 3,5 kW przy minus 16). Teraz mamy ok. 0.
Twój kocioł przy tej pojemności i histerezie 15' po nagrzaniu zgromadzi 0,7 kWh
Masz podłogówkę, w czasie normalnej pracy kocioł rozpala Ci się co 30-40 minut, trochę zbyt często.

Sprawdz, jaką masz ustawiona histerezę termostatu pokojowego i ją podaj.

Co ja bym zrobił?
Sprawdziłbym prędkość pompy CO. Zalecają stałą prędkość przy podłogówce, u mnie chodzi na pierwszym biegu, ale ja mam tylko ok. 40 M2 i cztery obiegi. Nie wiadomo jak masz ją wyregulowaną, bo nie masz rotametrów. Dzwoń do hydraulika i wypytaj, jak ją ustawił.

Co do palnika
Ustawiłbym na próbę moce 5/7/9kW
H2=10 H1=5
Histerezę kotla 20
Zadaną kotła 70
Tryb Fuzzylogic.
Wyłączenie kotła od termostatu? Może tak, ale... Podłoga wolniej stygnie, ale i wolniej się nagrzewa. Będzie znowu dlugo dochodziła o zadanej.

Tak bym zrobił u siebie, na obrotowym palniku. Spowolnilbym go i postarał się o jak największe postoje. Nie mam pojęcia, jak to się sprawdzi u Ciebie. Na zdjęciach zostawało Ci sporo spieku po cyklu palenia. W obrotowym jest niemal czysto.

A tak zapytam, w projekcie to nie miałeś przypadkiem kotła na gaz?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76dokładnie miałem, lecz brak możliwości przyłącza a w butle nie chciałem się bawić. 

 

Histeraza pokojowa mam 0,5st, zmieniłem z wartości 2st.

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, papen76 napisał:

Nie wiadomo jak masz ją wyregulowaną, bo nie masz rotametrów. Dzwoń do hydraulika i wypytaj, jak ją ustawił.

W ogóle nie ma wyregulowanej bo się nie da tego zrobić. 

@Crespoo

Masz termostat, możesz spróbować wykorzystać podłogówkę jako bufor. Wyłączać palnik od termostatu. Histereza 0.5stC na termostacie. Pompa na stałe niech wyssysa z kotła do końca. Powinno ograniczyć ilość rozpaleń. Ewentualnie harmonogram. Też powinno się sprawdzić. Przy podłogówce komfort cieplny powinien być zachowany.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie wplywalo to na żywotność jak wampir z niego wyssie krew do temp powiedzmy 30st? 

A skąd piec będzie wiedział kiedy ma się włączyć? 

A może wykorzystać mój bojler jako bufor? Da się tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.