Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To ty masz tam test 15 min a nie 6 min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytałem, bo pisałeś, że kosztował 9500 a tu 7500.
Zaraz przeliczymy wagę, bo w obrotowym test to 6 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wybieram w minutach ile chce, od 2 do 60min, wcześniej robiłem po 6 to wy hodzilo 840-860, teraz przy 15min wyszło 2040g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2040 g przez 15 minut, to 816 przez 6 minut. Mniej więcej się zgadza. Lekki jakiś Twój pellet. A powiedz jeszcze, bo to też ważne, jaki masz kat podajnika i czy zasobnik w czasie testu był pełny czy raczej poniżej połowy? To też ważne, no z tego co pamiętam, to pierwszy test pokazał u Ciebie duzo więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w teście 6 minutowym wydajność 8 .4 -8.6 klg na godzinę a w 15 minutowym mniej więcej podobnie trochu słaba ta wydajność .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, papen76 napisał:

Jeżeli 2040 g przez 15 minut, to 816 przez 6 minut. Mniej więcej się zgadza. Lekki jakiś Twój pellet. A powiedz jeszcze, bo to też ważne, jaki masz kat podajnika i czy zasobnik w czasie testu był pełny czy raczej poniżej połowy? To też ważne, no z tego co pamiętam, to pierwszy test pokazał u Ciebie duzo więcej.

Dokładnie jak mówisz, podczas 1 testu poprzez instalatora były wsypane 2 worki i test, wyszło 1240g bodajze ja robiłem przy zapelnionym praktycznue do pelna tj 150kg. Mój pellet jest kruchy i łamie się bardzo łatwo. W tej szybce gdzie jest ślimak i zebrany pellet w rurze widać dużo pyłu. 

Jak sprawdzić kategorie podajnika, gdzie ten parametr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kategorię, tylko kąt Cholerka, ten słownik w telefonie... Im większy kąt, bardziej stromy, tym podajnik mniej sypie. Kurka, strasznie lekki Twój pelet. Ja miałem minimum chyba 1300 przez te trzy ostatnie zdanie zimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego nie ma papenowi chodzi o kąt rury podajnika , tej metalowej z tą szybką  45 st mniej wiecej ok .@Crespoo ten twój pellet drobny jest takie kozie bobki 6mn czy 8mm?

Edytowane przez Kordjano
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko 45stopni. Mój pellet 6mm dużo polamanych, niektóre całe długie około 3cm, różnie. 

 

Taki jak u tej świnki heh

IMG_20191126_155731.jpg

Edytowane przez Crespoo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kąt ok, a że połamane to nie szkodzi. Tym bardziej powinno wejść więcej na dawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świnka nie zdechła to znaczy ze nie jest zły .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crespoo napisał:

wcześniej robiłem po 6 to wy hodzilo 840-860

 

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

trochu słaba ta wydajność .

Ktoś (sorry nie pamiętam kto) pisał niedawno,że przy takiej wydajności lepiej zwiększył troszkę "czas cyklu PRACA". Potwierdzacie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo obniżyć kaloryczność peletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę.. Piec przy tej temp wygasil się i za 35min znowu rozpalil.. Temp przy krzywej grzewczej 0.4 zadana 32st w rurki od podłogówki. 

Może lepiej żeby pracował cały czas bez ciągłego wygaszania i rozpalania? Temp zadana pieca 70 st, histeraza 12, po wygaszeniu 76-78. Po rozpaleniu zaś 48st. 

Temp powrotu nie znam, rura jest dość ciepła, stawiam około 45st. 

 

Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłes na histerezy 10 i 5 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 i 4.

Moglby mi ktoś wskazać powrót bo w tym to w ogóle jestem laikiem? Może chwytam za zła rure. 

 

IMG_20191202_232950.jpg

IMG_20191202_232924.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego Ci przebija w górę o 6-8 stopni. Powrót to ta, co idzie do dołu kotła.

PS. Kup sobie dwa termometry przylgowe, takie na sprężynę, umocuj na zasilaniu instalacji i powrocie. Wszystko się wyjaśni. Tak z ciekawości, masz tam siłownik na zaworze trój czy cztsrodroznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zresztą to źle, że przebija? 

Nie wiem czy mam ew musiałbym poszukać fakturę i zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz szukać faktury. Na tym drugim zdjęciu jest kawałek obudowy zaworu, ale nie widać, jaki to jest. Jakbys miał 4D z siłownikiem to powinien być czujnik temperatury powrotu, nie musiałbyś ręką macać
Nie wiem, czy źle że przebija. W standard jak nastawiasz 70, to powinno być 70. W fuzzylogic przebije o 5 do góry. Ale nie dziw się, że Ci bierze 200 kg peletu na tydzień. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem h1 10st h2 5st.

można ustawić min temp powrotu? 

 

Zawór 4drozny afriso:

IMG_20191203_002544.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz siłownik na zaworze 4D, a widzę, że masz, to można ustawić ochronę powrotu. Ja to jednak wyłączyłem, wystarczy 70 stopni na kotle i powrót nie powinien spaść poniżej 40 przy tej histerezie.

Przy siłowniku musisz mieć czujnik temperatury powrotu. Jak wejdziesz w menu informacje, tam to będzie.

Aha. Zrób sobie ocieplenie rur zasilania i bezpieczeństwa. One mają taką samą temperaturę jak kocioł i przez to też są duże straty postojowe. Ja właśnie je kończę ocieplać.

 

Edit:

WAŻNE! NA pierwszym zdjęciu masz z tyłu kabel bez izolacji! Dotyka obudowy kotła! Zobaczyłem dopiero w powiększeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik powrotu nie podłączony.

Zobacz koniecznie od czego ten kabel z tyłu bez izolacji. Uważaj, bo dotyka obudowy kotła!

 

Dobrze pamiętam, że masz ecostera 850?

(No już widzę, hehe)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego już go oddalilem. Wypadł od pieca na wejściu do pieca i gdy go wyciagnalem piec nagle wskazał 66st, włożyłem go głębiej o jakieś 5cm i piec wskazuję już 78st hmm...

 

Tak dokładnie kolego, taki to ecoster

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj 30 zł w czujnik powrotu CT-4, choć dziwne, że Ci za te pieniądze nie zamontowali.
Nie! Dzwoń do instalatora i powiedz, że czujnik ma być, bo potrzebujesz ochrony powrotu. Łaski nie robi. I niech zamontuje prawidłowo czujnik temperatury kotła. Przecież to jest śmiertelnie niebezpieczne przy zagotowaniu wody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.