Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa ciepła oczywiście super sprawa, tylko jest takie małe "ale", które mnie nurtuje... Te nowoczesne, powietrzne pompy kuszą ceną, jeśli natomiast chodzi o trwałość, to obawiam się, żeby nie było tak, jak z obecnie produkowanymi rzeczami, typu telewizor, zmywarka, pralka, lodówka, czy nawet samochody... Czyli 5-6 lat i do wymiany, a tanio nie jest... Żaden producent PC nie daje niestety 15 lat gwarancji...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak będziemy mieć ciągle wątpliwości co do jakości urządzeń  ( niektórych uzasadnione) , to pozostaje nam ognisko na środku kuchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

Pompa ciepła oczywiście super sprawa, tylko jest takie małe "ale", które mnie nurtuje... Te nowoczesne, powietrzne pompy kuszą ceną

No tak,ale @Dragster raczej miał na myśli pompę gruntową bo pompa powietrze-woda wątpię by wyszła taniej niż gdybyśmy spalali pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, o wszystkim decyduje cena 1 kWh. Z pompy ciepła ok. 0.15 zł, z gazu z rury ok. 0.21 zł, z peletu za 850 zł podobnie. Czy warto wsadzić kilkadziesiąt tysięcy w pompę? Sam się zastanawiam czy pompa czy gaz, ale raczej gaz.
Jeżdżę ostatnio po południowej Szwecji. Większość domów jest ogrzewana pompami ciepła. Nie wiem, jak jest na północy. Na południu klimat jest łagodny, w tamtym roku najzimniejsza doba to - 7 stopni. Tam to działa, gazem nikt nie grzeje. Pelet też jest popularny, ale pomp jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Norwegii nie znam. Ale za dwa tygodnie płynę znowu do Szwecji, to popytam znajomych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie zmieniać posta a potem oskarżać o łapanie za słówka. To nie pierwszy raz, gdy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Nie będę tu nic ogłaszał, bo nie widzę takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś mi opowiadał, że jakiś koleś dostał dobrą dotację z "czyste powietrze" i założył sobie fotowoltaikę, bufor i to:

https://matex.net.pl/kociol-indukcyjny-pereko

Ponoć jest bardzo  zadowolony. Postaram się gościa namierzyć i dowiedzieć, jak to wygląda w praktyce, bo po przeczytaniu teorii, wygląda to ciekawie...no i gwarancja 20 lat :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale koszt tego kotła to jak mojej pompy ciepła typu powietrze -woda, z czego napewno pompa będzie miała lepszy COP roczny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znalazlem, że chcą za niego 24.500. To już chyba lepiej bufor ładowany grzałkami w G12W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem zetkę  rura fi 160 2,5 metra długości  wyprowadziłem na strych i na razie tak zostawiłem bo nie miałem już czasu przebijać się przez ścianę, ale powiem Wam że ciągnie z tej rury i to nie mało:) temperatura palnika spadła i nie przekracza teraz 40 stopni . Panowie dawkę do rozpalania można zmniejszyć? bo teraz mam 100gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest niezniszczalny, może jakby 10tys. kosztował to można się zastanowić, ale wydaje się, że ta cena to jest odstraszająca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

No tak,ale @Dragster raczej miał na myśli pompę gruntową bo pompa powietrze-woda wątpię by wyszła taniej niż gdybyśmy spalali pellet.

Myślę, że i tak wyjdzie taniej. Trzeba pamiętać ze prąd liczy się jako zużycie roczne a pellet sezon grzewczy który trwa ~170dni. Pozostałe dni ładowania CWU za darmo też nie jest.  Dobrze dobrana i zrobiona pompa powietrze woda będzie na pewno tańsza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, papen76 napisał:

Z pompy ciepła ok. 0.15 zł, z gazu z rury ok. 0.21 zł, z peletu za 850 zł podobnie

Do zera tak,trochę poniżej 0°C wygląda to inaczej-w zasadzie wartości się wyrównują.A im mniej stopni tym przewaga gazu/pelletu rośnie.

3 godziny temu, papen76 napisał:

Jeżdżę ostatnio po południowej Szwecji. Większość domów jest ogrzewana pompami ciepła

Ale to wynika z lenistwa niż z oszczędności.U nich prąd w porównaniu do pensji jest tani.To tak jakbyś miał dopłacić u Nas 100-200zł do wygodniejszej formy ogrzewania :) Nie zapłaciłbyś?

3 godziny temu, robin60 napisał:

A może wiesz dlaczego nikt nie grzeje gazem.

Nie wiem jak we Szwecji,ale w Danii grzeją gazem,pelletem,pompą z tym,że gazu od przyszłego roku do nowych domków nie zamontujesz...

Godzinę temu, Dragster napisał:

Myślę, że i tak wyjdzie taniej

Nie w Polsce-takie jest moje zdanie.

Cop takiej pompy poniżej 0°C jest kiepski i w zasadzie zużycie wtedy leci łeb na szyję dlatego w Szwecji gdzie temp sięga -7°C i to pewnie chwilowo jest ona uzasadniona.

Oczywiście warunek jest jeden-zasilanie niskotemperaturowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy Ano właśnie. Wiesz, poznalem tylko południe Szwecji, to przypuszczam, że to taka nasza pierwsza strefa klimatyczna. Robię teraz w wykończeniówkach, to zwiedziłem sporo szwedzkich domów i tylko w dwóch grzali peletem, reszta pompy. Podłączają się też do miejskiej kotłowni. Pewnie masz rację, że robią to z wygody. To dlatego też u mnie jest kipi, a nie hałda węgla w piwnicy Ale jak tam będę znowu, to napewno popytam, bo to dla mnie też zagadka czemu nie np. gaz.

PS. Wrzucilem wczesnej zdjęcie peletu z Hornbacha. 47.90 SEK za 16 kg to wychodzi jakieś 19 zł za worek. W Leroy 16,49 za 15 kg. No i co tu dodać więcej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

Do zera tak,trochę poniżej 0°C wygląda to inaczej-w zasadzie wartości się wyrównują.A im mniej stopni tym przewaga gazu/pelletu rośnie.

Nie uogólniajmy. Pompa pompie nie równa. Instalacja instalacji też. Gdy jest 100% podłogówki COP będzie zdecydowanie korzystniejszy. Z resztą pisałem, że warto połączyć całość z Foto.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem dzisiaj dopływ powietrza bo nie było, zobaczymy co palnik KIPI BASIC na to, zwiekszylem nadmuch, hmm.. 

 

15752265634101868839380159977320.jpg

15752266188914507298209912230614.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znaka, czy te spieki mniejsze czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragster

Masz rację,ale i cena  *** pompy szybuje mocno do góry a dodaj jeszcze do tego panele to już mamy niezłą sumkę :)

W każdym bądź razie masz rację-taki duet ma sens.

Nie zaśmiecam już.

Edytowane przez Gość
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.