Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

ad 1. Będzie...  każdy ma ten problem w większym lub mniejszym stopniu, który nie stosuje pracy ciągłej. Z buforem miałbyś to samo. Latem przy grzaniu samego CWU będzie tak samo a nawet gorzej bo wilgotność powietrza większa. Widzę, że kocioł jest w domu a nie w zimnej piwnicy więc punkt rosy będzie inny.

ad 2. W ustawieniach kotła wybierasz termostat kotła i  funkcja termostatu kotła: wyłącz palnik. Termostat powie kiedy kocioł ma się uruchomić.

ad 3. Słaby pomysł.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić pogodowe czy włączyć mieszacz np ustawić go na 32st ciągle i niech tyle idzie w rury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy w sterowniku 850 można podłączyć dwie pompy pod te same zaciski, np pod zaciski pompy kotła? Chodzi o grundfos alpha 2 L 24-40 i wilo yonos pico 25/1-4.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nic się nie stanie , to tak jak byś miał jedną a większą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Crespoo napisał:

Zostawić pogodowe czy włączyć mieszacz np ustawić go na 32st ciągle i niech tyle idzie w rury? 

Wylewki masz betonowe? Jakie grube? Co do temperatury nie przekraczaj 35st. Można i więcej ale podłoga ma być komfortowa a nie ciepła.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wyższa temperatura podana na kaloryfery spowoduje prace ciągła kotła w trybie standard o histerezy H1 i H2 co za tym idzie będzie kocioł chodził w trybie ciągłym? Ktoś testował czy ma to sens? Przymierzam się do tego po zasypaniu kolejnego zasobnika. Tryb prowadzenia instalacji bez głowic na kaloryferach tylko zdławienie delikatne pokoi zbyt goracych i termostat w najchłodniejszym pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę w trybie ciągłym poniżej - 10, ale obniżam temperaturę kotła do 60, powrót mam 50. Takich dni jest maksymalnie 10-12 w sezonie. Poza tym duża histereza i 10-12 odpaleń na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, CV6 napisał:

Ktoś testował czy ma to sens?

Nie wiem czy to ma sens, ale ja to ostatnio testowałem. Ale tylko przez jedną dobę. Przy moim metrażu spalanie wyszło 52 kg przy średniej temp zewnętrznej 0st. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testuje dwa sposoby w trybie standard w obu przypadkach histerezy h1 i h2 1i 3 st więc palnik hula na maksa do zadanej tuż przed zwalnia i wpada z rozmachem w nadzór ,zadana na 75 st . w pierwszym sposobie histereza kotła 2 st nadzór na 2kw ustawiony na 12 min kocioł nie wygasi się czas nadzoru wystarcza żeby kocioł ochłonoł o te 2 stopniową histerezę i zaczą się rozpędzać z powrotem na maksa wygasi go dopiero termostat jak dogrzeje cwu i pokoje w tedy jest postój pompa pracuje jeszcze aż temperatura na kotle spadnie do 50 st . Drugi sposób histereza kotła 21 st czs nadzoru skrócony do 5 minut nadzór w zasadzie tylko po to żeby palnik przetrawił trochę żaru przed wygaszeniem , temperatura zadana również 75 st ,  histerezy h1 i h2  bez zmian , palnik wygasza się po tych 5 minutach nadzoru postój który przy histerezie kotła 21 st nie wytrzyma dłużej jak 40 min  kocioł odpala się przy 54 st i z powrotem aż wygasi go termostat , wtedy postój jest długi , histerezę pomieszczenia dałem ostatnio z 0.3 st na 0.2 st , ale obniżeni nocne do spania są o 0.5 st od dziennej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kordjano napisał:

Ja ostatnio testuje dwa sposoby

I który jak wypada? (komfort, spalanie itp.)

Ja poniżej zapodam wykresy pracy na dwóch typach ustawień które klasycznie są w moim arkuszu

wykres z grudnia to kolumna aktualna (bardzo podobna do F z tytułem 29.11-03.12)

wykres z listopada to kolumna G z tytułem 25.11-29.1. Podaję też jaka poszła ilość pelletu w ile godzin 29.11-03.12).

 

 

Kociol_04_05_12_2019.JPG

Kociol_26_27_11_2019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo to trwało ale w końcu się udało. Koledzy załączam zdjęcie po zamontowaniu ATC 55C różnica kolosalna jezeli chodzi o temperaturę powrotu. Cały czas 50C minimum. 

PS. Ci co narzekają na stuki zapadki, dałem otuline na rury żeby nie ogrzewać kotłowni i hałas jest dużo mniejszy. Ale jest więc trzeba na nią naciągnąć koszulkę termo nawet dwie i będzie git. 

Dziękuję Kolegom @kiminero i @sambor za wszystkie podpowiedzi i cierpliwość :) 

Screenshot_20191206_064125.jpg

Edytowane przez palacz66
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej w jaki sposób powrót był zabezpieczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnego zabezpieczenia. Pompy start przy 45 i heja powrót spadał do ok 30C teraz 50 minimum. 

Edytowane przez palacz66
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrtur napisał:

I który jak wypada? (komfort, spalanie itp.) komfort to taki sam  bo termostat pilnuje temperatury pokojowej a spalanie to jeszcze nie wiem do końca , ale chyba wielkiej różnicy nie będzie , dziś przywaliło konkretnie minus 8 st .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, palacz66 napisał:

Dlugo to trwało ale w końcu się udało. Koledzy załączam zdjęcie po zamontowaniu ATC 55C różnica kolosalna jezeli chodzi o temperaturę powrotu. Cały czas 50C minimum. 

PS. Ci co narzekają na stuki zapadki, dałem otuline na rury żeby nie ogrzewać kotłowni i hałas jest dużo mniejszy. Ale jest więc trzeba na nią naciągnąć koszulkę termo nawet dwie i będzie git. 

Dziękuję Kolegom @kiminero i @sambor

Przepraszam w tym poście (11062) za literówkę oczywiście  chodzi o zawór ATV 55 a nie o ATC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, palacz66 napisał:

Dlugo to trwało ale w końcu się udało. Koledzy załączam zdjęcie po zamontowaniu ATC 55C różnica kolosalna jezeli chodzi o temperaturę powrotu. Cały czas 50C minimum.

Możesz wrzucić jakiś schemacik, jak u siebie zamontowałeś ten zawór?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat instalacji z wpiętym zaworem ATV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował nowy pellet. Wygląda o wiele lepiej, tylko już nie 700 a 850 za tonę. Oba bez nazwy, tańszy, ciemny to jakiś wynalazek. Jasny z trocin iglastych. Zobaczymy...228a72e2e29e33c8bf1f9fa7359ce428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest ważne żeby powrót przy pellecie był powyżej 50 stopni? Jak częściowo załatwić ten problem w sezonie? Gdy włączę pompę cwu to powrót mam 57 stopni przy temperaturze wyjściowej z kotła 63' czyli powiedzmy że sprawa załatwiona tak? Druga sprawa co zrobić by pompa CWU stanęła razem z pompą CO gdy w pokoju osiągnie zadana temperaturę i pokojówka zamknie zawór 4D? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, CV6 napisał:

Druga sprawa co zrobić by pompa CWU stanęła razem z pompą CO gdy w pokoju osiągnie zadana temperaturę i pokojówka zamknie zawór 4D? 

Podłącz pompę CWU razem z pompą CO. Pod jeden zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko co w przypadku gdy w pokoju będzie osiągnięta temperatura a zasobnik będzie wychłodzony i będzie potrzeba zagrzania wody w nim? Raczej to rozwiązanie odpada. Przypomnę że mam 350 i osobny sterownik pod zawor 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, papen76 napisał:

Będę testował nowy pellet. Wygląda o wiele lepiej, tylko już nie 700 a 850 za tonę. Oba bez nazwy, tańszy, ciemny to jakiś wynalazek. Jasny z trocin iglastych. Zobaczymy...228a72e2e29e33c8bf1f9fa7359ce428.jpg

Ja kupuję ciągle ten Smile. Oczywiście odbieram sam 

https://allegro.pl/uzytkownik/liberopelet?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-5-1127

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.