Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie mimo wyłączenia pompy po spadku temperatury do 38 stopni, reszta ciepła jeszcze grawitacyjne jest oddana do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szamot podbija temperaturę do 70 po wyłączeniu ładowania bufora, normalnie kocioł pracuje teraz na temperaturze 64-65

Zrzut ekranu 2019-11-18 o 12.17.41.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną większą płytę szamotową ustawioną naprzeciw płomienia z palnika, by ten bezpośrednio nie opalał ścianki metalowej kotła, to wszystko a i tak podbija jak wydać na dołączonych zrzutach

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomek0407 napisał:

To szamot podbija temperaturę do 70 po wyłączeniu ładowania bufora, normalnie kocioł pracuje teraz na temperaturze 64-65

 

Wyciągnij ten szamot na jeden cykl i też Ci podbije temp. 

Podbicie temp kotła jest poprzez wygaszanie palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
35 minut temu, Tomek0407 napisał:

To szamot podbija temperaturę do 70 po wyłączeniu ładowania bufora, normalnie kocioł pracuje teraz na temperaturze 64-65

Nie szamot. To wzrost spoczynkowy. U mnie dzieje sie to samo. Tzn dzialo. Tu potrzebny jest zawor zwrotny klapowy miedzy pompa a kotlem na obiegu kociol bufor. Ja u siebie zastosowalem elektronike na zasilaniu pompy. Po zaniku sygnalu pracy pompy ze sterownika, uklad bierze prad z niezaleznego zrodla wydluzajac prace pompy o zadany czas. I caly ten wzrost na kotle ladowany jest do bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Przydała by się opcja wybiegu pompy kotłowej w trybie bufora, czego ecoMAX niestety nie ma. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w Wami, do tej pory miałem sterowanie pompy ładującej niezależnie od pracy kotła, czujnik temperatury ciepła spalin, oraz czujnik temperatury kotła w połączeniu szeregowym załączały oraz wyłączały mi prace pompy ładującej bufor. Ale podłączyłem bezpośrednio ze sterownika i juz się do tego przyzwyczaiłem. Może jak mnie to będzie wkurzało to wrócę do ponownego załączania pompy ładującej.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór klapowy posiadam, a tak na marginesie to przy takim sterowaniu kocioł startuje mi z wyższej temperatury szybciej następuje ładowanie bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dragster napisał:

Zgadza się, Przydała by się opcja wybiegu pompy kotłowej w trybie bufora, czego ecoMAX niestety nie ma. 

Takie coś można zrobić drugim niezależnym sterownikiem za 75 zł, o czym już w innym temacie wspominałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz wpadłem na taki pomysł by zastosować przekaźnik czasowy z opóźnionym odpadaniem. W kotle mam na to miejsce by go na szynie DIN zamontować i po zaniku sterowania ze sterownika do pompy, sam przekaźnik podtrzyma mi zasilanie do pompy o czas określony przeze mnie. Chyba to sobie zamontuję

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Takie coś można zrobić drugim niezależnym sterownikiem za 75 zł, o czym już w innym temacie wspominałem. 

 

w tym samym czasie o tym pisałem

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można a nawet trzeba bo PLUM lubi komplikować ludziom życie i sterownik nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to, Tomek. Szkoda tej niewykorzystanej energii... 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile @Tomek0407 ma kotłownie poza budynkiem to ma znaczenie większe. Podobnie jest ze stratami postojowymi bufora. Jak bufor jest "w domu" to ma to mniejsze znaczenie. Chociaż część tego ciepła oddanego z kotła pójdzie zapewne wentylacją kotłowni.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w sumie to teściu sobie chwali bo ma podłogę cały czas ciepłą ( kotłownia pod jego salonem)

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
16 minut temu, Tomek0407 napisał:

W sumie teraz wpadłem na taki pomysł by zastosować przekaźnik czasowy z opóźnionym odpadaniem. W kotle mam na to miejsce by go na szynie DIN zamontować i po zaniku sterowania ze sterownika do pompy, sam przekaźnik podtrzyma mi zasilanie do pompy o czas określony przeze mnie. Chyba to sobie zamontuję

Dokladnie cos takiego mam u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super by był na jednym zbiorniku objechać cały sezon, do mojego wchodzi z górką 600kg peletu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... Za dobrze byś miał, kolego :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, ale naprawdę to chodziło mi o możliwość wydłużenia pracy pompy o określony czas. Sterowanie temperaturowe już miałem. W moim przypadku zawsze by zdało egzamin gdyż ta sytuacja z przyciągnięciem temperatury powtarza się i wystarczy mi przekaźnik opóźniający wyłączenie tak do 15 min

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego mojego wyniku spalania za ostatnią dobę to Panowie nie wpadajcie w "rozpacz". Pamiętam mój pierwszy sezon 2016 gdy zamontowałem palnik do viadrusa, dom bez izolacji parametry z lat 70-tych. Poszło mi wtedy 9 t peletu. Od tego czasu dom zaizolowałem, ściany dach, powymieniałem część grzejników, w końcu wymieniłem ( końcówka marca) kocioł na lumo bio max. To spowodowało, że za tamtem sezon spaliłem 3.5t. Myślę jeszcze, że mam troszkę do poprawy - wymienić  grzejniki (resztę) na niskotemperaturowe, może rekuperacje? Ciekawe ile jeszcze wtedy mógłbym zejść ze spalaniem? Czyli jest jeszcze coś do poprawy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.