Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej też miałem pracę cykliczną tylko na dużej histerezie. Tak jak pisałem wcześniej rozpaleń było 9-10 teraz 5-6. Czas pracy palnika w cyklu rozpalenia się nie zmieniła. Podniosłem moc palnika bo nie ma potrzeby przeciągać. Ma szybko wygrzać obieg grzejnikowy, pomieszczenia i się wyłączyć. Resztę ciepła z kotła wyciąga obieg podłogówki.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiek30 napisał:

Potwierdza się to , że praca cykliczna  jest oszczędniejsza

I tak i nie - zalezy od produkcji/zrodla ciepla oraz konfiguracji instalacji.

A ja dostalem "po glowie" glownie od @Visitor1230 za obnizenia nocne. A czym to sie rozni od pracy cyklicznej lub termostatu pokojowego? Moze jedynie czasem postoju zalaczenia/wylaczenia - wykorzystaniem budynku jako bufora.

Komfort to indywidualne pojecie. Jak mi temperatura na wieczor/noc spadnie o pol lub caly stopien dla mnie jest lepiej.

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PioBin napisał:

A czym to sie rozni od pracy cyklicznej lub termostatu pokojowego?

Chyba nie miałeś obniżenia nocnego na poziomie 0.3stC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnica 0.5 stopnia między cyklami nie robi żadnej różnicy w komforcie.  Różnicę można było odczuć lata temu, kiedy nie było żadnej automatyki i wieczór w zimie było w domu 22 a rano 17 stopni, bo w piecu ciemno.  A przy okazji znalazłem wykres dobowy z przed roku i zrobiłem dzisiejszy. Temperatura w domu jest o stopień wyższa niż rok temu. 

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-12-06 22-45_2018-12-07 22-45.png

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-11-13 10_41_2019-11-14 10_41.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak widać, żeby pogodzić spór o wyższość jednego sposobu nad drugim jest zastosowanie bufora - mało rozpaleń, praca z najbardziej efektywną, nominalną mocą kotła, a o komfort nikt nie ma prawa narzekać, czy to jest +10 na dworze, czy -10... Ten,  kto twierdzi, że bufor nie nadaje się do pelleciaka, jest chyba niespełna rozumu hehehe...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30, powinieneś dostać Nobla i napisać książkę pt. "Jak efektywnie  palić pelletem przy zadanej na kotle 50 stopni i dużej histerezie " hahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Praca cykliczna kotla jest jak najbardziej wskazana. Instalacji juz nie. I dlatego doceniam obecnosc bufora. Pomimo, ze mam tylko 300 L. Kociol pracuje na chwile obecna 1,5 godz na mocy nom. I stoi sobie 8-9 godz. Nie udalo sie z braku czasu w tym roku dostawic drugich 300L. Na wiosne bedzie dostawiony. Wtedy sutuacja bedzie wygladala jeszcze lepiej.

BUFOR PRACA.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visitor, po dostawieniu drugiego bufora lepiej spisałby się Pellux 100 20 kw. Mam pod opieką taki kocioł i jestem pod wrażeniem, jak niesamowicie szybko się nagrzewa. Testowaliśmy u kolegi stałą pompę i pracę od termostatu, i tam bardziej sprawdza się to drugie... Pracując na FL na mocy 19.2 kw błyskawicznie nagrzewa siebie, instalację i dom. Dodam, że jego kotłownia to osobne pomieszczenie w budynku gospodarczym obok, więc straty jakieś są...

Instalację ma książkową - VTC 55 stopni, sprzęgło i 3d z siłownikiem... Chociaż ten 3d z siłownikiem niekoniecznie jest potrzebny...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1000l, strumień paliwa 4kg/h to daje za wczoraj około 8kg

Zrzut ekranu 2019-11-18 o 11.19.56.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Ile łyka pelletu na 1 cykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadejdzie bestia ze wschodu, może się nieźle napracować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton661 nie rozumiem pytania, o jaki cykl Ci chodzi, tak jak wcześniej pisałem mam strumień podawania peletu 4kg/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 Ty wiesz jak mi ciśnienie podnieść :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 godziny ładowania bufora to jakieś 7-8 kg na cykl...

I wszystko w temacie... Tomasz posprzątał i pogodził wszystkich :-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Benton661 napisał:

@misiek30, powinieneś dostać Nobla i napisać książkę pt. "Jak efektywnie  palić pelletem przy zadanej na kotle 50 stopni i dużej histerezie " hahaha...

Styropian na ścianach działa, widać różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomek0407 napisał:

u mnie 1000l, strumień paliwa 4kg/h to daje za wczoraj około 8kg

Zrzut ekranu 2019-11-18 o 11.19.56.png

To jest nie do pobicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego potwora Twój mały Biawarek już nie obsłuży przy dużych mrozach :,-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Jest :) Buforem 2000L 

No nie wiem. Może w Grecji bardziej. Nie wszędzie w Polsce jest tak samo ciepło.

 

image.thumb.png.6f55e292aad61ed7e98e891104877f1b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę ( zmieniłem kocioł) jak fajnie trzyma ciepło sam kocioł. O ile się nie mylę to przez 19 godzin spadło mu z 70 do 40 stC 

Zrzut ekranu 2019-11-18 o 11.38.07.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumo widać się sprawdza :) Jak temperatura spalin u Ciebie?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 70 stopni kocioł stygnie bezproduktywnie? Uuu... Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.