Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

od 15 września zasypane 2 razy po 150kg i na dzień dzisiejszy jeszcze ok 30 kg jest w zbiorniku, nie wiem czy to dużo czy mało bo temperatury na zewnątrz były różne,raz ciepło raz zimno :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kiedyś pytać - co to za parametr w podglądzie econet24.com? Co on obrazuje?

Screenshot_20191103_131856_org.mozilla.firefox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłość połączenia z serwerem Pluma... Mało przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr ma sens dopiero, jak włączy się te kropki na wykresie. Wtedy widać brak połączenia, choć widać go również w innych parametrach. Faktycznie mało przydatne. c14ec5a8436a58f1d936e67ad3abfe96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem fotodiodę dzięki uprzejmości kolegi@robin60 więc mogę się podzielić spostrzeżeniami. Efekty widać w postaci jakości płomienia, teraz w trakcie pracy trzyma się w granicach 95-100%. Do tej pory miałem 50-70 w porywach 80, choć na oko kita w porządku i to mnie denerwowało. Poza zaspokojeniem nerwów innych korzyści brak, bo i jakich... ;) Chociaż trzeba przyznać, ze po rozpaleniu zdarzało się, ze przy pierwszych porcjach peletu płomień oscylował w granicach zera i czasem zasypywał palnik, teraz problem zniknął. Tak wiec spokojne nerwy i stabilniej przy rozpalaniu ;)
Wymiana dziecinnie prosta - 3 min roboty. Starą czujkę zostawiłem w razie w...
Dzięki@robin60 !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobre , chciałbym takie mieć. Przy takim spalaniu ja bym dążył do instalacji fotowoltaicznej. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką cichą nadzieję że w 25kg na dobę się zamieszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mechanicq985 napisał:

Koledzy wypowiedźcie się czy spalanie rzędu jakbyly przymrozki 11kg/24h regulator na 24oC dom 80m2 to dobry wynik czy bywały lepsze :-) mówię jak było 5oC w dzień a - 4oC w nocy, ostatnio już ciepło, więc tu już wyszlo 4.5kg /24h. 

Kolego super wynik. Ja tyle pelletu potrzebuję na samo CWU , może dlatego że jest wanna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne tak :-)  u mnie prysznic i osoby w domu. U brata 6 osób wanna i kocioł na węgiel to tam cwu to polyka mu pół opału.

Brat pytał ciekawe jak u niego taki palnik by chodził.. U niego 6osob dużo cwu bo wanienka właśnie :-) 180m2 piętrowy domy stare budownictwo, sciana 2 warstwy z pustka powietrzna i na stopie 1p 5cm styropian luźno położony, kocioł heitz M 24kw, teraz mu idzie 5do 6t węgla i z 10m3 drzewa, ma ktoś podobne domy 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu i połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej chacie i bez ocieplenia, to przy pellecie pójdzie z torbami... I jeszcze ta wanna na 6 osób... Jak każdy będzie nalewał sobie własną wodę, to szacun... Tylko przedstaw użytkowników na prysznic... Sam mam wannę i za prysznicem nie tęsknię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Heitzem nie powoduje wiele na pelecie przy takim metrażu i ociepleniu. Wiem, bo mam Kipi w Heitzu 16 M. Niby wszystko ok. ale na 120 M2 potrzebuje 4,5 t peletu od połowy października do połowy maja. W domu dwie osoby, prysznic, podłogówka na parterze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, papen76 napisał:

 Niby wszystko ok. ale na 120 M2 potrzebuje 4,5 t peletu

A jak oceniasz izolację termiczną kotła i rur?Tu się może okazać,że niepotrzebnie kocioł szybko się wychładza ogrzewając pomieszczenie kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wielkie drzwi załadunkowe i duże drzwi popielnika nie są dobrze zaizolowane. Chyba największe straty przynosi zbyt duży ciąg kominowy. Jak wrócę, zakładam na czopuch regulator ciągu. Generalnie nie jestem do końca zadowolony z instalacji, ale jeszcze ten sezon przemecze. W przyszłym roku szykują mi się duże zmiany w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 06:47, Mechanicq985 napisał:

Brat pytał ciekawe jak u niego taki palnik by chodził.. U niego 6osob dużo cwu bo wanienka właśnie :-) 180m2 piętrowy domy stare budownictwo, sciana 2 warstwy z pustka powietrzna i na stopie 1p 5cm styropian luźno położony, kocioł heitz M 24kw, teraz mu idzie 5do 6t węgla i z 10m3 drzewa, ma ktoś podobne domy 

U mnie jest 200m bez tynku ,suporeks,pustka i cegła ,stryszek (koperta) bele jak ocieplony jakimiś workami z jakąś pianką,idzie mi 2 tony węgla i 10m/p drewna,ale kiedyś w starej hajnówce 5 ton węgla i 10m/p drewna,jest też i wanna i prysznic i 4-5 osób korzysta ,wody idzie 25 m

Edytowane przez maronka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku kolego @maronka nie waż się wstawiać palnika i przechodzić na pellet , bo dopiero się rozpęta wojna ile idzie Ci pelletu.

Zrób lepiej termoizolację swego domu z jakiegoś programu czyste powietrze i dopiero kocioł na pellet , gdzie da ci to wynik do 3 t spalonego pelletu.

Przydała by się modernizacja łazienki w oparciu o drugi prysznic z uwagi na oszczędność z powodu braku wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając mój wcześniejszy post , ja nigdy nie spalałem węgla. Jak ogrzewałem swój dom od 1996 roku do 2015 , to co sezon szło mi średnio 12 mp drewna  głównie osikowego na mrozy dokładałem brzozę i olchę.. Miałem bardzo krótki epizod z ekogroszkiem ale to epizod nie wart uwagi.

Ale pamiętam bardzo zimne zimy więc porównują naszą lokalizację kolego @maronka to przepaść w spalaniu opału. Bywało tak , że w nocy wstawałem dokładając do kotła. Ten kocioł co wspominałeś stara hajnówka paliłem nią przez 19 lat ale pożerała same polany drewna. To cała historia tego kotła, który pracuje cały czas , ogrzewa lokalny warsztat stolarski i ma się dobrze. Łza się w oku zakręciła jak go zobaczyłem po 5 latach jak się z nim rozstałem.

Kiedyś to była porządna stal , albo dobry palacz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 19:04, Gonzo19 napisał:

Ciekawe kiedy pokaże 1.01? :-)

Jutro xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w szwedzkim Hornbachu. Leży sobie pellet, o taki właśnie. Wychodzi jakieś 1200 zł za tonę, ale to supermarket. Znajomy kupuje certyfikowany za ok. 900 zł za tonę. Wygląda naprawdę OK. A u mnie w PL no name po 830. I tak to wygląda.2807b5fc5922bae86dc879088318fffb.jpgf4e05c66af4b109ffc72e4ee7d521b68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, robin60 napisał:

to co sezon szło mi średnio 12 mp drewna 

T mało ci szło tego drewna,ja w hajnówce potrafiłem spalić 44m/p z tym że w większości mokra kostka sosnowa za 50 zł m/p tak że z torbami mnie hajnówka nie puściła ale ilości do przerobienia przeogromne stąd zakup ds-a,hajnówka 20 lat miała ale dobra była,na złom poszła,mi tam łza się nie kręci,bo teraz to jest jednak inny stan spalania 

DSC_3235.JPG

DSC_3236.JPG

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.