Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Ci zaproponować delikatne zmniejszenie mocy palnika, ale tu nie ma z czym schodzić za bardzo. 

W pierwszej kolejności spróbuj wydłużyć cykl pracy, na 20-25-30 sekund. Jeśli nie pomoże delikatnie zwiększ wydajność podajnika, ale delikatnie max 0,5 kg/h. Jeśli byś zmniejszył, to palnik dostawał by więcej paliwa. 

Albo możesz zmniejszać moc palnika, ale właśnie tutaj nie ma z czym szaleć.

A jaką masz obecnie wydajność, 17 kg/h? Jakie nadmuchy na poszczególnych progach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CV6 napisał:

Kolton jak najbardziej ma w sprzedaży jeden za 1350 a drugi za 1950zl zebiec nie prowadzi sprzedaży tak samo jak tech. 

Trochu kolego w koszta idziesz , dopytaj i rozważ dobrze co i jak z tymi sterownikami żeby się nie okazało że , zamienił stryjek siekierkę no kijek'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to są plany i jeżeli całe sterowanie mam na tachu to warto by było żeby kocioł się z tym komunikował. Druga sprawa 350 padnie w końcu całkiem i wtedy będę myślał o tym a trzecia sprawa to plany zrobienia samoróbki i do tego też będę potrzebował sterowanie. Sterownik jak sterownik moim zdaniem lepsza możliwość sterowalności niż plum którego mam poza tym te kotły chodzą na tych sterownikach techa i nie widzę problemu żeby poustawiać wszystko prawidłowo. Ja przez serwisanta zęby zjadłem na palniku codziennie około 6 godzin spędzałem w kotłowni po zamontowaniu palnika żeby go ustawić bo serwisant odmawiał pomocy ewentualnie chciał kasę za przyjazd i nic nie zrobienie z tym bo go to przerastało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cezar76 napisał:

Chciałem Ci zaproponować delikatne zmniejszenie mocy palnika, ale tu nie ma z czym schodzić za bardzo. 

W pierwszej kolejności spróbuj wydłużyć cykl pracy, na 20-25-30 sekund. Jeśli nie pomoże delikatnie zwiększ wydajność podajnika, ale delikatnie max 0,5 kg/h. Jeśli byś zmniejszył, to palnik dostawał by więcej paliwa. 

Albo możesz zmniejszać moc palnika, ale właśnie tutaj nie ma z czym szaleć.

A jaką masz obecnie wydajność, 17 kg/h? Jakie nadmuchy na poszczególnych progach? 

tak na 17 przestawiłem na 19 kg/h był problem nadmuchy na 37/20/27   ale histerieza jest tak ustawiona że mam pominięty etap 2 .Teraz jak zmieniłem wydajnośc na 17  jest ok o dziwo ? ale też otworzyłem bardziej przegrodę w czopie kominowym może byc powodem niedopalania sie peletu nieprawidłowy wylot gazów z komina ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej. Zostaw ten czopuch w spokoju. Kocioł pelletowy to nie smieciuch. Kombinowali byśmy do Bożego narodzenia przez taki drobny szczegół, o którym nie wspomniałeś. Reguluj nadmuchem a nie czopuchem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Ja to powiem tak : przegrody czopucha to nie przymykaj ,chyba że będziesz palił na naturalnym ciągu ,jak już to pomyśl o rck . Zrobił bym test wydajności podajnika , wpisał bym poprawną wartość ewentualnie jak kolega cezar wspomniał zawyżył bym wydajność , ale nie znacznie  te 0.5 kg ok . Sprawdził bym czy na przycietej mocy maksymalnej np palnik 16 kw moc maksymalna 13 kw też będą niedopałki jak będą to wniosek że na każdym progu mocy coś nie tak , tak na marginesie to do Bożego narodzenia już nie daleko . Gorzej jak by nas Wielkanoc zastała .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co to jest uruchamiane??? Sterownik ecomax850 

20191029_203241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldimajster napisał:

tak na 17 przestawiłem na 19 kg/h był problem nadmuchy na 37/20/27   ale histerieza jest tak ustawiona że mam pominięty etap 2 .Teraz jak zmieniłem wydajnośc na 17  jest ok o dziwo ? ale też otworzyłem bardziej przegrodę w czopie kominowym może byc powodem niedopalania sie peletu nieprawidłowy wylot gazów z komina ? 

A jaki masz czas obrotu palnika i procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezar76 napisał:

Obrót palnika, oczyszczanie w trakcie pracy.

Dzięki wielkie za odpowiedz,a wiesz może na jakiej zasadzie działa siłownik zaworu 4D mam siłownik i zawór Wita i jak się przekręcił na maxa tak został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 13:16, jarek20 napisał:

Dziękuję Robin. Zauważyłem  i potwierdzam już na 100%, że moja 860-P3 świruje. Szukałem powodu, że znów nie przeciąga mi dogrzania CWU pomino ustawionego wybiegu pompy cwu na 20 mninut. Po prostu po osiągnięciu zadanej temperatury 55 oC palnik się wyłancza i pompa CWU też, pomimo że powinna jeszcze pracować przez ustawione w sterowniku 20 minut. Myślałem, że może problem jest w jakimś spadku napięcia (dlatego pytałem czy touch panel musi być dodatkowo zasilany z innnego pinu). Dodatkowo po zaniku zasilania ( brak prądu przez pół godziny) pompa kotła (ta co idzie na wymiennik ciepła CO wyłącza się jak na kotle jest 50oC (start na 45oC) a działała wcześniej do około 42oC. Pompa za wymiennikem na zasilaniu grzejników działa ok.  Pozprawdzałem złącza, napięcie zasilania modułu, wszystko jest ok. Reset do ustawień fabrycznych pomaga na jakiś czas ale po kilku dniach znowu to samo. Chyba trzeba będzie dzwonić do serwisu.

  Z kolejnych obserwacji i ustawień - wyłączyłem w opcjach CO i CWU wymiennik (ustawiłem na " nie" ) i działanie pomp wróciło do normy (ale niestety nie tej od CWU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezar76 napisał:

@Scichy, siłownik mówiąc najprościej, kręci mieszaczem, czyli zaworem 4D. Ma za zadanie, kręcąc tym zaworem , ustawić żądaną temperaturę zasilania.

Rozumiem, że masz założoną czujkę temp na zasilaniu i podłączoną do sterownika?

@cezar76Mam czujnik temperatury na rurce zasilającej grzejniki podłączony do ecoMAX850P2 tak samo siłownik jest podłączony do tego regulatora 

Edytowane przez Scichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, cezar76 napisał:

A gdzie jest założony ten czujnik, w miarę blisko mieszacza?

@cezar76 tak jakieś 50cm od mieszacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj jeszcze zdjęcie tego mieszacza, tak żeby było widać rury zasilania i powrotu. I tej czujki temp. Może zawór źle jest podłączony, a może siłownik odwrotnie wpięty. On w ogóle ci nie kręci? A grzeje ci w ogóle chałupę?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 tak mieszkanie mi grzeje, siłownik montowany jak w instrukcji było napisane, jeśli przełącza na manual i przestawie na minimum i po przeliczeniu na automat siłownik otwiera się sam na maxa, może coś powinienem ustawić w ustawieniach mieszacza? Bo mam ustawienia fabryczne 

Edytowane przez Scichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scichy ja wszystko rozumiem ale czy nie łatwiej wziąć instrukcje sterownika i zerknąć przeczytać tak dla samego siebie? Będzie dużo łatwiej Nam i Tobie pomóc? Bo zapytanie o ten znaczek na sterowniku to już SZOK! 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kordjano napisał:

,Ja to powiem tak : przegrody czopucha to nie przymykaj ,chyba że będziesz palił na naturalnym ciągu ,jak już to pomyśl o rck . Zrobił bym test wydajności podajnika , wpisał bym poprawną wartość ewentualnie jak kolega cezar wspomniał zawyżył bym wydajność , ale nie znacznie  te 0.5 kg ok . Sprawdził bym czy na przycietej mocy maksymalnej np palnik 16 kw moc maksymalna 13 kw też będą niedopałki jak będą to wniosek że na każdym progu mocy coś nie tak , tak na marginesie to do Bożego narodzenia już nie daleko . Gorzej jak by nas Wielkanoc zastała .

Ustawiłem na 17 wydajnośc i przegrode uchyliłem wiekszośc pracy palnika odbywa sie na mocy 4 kw minm i nadmuchu 27 % tak mam na histeriezach problemem była przsłona od komina prawie na pewno ale sprubuje jeszcze wydajnośc ustawić na 18 dla testu i dam znać . Chiałem zeby za duzo ciepła nie uciekało w komin i dlatego przymknęłęm go widać za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie wyrzuca niedopałków to nie ma co kombinować , wpisać wydajność podajnika jaka była w teście , oczywiście testować zawsze można ., zapytam jeszcze ,dlaczego pomijasz moc pośrednią ? nie zakłóca ci to w jakimś stopniu pracy palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.