Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cezar76 napisał:

Pali się dobrze, nie spieka? Płomień dobry?

Uważam,że bardzo dobry. Zero spieków. Bardzo mało popiołu z tony (moim zdaniem). Wynoszę jedno wiadro 15-20l. Boli cenowo w moim rejonie. Szukam czegoś tańszego ale bez spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nadzorze nie  pomogę. ja mam minimalną na 7 kw, ale tej mocy wystarcza tylko tyle, aby się paliło. Uważam, że nadzór 7kw mógłby być, żeby przez krótki czas utrzymywało temperaturę, a potem lekko się wychładzało. Ten płomieniek 7kw na palniku 36 to jest "pożal się Boże". Bieda z nędzą. Ja nie mam cierpliwości, żeby to ustawić. Nawet teraz jak mam cieplejszy powrót, to i tak płomień skacze ok 65 %, a pod tym względem mam skrzywienie i mnie to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur powiedz jeszcze jaki miałeś przepał w zeszłym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezar76 napisał:

Ile?

Wczorajsza dostawa 1200 za tonę.  

@Dragster

Przyznam się bez bicia,że nie notuję tych danych. Sięgając pamięcią (wyciąg z konta) wychodzi mi 8 ton. Raczej zawsze tak było. Miału zużywałem zawsze w granicach 6 ton w sezonie. Uwzględniając wartość kaloryczną miału a pelletu uznawałem 8 ton za wynik zbliżony (energetycznie) do miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrtur napisał:

Wczorajsza dostawa 1200 za tonę.  

Masakra. U mnie za pellet świerkowo/sosnowy pięknie pachnący 800zł/tona. Bardzo dobrze się pali

2 minuty temu, mrtur napisał:

Przyznam się bez bicia,że nie notuję tych danych. Sięgając pamięcią (wyciąg z konta) wychodzi mi 8 ton. Raczej zawsze tak było. Miału zużywałem zawsze w granicach 6 ton w sezonie. Uwzględniając wartość kaloryczną miału a pelletu uznawałem 8 ton za wynik zbliżony (energetycznie) do miału.

Jest o co powalczyć. Zacznij od tego co napisaliśmy. Małymi kroczkami i coś tam powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Okolice Poznania

@Dragster Wiem. Nie będę bliżej opisywał ale tak po prostu wyszło. Musiałem podjąć decyzję. Albo wyjadę i trochę zarobię albo będę siedział w chacie i obsługiwał miałowca. Stąd decyzja o szybkim wstawieniu palnika. W momencie wstawiania palnika dobry pellet o ile pamiętam u mnie to około 850zł a znalazłem i po 550 (ale takie spieki,że mi palnik zatkało i płomień się cofnął w rurę karbowaną podajnika :) ). Stąd też decyzja nie kombinowania i branie sprawdzonego opału choć już mi żyłka pękła przy wczorajszej dostawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dragster napisał:

Nalepiej jakbyś miał czujnik temperatury spalin

 

taki styknie?
https://allegro.pl/oferta/czujnik-temp-wylotu-spalin-komina-ct2s-plum-7046809669

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z tego co widzę to jakiś zamiennik ale raczej będzie to PT1000. Powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezar76 napisał:

@Dragster, a tak w ogóle. Gdzieś Ty był, jak Cię nie było??? Musiałeś zrobić przerwę od forum?

Gdzieś mi uciekło. Jestem cały rok ale w sezonie grzewczym więcej czasu wieczorami jest :) Poza tym doglądanie kotła przypomina mi by poczytać częściej co tam u Was słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur. Współczuję Ci ceny pelletu, choć uważam, że powinieneś baaardzo dobry kupić w granicach 1050 zł, ten reklamowany, certyfikowany itp.Jaką pojemność wodną ma ten Twój potwór 50 kw?Powiem bez skrupułów, jeśli płacisz tyle za pellet, to jak najszybciej zakup econet. Jesteś w domu tylko na chwilę czy na dłuższą chwilę i możesz poobserwować kocioł? Masz czujnik powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem cały czas. Czytam regularnie forum i powiadomienia z wątku. Natomiast sezonie grzewczym jakoś tak cieplej mi się robi jak jestem aktywniejszy w wątku.

 

Edit

Mój czerwony Saturn V zaczyna pochłaniać większe ilości tego cennego paliwa... grr...

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezar76 napisał:

Jaką pojemność wodną ma ten Twój potwór 50 kw

Nie mam zielonego pojęcia. Brak danych na tabliczce znamionowej.

 

2 minuty temu, cezar76 napisał:

najszybciej zakup econet.

OK ale tak szczerze to co on mi da? Wygodę obsługi i jak rozumiem logi pracy. To wszystko?

4 minuty temu, cezar76 napisał:

Jesteś w domu tylko na chwilę czy na dłuższą chwilę i możesz poobserwować kocioł?

I tak i nie :) Nie ma mnie od 12-16h a w pozostałe to i tak jak się domyślasz brak mi ochoty po przyjściu z pracy na stanie przed kotłem.

No chyba,że w niedzielę usiądę na taboreciku...

5 minut temu, cezar76 napisał:

Masz czujnik powrotu?

Tak. Wszystkie moje ustawienia są w arkuszu

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RzmquoslXzcUhbCLaiQFS9iSjd0MRu31kmuM-qhxkbQ/edit?usp=sharing

W ustawieniach serwisowych mam ochrona powrotu,tryb pracy mam na ON + ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no econet to taka telemetria Twojego kotła. Tam prawda jest zawarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrtur napisał:

OK ale tak szczerze to co on mi da? Wygodę obsługi i jak rozumiem logi pracy. To wszystko?

Właśnie to. Jak ktoś cię zapyta jak pracuje Twój kocioł, to wkleisz skreen i będzie jasne. Będziesz widział kiedy i z jakiego powodu pracuje kocioł i jak pracuje. Jeśli Cię stać, ale nie tak, że to będzie extra wydatek i coś w koniecznych zakupach zakupach pominę,bo muszę kupić econet, to sobie go spraw. Ja bardzo szybko przekonałem się o konieczności jego nabycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur Witam w klubie podróżników. Polecam econeta, bo oprócz mnie nikt nie ogarnia w domu ustawień. Nawet sezon grzewczy rozpoczynam przez internet, haha. Ja też z tych samych powodów stuningowalem mialowca palnikiem. Ja wyłączyłem ochronę powrotu a sterowanie mieszaczami mam od pogodowki. U mnie max na kaloryfery to +43, przy -17 na zewnątrz i zadanej +22 w domu. W tej chwili mam +26 na mieszaczu kaloryferów.
Odnośnie ceny peletu to trochę wcześniej pokazałem cenę szwedzkiego sprzed 3 dni. Wychodzi też 1200 zł za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cezar76 napisał:

Ja w nadzorze nie  pomogę. ja mam minimalną na 7 kw, ale tej mocy wystarcza tylko tyle, aby się paliło. Uważam, że nadzór 7kw mógłby być, żeby przez krótki czas utrzymywało temperaturę, a potem lekko się wychładzało. Ten płomieniek 7kw na palniku 36 to jest "pożal się Boże". Bieda z nędzą. Ja nie mam cierpliwości, żeby to ustawić. Nawet teraz jak mam cieplejszy powrót, to i tak płomień skacze ok 65 %, a pod tym względem mam skrzywienie i mnie to drażni.

Nadzór w tym palniku idzie ustawić na 6 kw ,przy 5 kw po dłuższym czasie raczej zgaśnie , cezar jak cię drażni skaczący płomień ( mnie też drażnił ) to zmień czujkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Przemyślę sprawę. Duża moneta poszła na te przeróbki ale zaoszczędziłem na "fachowcu" skoro sam grzebałem. Gdyby zakup econet i czujnika spalin spowodował lepszy podgląd pracy a tym samym zmianę parametrów (z Waszą pomocą) powodującą zmniejszenie zużycia opału to można by ten zakup nazwać nawet inwestycją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, papen76 napisał:

@mrtur Witam w klubie podróżników. Polecam econeta, bo oprócz mnie nikt nie ogarnia w domu ustawień. Nawet sezon grzewczy rozpoczynam przez internet, haha. Ja też z tych samych powodów stuningowalem mialowca palnikiem. Ja wyłączyłem ochronę powrotu a sterowanie mieszaczami mam od pogodowki. U mnie max na kaloryfery to +43, przy -17 na zewnątrz i zadanej +22 w domu. W tej chwili mam +26 na mieszaczu kaloryferów.
Odnośnie ceny peletu to trochę wcześniej pokazałem cenę szwedzkiego sprzed 3 dni. Wychodzi też 1200 zł za tonę.

Kolega @mrtur chyba też będzie miał duże grzejniki. Z pierwszego posta wynika, że raczej dobrane ma pod niską temperaturę czynnika.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, papen76 napisał:

U mnie max na kaloryfery to +43, przy -17 na zewnątrz i zadanej +22 w domu. W tej chwili mam +26 na mieszaczu kaloryferów.

Cześć.Nie możemy tak porównywać (moim skromnym zdaniem). Znam swój dom i to ile energii smok pobiera. Chata Panowie jest zimna po prostu. Ja muszę mieć na grzejnikach (zasilanie) temperaturę zaczynającą się od około 37-40 żeby rodzina miała komfort temperaturowy w domu. Miałowiec jak pamiętam maksymalnie pracował w sezonach na 65-70 przy mrozach około -15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ustawienie mnie zastanowiło przy jego grzejnikach, jeszcze nie ma mrozu, a tu +45 na mieszaczu. Chyba, że to chwilowe.4256004952975a0c3d439f7a93ba0b78.jpg&key=2f656c0661549cdf1e8c782fa1f4973fee6c2f6505645454489e3e6aacb015f7

 

PS. Spoko, oczywiście, że tak. Nawet sąsiad zza płotu ma już inne ustawienia. Też ma econeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur masz głowice termostatyczne na grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, papen76 napisał:

Chyba, że to chwilowe

Nie to nie chwilowe.Tak jak pisałem. Mieszaczem steruje czujnik pogodowy+ecoster200. Gdy zmieniłem krzywą grzewczą na niższą mieszacz się ustawił na o ile pamiętam 32-33 ale na ekosterze nigdy się nie pojawiła temperatura 22,5 (pomimo takiej zadanej) tak jakby te 32-33 nie było w stanie nagrzać salonu do zadanej temperatury. Mam ustawienia nocne na 19 i wtedy faktycznie spada do 30 na mieszaczu jak i po jakimś czasie w salonie.

 

8 minut temu, Dragster napisał:

masz głowice termostatyczne na grzejnikach?

Miałem w planie poruszyć ten temat tylko nie chciałem na pierwszym spotkaniu zaraz zasypywać wszystkimi :)

Tak teraz mam. Poprzednio nie a w te nowe założyłem. Na mój rozum w pomieszczeniu gdzie jest Ecoster powinny być otwarte na maksa żeby w razie co nie doprowadzić do zamknięcia zaworów(gdy są ustawione w granicach temperatury do której dąży Ecoster ). Mylę się?  W pozostałych pomieszczeniach używa tych głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.