Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dotrwałem, ale muszę jeszcze ze dwa razy przeczytać post i przyswoić. Zaraz przejrzę te dane. W pierwszej kolejności powiem Ci tak, 50 kw do 160 m2-szacun. A ja się martwiłem, że mam przewymiarowany kocioł... Pierwsze co się rzuca w oczy to wyłączyć sterowanie pogodowe kotła. Pogodowo możesz sterować tylko mieszaczem. Kocioł powinien pracować w wysokiej temp czyli ok 65-70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy zapodaj jakie masz spalanie, jaki kocioł (przekrój) jaka temp. spalin na wylocie z kotła, jaki ciąg kominowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Ja dotrwałem, ale muszę jeszcze ze dwa razy przeczytać post i przyswoić. Zaraz przejrzę te dane. W pierwszej kolejności powiem Ci tak, 50 kw do 160 m2-szacun. A ja się martwiłem, że mam przewymiarowany kocioł... Pierwsze co się rzuca w oczy to wyłączyć sterowanie pogodowe kotła. Pogodowo możesz sterować tylko mieszaczem. Kocioł powinien pracować w wysokiej temp czyli ok 65-70 stopni.

cezar76 co sądzisz o tym nadmuchu na mocy 36kw? 80% to nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 W 2003 moja wiedza w tych sprawach była na poziomie "mniej niż zero". Taki zaproponował instalator i taki został zamontowany. Dodam,że w 2003 dom posiadał wszystkie okna z dnia budowy domu i nie były w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przejrzałem dane. Wyłączyć sterowanie pogodowe kotła. Nadmuchy MOOOCNO w dół, chyba że masz tragiczny ciąg w kominie i aby uzyskać dobry płomień musisz mieć tak wysokie, choć nie sądzę. Ja na mocy 30kw mam 30 %. Jeśli potrafisz ustawić pogodówkę do mieszacza to ok, a jeśli nie to ustawiaj temp mieszacza ręcznie. Masz econet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz zużycie. 

Pierwsze co rzuca się w oczy to nadmuch na max mocy, drugie to moc minimalna 3kw. Obserwujesz jak się zachowuje kocioł? Pracuje non stop, wygasza się. Ile trwają przerwy?

EDIT:

Kocioł sterowany pogodówką to chyba też nie najlepszy pomysł.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,ten nadzór 3kw przy palniku 36- porażka. Tam nie ma ognia tylko światełko ze świeczki.

3 minuty temu, Dragster napisał:

Napisz jakie masz zużycie. 

Boję się zapytać...

@Dragster, a tak w ogóle. Gdzieś Ty był, jak Cię nie było??? Musiałeś zrobić przerwę od forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szumik83 napisał:

Witamy zapodaj jakie masz spalanie, jaki kocioł (przekrój) jaka temp. spalin na wylocie z kotła, jaki ciąg kominowy? 

Ilość spalanego paliwa?

Zależny od temperatury zewnętrznej :) Wesoło nie jest. Przy tych teraz temperaturach (wielkopolska) schodzi około 20 kg na dobę. Kocioł jaki to opisałem wcześniej. Istotna informacja to moim zdaniem dwie "półki" z płaszczem wodnym w poziomie po drodze wylotu spalin. Nie znam temperatury spalin. Nie mam czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego pelletu poszło w zeszłym sezonie? Temperatury zewnętrzne masz podobnie co u mnie. Spalanie dobowe też podobne. Co prawda ja mam 270m2 ale ocieplonego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar Dragster  zawsze nadchodzi wraz  z zimą , ale nie wiem czemu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cezar76 napisał:

Nadmuchy MOOOCNO w dół

jak w dół? Da radę konkretniej. Raczej mam dobry ciąg. Pamiętam że minimalny komin wg producenta do tego miałowca miał mieć 8m ja mam 10mb.

7 minut temu, cezar76 napisał:

Masz econet?

Nie, ale się zastanawiam. Pal licho,że łatwiej obsługiwać ale jak widzę mam wtedy podgląd(logi) jak pracował kocioł. Nie chce mi się przy nim stać i się glapić :)

9 minut temu, Dragster napisał:

Pracuje non stop, wygasza się. Ile trwają przerwy?

Krótko go obserwuję ale raczej najczęściej jest nadzór lub praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kordjano napisał:

Cezar Dragster  zawsze nadchodzi wraz  z zimą , ale nie wiem czemu .

Zawsze tutaj jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cezar76 napisał:

Powiedz jeszcze jakim pelletem palisz

Tylko i wyłącznie pellet ECO od producenta Pellet Energy. W tym sezonie tylko ZEUS (jak na razie).

 

42 minuty temu, cezar76 napisał:

Wyłączyć sterowanie pogodowe kotła.

OK,a zalecana temperatura kotła w takim układzie? 65°C?

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widzę trzy rzeczy.

- Ustawienie stałej temperatury zadanej kotła.

- Korekta nadmuchu. Na max mocy  nieźle pewnie ten wymiennik przewiewa. Tym bardziej, że wymiennik ma 50kW.

- Korekta mocy minimalnej. 3kW dla tego palnika (36kW) nie istnieje. 

 

Nalepiej jakbyś miał czujnik temperatury spalin.

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic mi te nazwy pelletu nie mówią. Nadmuch, tak jak napisałem. Ja przy 30 kw mam 30%. Nie mówię, że ma być tak samo, ale te 80%.... Pewnie musisz się trzymać drzwi kotłowni, żeby Cię do palnika nie wciągnęło. Daj na początek 40 % na max mocy, choć wydaje mi się,że może być jeszcze mniej. W tym Ci nie pomogę, bo nie widzę twojego płomienia. Ma być długi, równomierny w miarę, pomarańczowo-żółty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrtur napisał:

OK,a zalecana temperatura kotła w takim układzie? 65°C?

Ja mam 70 stopni i używam FL, więc palnik ciągnie do 75. Ale ty masz połowę mojej powierzchni i analogicznie mniej grzejników, więc i 65 stopni może być. Choć 70 też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dragster napisał:

Korekta mocy minimalnej.

Na ile?

5 minut temu, Dragster napisał:

Nalepiej jakbyś miał czujnik temperatury spalin.

W sumie nie problem.

 

6 minut temu, cezar76 napisał:

Osobiście nic mi te nazwy nie mówią

Czyli co chcesz znać? 
https://www.pelletenergy.pl/pl/pellet-zeus-klasa-a2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtur, uprzedzę Cię, że w związku z tymi 50 kw, które masz w kotłowni, przy powierzchni grzewczej 165m2, musisz się ubrać w grubą skórę i przetrwać docinki, jeśli się pojawią. Poza tym, jak przetrwasz i nie znikniesz, postaramy się Ci pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ma 50kW czyli pewnie też duży zład wody. Można by pokusić się o pracę w standardzie z dużą histerezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc minimalna na 8 kw nadzór na 5 kw na 3kw to nawet nadzór w tym palniku szybko zgaśnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dragster napisał:

Korekta mocy minimalnej

Na ile?

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Poza tym, jak przetrwasz i nie znikniesz, postaramy się Ci pomóc...

Będzie ciężko mnie wygonić ;)

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezar76 napisał:

@mrtur, uprzedzę Cię, że w związku z tymi 50 kw, które masz w kotłowni, przy powierzchni grzewczej 165m2, musisz się ubrać w grubą skórę i przetrwać docinki, jeśli się pojawią. Poza tym, jak przetrwasz i nie znikniesz, postaramy się Ci pomóc...

@cezar76, powierzchnia wymiennika jak w dobrym peletowcu. 4,1 m/kw. Przy odpowiednio ustawionym palniku temperatura spalin powinna być nie za wysoka. Pytanie czy komin wytrzyma kondensację.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrtur napisał:

Na ile?

Na początek ustaw zadaną kotła na 65st.

Minimalną moc na 8kW tak jak pisze @Kordjano.

Nawiew przy maks mocy zmniejsz tak jak pisze @cezar76.

Nawiew przy średniej i minimalnej mocy też adekwatnie mniejszy. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.