Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie pomoże dodanie wiatru, to wydłuż czas pracy o np. 5 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mnie kusi taki palniczek ale też nie chciałbym przerabiać całej instalacji bo teraz na grawitacji sprawdza mi się najlepiej i kocioł nie cierpi i temp w pomieszczeniach jest ok bo grzejniki trochę mniejszą mocą grzeją,mogę palić cały dzień a nie jest za gorąco,a na kotle 70, tak mam teraz ,taki wsad starcza na dobę teraz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka, powiem po koleżeńsku. Widać, że zaprzyjaźniłeś się ze swoim ds-em i spalanie węgla nie uprzykrza ci życia. Daj sobie spokój z palnikiem. Będziesz zmuszony to sobie zamontujesz, czy wymienisz cały kocioł, ale na razie zostaw jak masz. 

Mnie spalanie węgla uprzykrzało życie, a i kocioł wyzionął ducha, więc mam co mam, ale w Twoim przypadku na palnik pelletowy jest za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wydaje że twój palnik pracuje większość czasu na bardzo niskich mocach i skutkiem tego jest ciemny osad , masz dom 80m bardzo dobrze ocieplony , palnik musi trochu po hulać na większych mocach żeby zrobił się jasny osad dodatkowo kocioł jak jest po paleniu drewnem czy węglem też potrzebuje trochu czasu zeby się oczyścił , ważna też jest temperatura powrotu i zadana kotła moc maksymalna 8 kw przy palniku 16kw to trochu za mało .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezar76 napisał:

@maronka, powiem po koleżeńsku. Widać, że zaprzyjaźniłeś się ze swoim ds-em i spalanie węgla nie uprzykrza ci życia. Daj sobie spokój z palnikiem. Będziesz zmuszony to sobie zamontujesz, czy wymienisz cały kocioł, ale na razie zostaw jak masz. 

Mnie spalanie węgla uprzykrzało życie, a i kocioł wyzionął ducha, więc mam co mam, ale w Twoim przypadku na palnik pelletowy jest za wcześnie.

Też mi się tak wydaje z tego co widzę jak udziela się na forum i po filmach na yt. U mnie była kwestia spalania węgla w kotle zasypowym ciągle problemy szybkie spalanie i jeden wielki kłopot co robić i czym palić bo spalanie wychodziło 1,5t/msc węgla. Stąd też wywalenie zasypowca kupno za grosze olejaka i problem rozwiązany, w domu ciepło, brak problemów, kwestia korekty ustawień czasem z innym peletem ale już drugi sezon jadę tym samym powtarzalnym paliwem także z nudów wymyślam co jak by było lepiej.

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie dopytałem tu ma wg. mnie znaczenie jakość pelletu wiadomo że np.w palnikach 50kw można palić przemysłowym a w małych piecykach  mających moc 6 czy 8 kw zalecany jest pellet lepszej jakości ,Ja palę tak jak pisałem na niskich mocach popiół a raczej pył mam siwy a po wyłączeniu i wygaszeniu palnika który pracował np bez przerwy 24h  rurę w środku można praktycznie lizać jest czysta 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kipi16 trzeci sezon , ustawienia mam pod obecny nie certyfikowany pellet który został mi z zeszłego sezonu ,czyszczenie rot.mam zwiększone  bo dodaję ok 3kg na worek innego pelletu (tańszego gorszej jakości) tego mixu mam tak na miesiąc może mniej a następnie przechodzę na golda którego oczywiście też już testowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc palnika Kipi 3 kw to dla mnie jest abstrakcja. To jest wędzarnia, a nie efektywne palenie kolego mechanics.  Nie dziwi, że w kotle jest czarno. Moim zdaniem ten palnik średnio nadaje się do kotła 10 kw. Jest opcja dostawienia bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tedi90 napisał:

Jakiś rok temu rozmawiałem z działem technicznym kipi w pewnej sprawie ,w rozmowie pojawił się wątek nadmuchu przy 10 kw nie zalecali mniej niż 27 % 

Podłącz sobie Lambdę to zobaczysz jak nisko potrafi nawiew spadać by pozostać w odpowiednim tlenie. Oczywiście nawiew zależy od mocy palnika i nie należy kopiować od innych mocowo palników. Np u mnie teraz przy mocy 15kW jest nawiew 22%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda chyba 1500 PLN :-( spory koszt, tu chyba masz rację sprawdzałem np przy 10kw i 27% to płomień beznadzieja o wiele za duży przy 8kw dałem 23% i tak mi się wydaje optymalnie po wyglądzie kity

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ustawienie palnika przez serwisanta powinno być na podstawie odczytów z lambdy. Nie trzeba od razu kupować. Potem spokojnie ustawisz na oko. Natomiast ja byłem w dużym błędzie ustawiając u siebie nawiewy. Uruchamiałem bez serwisanta i to co ustawiłem daleko odbiegało od tego co reguluje lambda. Lambda jest dla leniuchów, czyli dla mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam ustawienia fabryczne (moc-nadmuch) dla szestnastki to  7- 26  10-29  14- 35  16 - 38  ,pewnie do lekkiej korekty już w danej kotłowni ale producent raczej z kosmosu tych ustawień nie wziął , wydają się być dobrą podstawą do dalszej optymalizacji Z drugiej strony użytkownikom ciężko dogodzić jedni piszą że praca na 8 czy 10 kw to duszenie palnika i złe spalanie inni że na 10 kw to jest za duży płonień. Palnik pierwszy raz odpalałem sam bez żadnego serwisanta (nie było w okolicy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, wrzuciłem kilka fotek jak wygląda kocioł po trzech tygodniach pracy, jak sądzicie dobrze to wygląda czy coś trzeba by zmienić? dodam ze kaloryczność zmniejszyłem na 4,7 tak jak jest na worku, wcześniej było 5,2 bo tak ustawił instalator,  a z nadmuchem zszedłem na 24% na 12 kw i teraz ten płomień dopiero dobrze wygląda (przynajmniej tak mi się wydaje)  :)

IMG_20190929_104125.jpg

IMG_20191103_080620.jpg

IMG_20191103_080629.jpg

IMG_20191103_080640.jpg

IMG_20191103_080655.jpg

IMG_20191103_080703.jpg

IMG_20191103_080725.jpg

IMG_20191103_080735.jpg

IMG_20191103_080832.jpg

IMG_20191103_083211.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pellet  chyba ukraiński , dostarczony przez instalatora , czas cyklu 15 sek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.