Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pellet trzymam w piwnicy , ale big bagi mają wyściółke foliową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli pellet wstawicie do szopki  takiej jak opisał maronka bez rozpakowywania palety  czyli zastreczowanej to nic mu się nie stanie , ale jeżeli po worku go znów złożycie na pellecie bez zabezpieczenia to kicha , szybko złapie wilgoć i stracone pieniądze. Są kolego @maronka takie gotowe kaptury z folii na palety jak taki założysz na pellet i od spodu jeszcze w koło zastreczujesz by nie podwiewało to OK, pozostaje kwestia gryzoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @robin60 mówi ja o tym nie wspomniałem musi być oryginalnie zafoliowana i paletę postawić na folii jak od dołu jej nie ma i owinąć będzie 100% pewności. Jedynie te myszki bo u mnie się dobierały podobno były w nim otręby. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę mieć wszystko w razie czego obcykane i w razie pytań innych ,mieć wiedzę,czyli tak jak myślałem trochę lipa z przechowywaniem,i o to mi chodziło,wiem na czym stoję,i niestety myśl o palniku oddaliła się,puki mam drewno i węgiel bo z tym paliwem nie ma żadnych problemów ale za parę lat może być różnie z dostępem do drewna i węgla a będzie tylko pelet,to wtedy pomyslę,dzięki wszystkim za cierpliwość i fachowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otręby, mączka czy inne dopalacze poprawiające kaloryczność lub spalanie są legalne nawet w certyfikowanych pelletach że Stelmetu. Tam jest tylko ograniczenie procentowe. Nawet Ci którzy piszą że jest "czysta trocina" to i tak jakiś dodatek jest bo tak jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc potwierdza to , że jak kogoś przyciśnie, to sru do magazynu pelletu i zamiast owsianki będzie pellet na mleku... Hahaha. Wungiel w sumie też można, ciekawe tylko czy działanie będzie takie same czy odwrotne...

I powiedźcie, że to nie ekologia w czystej postaci, i spalić można i najeść się.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maronka napisał:

chcę mieć wszystko w razie czego obcykane i w razie pytań innych ,mieć wiedzę,czyli tak jak myślałem trochę lipa z przechowywaniem,i o to mi chodziło,wiem na czym stoję,i niestety myśl o palniku oddaliła się,puki mam drewno i węgiel bo z tym paliwem nie ma żadnych problemów ale za parę lat może być różnie z dostępem do drewna i węgla a będzie tylko pelet,to wtedy pomyslę,dzięki wszystkim za cierpliwość i fachowe odpowiedzi

Za parę lat to trudno powiedzieć co i z dostępem do pelletu będzie puki co to pelletowców przybywa a nowych producentów specjalnie nie widać zwłaszcza takich u których można kupić pellet za rozsądne pieniądze , ciekawe jakie wy koledzy macie prognozy długoterminowe w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, akcyza i podatek emisyjny wejdzie. W końcu ocieplenie nie tylko jest od zmian klimatu. Słońca też za dużo pochłaniać nie można... :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 dodawanie skrobii to stary patent przeniesiony do pelletu :-) Otręby to nic złego w proporcji promilowych, bo niektórzy przeginają a to mocno spieka, potem czytamy bzdury że mają piach w pellecie. 

 

A pelletu mamy dużo. Również producentów jest więcej. Trzeba pamiętać za 3/4 naszego rynku idzie na eksport, wystarczy żeby się te proopocje zmieniły. I nie powielajcie mitu że pellet drożeje, bo od wielu lat ceny stoją w miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka paliwa do rozpalenia 120g'. kolego a wiesz może jaką masz czujkę optyczną ? nową czy starą ?

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, eliks napisał:

@cezar76 dodawanie skrobii to stary patent przeniesiony do pelletu :-) Otręby to nic złego w proporcji promilowych, bo niektórzy przeginają a to mocno spieka, potem czytamy bzdury że mają piach w pellecie. 

 

A pelletu mamy dużo. Również producentów jest więcej. Trzeba pamiętać za 3/4 naszego rynku idzie na eksport, wystarczy żeby się te proopocje zmieniły. I nie powielajcie mitu że pellet drożeje, bo od wielu lat ceny stoją w miejscu. 

eliks może pellet typu barlinek stoi w miejscu , ja cztery lata temu płaciłem za swój 380 zł za tone na dzień dzisiejszy kosztuje 560 zł więc nie gadaj że od kilku lat stoi w miejscu , zapytaj innych po ile kupowali pare lat temu a po ile obecnie muszą zapłacić ,zaciera sie granica pomoędzy certyfikowanym a noname w moim przypadku jesze dobrze to wygląda .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że cwaniaczki szprycuja ceny. Jak pisałem że Stelmet 9 lat (może 8) jak certyfikowal pellet to mieli towar (w zależności od regionu Polski) od 850zl. Teraz Lave w okienku letnim można było kupić po 950zl. Tylko wtedy za najniższą krajową nie kupił byś tony pelletu a za chwilę kupisz 2. Od wielu lat u mnie pelet chodzi w granicach 700zl o to jest uczciwa cena, również nowi na rynku się do tej ceny stosują, zobacz sobie taką dużą firmę jak pellecik.pl gdzie poza sezonem pellet kosztuje 700 brutto czy propellet w podobnych cenach. 

A Ci garażowi producenci podbijają ceny tam gdzie mamy dziury i tylko pellet po 1000zl. U mnie w regionie to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kordjano napisał:

Dawka paliwa do rozpalenia 120g'. kolego a wiesz może jaką masz czujkę optyczną ? nową czy starą ?

Bez tytułu.png

 

Tak to wygląda u mnie.. czujka chyba stara bo kocioł kupiony w kwietniuScreenshot_20191107-184148.jpg

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @eliks i z tym się zgodzę .) Kolego @gucio2607 spalisz tą grzałke 100s bez nadmuchu to owiele za dużo , sprawdz czy masz poprawnie założoną grzałkę ,czy gdzieś ci sie nie wysunęła ,czy gumka nie spadła , u mnie jedyne nieudane rozpalanie miało miejsce gdy pallet mi się zawiesił w ruże spiro miało to miejsce rok temu ,obecnie wymieniłem ta rure na gładką w środku i świety spokój a przy okazji pellet mniej szeleści jak spada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś tą rurę @Kordjano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam , gdzieś w sklepie internetowym z częściami do palników kosztowała 60 zł a ta która nam dają w standardzie chyba 35 zł , jest nieco grubsza ale wystarczająco giętka , oczywiście jest przeznaczona do palenia pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam, ale może jutro dziś mi się już nie chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej linka do sprzedawcy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ekohaus.pl/rura-spiro-podajnika-na-pellet-pelet-pur-elastik-60-mm-1-mb-p-354.html  to jest taka ale jeszcze taniej niż ja dałem @Cezar64 wystarczy ci czy mam ci zrobić zdjecie swojej?  kurcze pomyliłem @cezar76

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.