Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie

Posiadam sterownik pokojowy ester X40, ustawiony do pracy w komforcie, temperatura na tyle wysoka żeby kocioł pracował non stop.

Temperatura kotła przekroczyła zadana o histerezę i nastąpiło przejście w nadzór.

Po ustawionym czasie nadzoru temperatura kotła nie spadła poniżej temperatury zadanej i kocioł się wygasił.

Co ma teraz wzbudzić kocioł do ponownej pracy?

Obecnie czeka w postoju mimo że sterownik pokojowy woła wyższą temperaturę.

Pompa CO zbiła temperaturę na kotle i się wyłączyła.

 

Edytowane przez kult5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co ,zależy jak tam masz poustawiane , albo histereza kotła albo histereza termostatu pokojowego .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ustawień wentylatora wyciągowego. Piec Pellatron/Quad 25 KW z Kipi oczywiście. Tak sobie ustawiam a serwisant ustawił moc wentylatorów tak samo zarówno dla nadmuchu i wyciągu. Czyli np. oba wentylatory na 25%. Na wszystkich progach mocy jest to samo, czyli jeżeli zmniejsza się moc wentylatora nadmuchu to analogicznie moc wyciągu. I tak się zastanawiam czy to tak ma być, bo nie wiem różne ustawienia skutkowałoby jakimiś zaburzeniami w pracy kotła ? Czy ma to znaczenie, czy można eksperymentować dowolnie ? I druga sprawa - po zamontowaniu w czopuchu czujnika spalin i wyczyszczeniu wymiennika na mocy średniej temperatura spalin jest na poziomie temperatury zadanej (70st) a gdy zmoduluje do minimum to jest nawet o 10 stopni niższa, czy to jest ok ? Bo to jakby spaliny wychładzają kocioł. Dodam że na mocy nominalnej ledwo przekraczają 90 st. po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyną złego wskazania poziomu paliwa? Mam w pojemniku prawie zero a na econet pokazuje mi 35%. Jak policzę dobowe wskazania na słupkach to się pokrywa z tym co jest w pojemniku.

Poziom paliwa kalibrowałem, pojemność zbiornika wpisana prawidłowo, test wagi paliwa robiłem kilkukrotnie i wpisywałem to co wyszło na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 15:49, 600 napisał(a):

Jaka może być przyczyną złego wskazania poziomu paliwa? Mam w pojemniku prawie zero a na econet pokazuje mi 35%. Jak policzę dobowe wskazania na słupkach to się pokrywa z tym co jest w pojemniku.

Poziom paliwa kalibrowałem, pojemność zbiornika wpisana prawidłowo, test wagi paliwa robiłem kilkukrotnie i wpisywałem to co wyszło na wadze.

Witam a jakiej masz fizycznie pojemnosci zasobnik na pellet bo te zbiorniki sa podawane w litrach nie kg. Musisz od 0 wsypac do pelna pellet do zbiornika wtedy bedziesz wiedzial ile kilo wchodzi do zbiornika. Ja mam bodajze 300L a wchodzi okolo 11-12 workow tj okolo 165-180kg pelletu

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@600 to chyba wychodzi na to ze wiecej  pali niz faktycznie podaje.  A jak wyglada popiul po spaleniu

Edytowane przez olo231
bledne slowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 600 napisał(a):

Popiół wygląda dobrze, są małe niedopałki ale nie jest ich jakoś dużo 

spróbuj ustawić nadmuch tak żeby zlikwidować te niedopałki lub nieco zwiększ wydajność podajnika żeby ograniczyć te niedopałki bo pewnie za kazdym razem jak piec odpala to pojawiają się nowe niedopałki a grosz do grosza a uzbiera sie kokosza u mnie nie ma takich rozbieżności w poziomie a faktycznym spalaniu a popiół to sam pył jeżeli to nie pomoże to może ktoś inny z forum bedzie wiedział więcej bo mi się już kończą pomysły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym cały czas, już doszedłem do naprawdę małej ilość tych niedopałków. 

Zawyżyłem kaloryczność do 5,6 czas pracy podajnika do 30 sek z nadmuchem zjechałem do 25% przy mocy 14kw. Palnik mam ustawiony na moc max 14 kw bo takiej mocy mam wymiennik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 600 napisał(a):

Walczę z tym cały czas, już doszedłem do naprawdę małej ilość tych niedopałków. 

Zawyżyłem kaloryczność do 5,6 czas pracy podajnika do 30 sek z nadmuchem zjechałem do 25% przy mocy 14kw. Palnik mam ustawiony na moc max 14 kw bo takiej mocy mam wymiennik 

ja mam palnik 20kw w ust serwisowych tak mam wpisane a w ustawieniach pieca mam podane 17kw i nadmuch 37% ale ja mam palnik kipi rotary 20kw a piec heitz bio 17kw ster ecomax 850p2-c. Jeżeli ci pali pellet tak jak powinien to sprobuj wpisac mniejsza pojenosc zbiornika. Nie wiem jaki masz palnik i sterownik  ale do ustawien jakiej mocy palnik w serwisowce przynajmniej u mnie to 4096 u mnie tam moge wybrac jakiej mocy jest fizycznie palnik moglem ustawic 16kw,20kw i wiecej ale nie wiem czybto sie przelozy na wskazania pojemnosci zbiornika raczej zabawa z wpisem w ustawieniach co do pojemnosci zbiornika

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem sterownik 360 ale miałem przepięcie w sieci i się spalił. Serwisant zabrał go do naprawy i dał mi zastępczy 920 . Na starym sterowniku wskazania poziomu paliwa były dokładne i się pokrywały z realnym poziomem w zasobniku. Problem pojawił się na nowym sterowniku. 

Palnik mam 5-16 kw tylko moc max mam zmniejszoną do 14kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@600 to sprobuj zmnieszyc podana pojemnosc zbiornika moze to pomoze moze ten nowy sterownik cos przeklamuje bo jezeli zuzycie paliwa pokrywa sie z pozostalym paliwem w zbiorniku to tylko pozostaje juz zabawa z podaniem pojemnosci zbiornika mozesz jeszcze sprobowac jeszcze raz skalibrowac poziom paliwa inpo tym wylaczyc na chwile z gniazdka piec i go wlaczyc ponownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.01.2024 o 12:23, 600 napisał(a):

Test robiłem już kilkukrotnie, czas taki sam jak w starym sterowniku. Będę kombinował z pojemnością zasobnika.

Zacznij od podstaw . Wejdź w info sterownika a nstp. sprawdź jaki typ palnika obsługuje przerzucając strzałkami ekran w zakładce info . jeśli będzie zgodny z mocą Twojego palnika to można przejść do testu pojemności zasobnika czyli zasobnik do pełna , włączasz kalibracje  i po wypracowaniu całego paliwa z zasobnika ( kocioł w tym czasie normalnie pracuje ) zapisujesz wynik wyliczony przez sterownik na podstawie testu wydajności podajnika który juz jak napisałeś  zrobiłeś .

Jeśli ten ster jest w zastępstwie to odpuścił bym sobie te ceregiele  poza ustawionym typem palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wojtas85 napisał(a):

Poszukuje części do palnika Kipi 20 kW - komora nadmuchowa. Może ktoś ma ?

obraz.png.1035b6a5837dcf97ae4dad5f5845429a.png

https://biospal.pl/produkt/komora-nadmuchowa-palnika-kipi/

Raczej tylko tu kupisz, ewentualnie pisz prosto do producenta, mi zawsze odpisywali z aktualnymi cenami i czasem było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 15:13, olekjaw napisał(a):

https://biospal.pl/produkt/komora-nadmuchowa-palnika-kipi/

Raczej tylko tu kupisz, ewentualnie pisz prosto do producenta, mi zawsze odpisywali z aktualnymi cenami i czasem było taniej.

ok, jednak byla rura paleniskowa z dziurkami do wymiany, tak ja zezarlo ze nie chciala za nic wyjsc...

IMG_20240125_213732611.jpg

IMG_20240125_213723742.jpg

IMG_20240125_213716189.jpg

IMG_20240125_213732611.jpg

IMG_20240125_213723742.jpg

IMG_20240125_213716189.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie działa wam eco net  ? bo u mnie od wczoraj nie dostępny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.