Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba źle wybrałeś w ustawieniach , wybrałeś tryb termostat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, olo231 napisał(a):

witam mam ostatnio problem z wewnetrznym podajnikiem w palniku kipi 20kw zacina sie jak sie go uda odblokowac to jak nim rusze w przeciwna strone to kreci sie w odwrotnym kierunku jest slaby i moge go srubokwretem zatrzymac i zmusic do obrucenia sie w prawidlowym kierunku po tej akcji zaczyna juz dzialac prawidlowo nie moge go zatrzymac nadmienie ze 7.11 pierwsza akcja z zatrzymaniem z 7.11 na 8.11 i z 8.11 na 9.11 w nocy pracowal prawidlowo sdzis rano jak wstalem do pracy znow sie zatrzymal  podejzewam kondensator ale martwi mnie dzwiek żężenia podczas pracy palnik ma 4 lub 5 lat czy jest mozlwe ze juz sie konczy motoreduktor trzeba go wymienic zamowilem juz kondensatory i je profilaktycznie wymienie

kondensator 1micro mial 109nano wiec jeden problem z glowy ale żężenie dalej jest cóż będe obserwowal co dalej wstawilem 2micro dziala ale bede wymieniall na 1mikro wedle ogryginalu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak macie to ustawione, sterownik ecomax 850
Sterowanie pogodowe włączone 
- obieg mieszacza podłogowka (zakres od min 20 do max 30'C)
- za oknem 10'C
- stwrownik pokojowy ecoster, na nim zadana 22'C
- w pomieszczeniu 17'C
- krzywa grzewcza 0.5
- wspolczynnik temp. pokojowej 15

Wg. producenta ze wzoru (22 °C - 17 °C) x15/10 = 7.5 °C
Powinien podnieść zadaną na mieszaczu o 7.5 a on cały czas puszcza tylko 20'C.

Dopiero zwiekszenie zadanej na sterowniku pokojowym do 27'C skutkuje podniesieniem temp na mieszaczu do okolo 24-25.

Podobny skutek ma podniesienie parameteu wspolczynnika temperatury pokojowej np na 30 to wtedy puszcza 26'C.

Jak maxie to poustawiane? To moj pierwszy sezon z pogodówką. Dom bardzo dobrze ocieplony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 18:45, 600 napisał(a):

Tak właśnie wybrałem. Już to wyłączyłem 

I jak działa już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 18:58, Mcgiwer napisał(a):

Generalnie idzie się przyzwyczaić ale brakuje mi zakresu godzinowego, za to zauważalnie w końcu szybciej działa odświeżanie.

Duuuuży krok wstecz, błagam wróćcie do starej wersji.

To jest przykład, jak nie powinno sie udoskonalać czegoś co chodzi dobrze.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madjaro 

Nie masz ustawionego przesunięcia równoległego krzywej grzewczej?

W tej chwili wygląda to tak jakby mieszacz wg krzywej puszczał na podłogę około 10° plus te 7,5 daje 17,5 ale to i tak poniżej ustawionej minimalnej 20° dlatego puszcza tylko 20°. Jak podniesiesz zadaną w pomieszczeniu na 27 to wtedy daje 10° + 15° więc wychodzi 25. 

Krzywa 0,5 przy temperaturze zewnętrznej 10° powinna dawać na mieszacz około 30° więc obstawiam, że nasz przesunięcie równoległe krzywej ustawione na -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade.Ecoster touch obniža termostatom temperature CO o 10˚Nie wiem,jak tego wylaczyc,bo w sterowniku przy kotle sa dane zmian ustawione na zero i w touchu nie znam hasla do ustawien serwisowych,czy tu jest potrzebne zmienic?Jescze mam czucie,že zmienia krzywu grzewcu,bo temp.CO przy pogodowke co chwilu inna i na dworze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy zmianę kaloryczności można przestawić na załączonym piecu gdy pracuje czy trzeba go wygasić. 0raz drugie pytanie czy zwiekszając  kaloryczność palnik mniej sypie peletu bo w moim przypadku mam trochę niedopalonego peletu czy ta zmiana coś pomoże. Gdzie jeszcze jest funkcja zmniejsza dawki  peletu ,dziękuję za informację i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmieniać na pracującym kotle. Niedopalony pellet może być przyczyną źle ustawionych nadmuchów, zbyt dużej dawki pelletu ( trzeba przeważyć jak nowa partia pelletu), źle ustawiony cykl czyszczenia jak i intensywność czyszczenia. Nie zawsze też wpisanie wagi z przeważenia pelletu, gwarantuje idealną pracę, czasem trzeba wagę zaniżyć lub zawyżyć, to wszystko kwestia spędzenia trochę czasu przy kotle i protestowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok trzeba to posprawdzać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niedopalony pellet. Zwiększyłem kaloryczność, zmniejszyłem nadmuchy, wydłużyłem czas pracy podajnika oraz czas miedzy obrotami palnika. 

Najlepiej zmiany wprowadzać pojedynczo i stopniowo. Np. kaloryczność zwiększać co 0,1-0,2 kWh, nadmuchy zmniejszać co 1-2% i po jakimś czasie pracy oglądać popiół. Oczywiście dobrze też usunąć stary popiół po wprowadzeniu zmian. Przy zmienie kaloryczności i nadmuchu obserwuj też płomień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a który parametr z zdjęcia oprócz kaloryczności odpowiada za zmianę sypania mniejszej dawki peletu,bo pozmniejszałem trochę te nadmuchy ale narazie brak efektuScreenshot_20231127_210934_SamsungInternet.thumb.jpg.ab67a17daeb4d20d31ae43399d788220.jpgScreenshot_20231127_210958_SamsungInternet.thumb.jpg.3f18d1103fce2cafe4a0083c045e5f9d.jpg

Jeszcze takie parametry na  nadmuchachScreenshot_20231127_212944_SamsungInternet.thumb.jpg.0ee43b0f45b392e89dd114ab38bcbc36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kalorycznosć masz za dużą, daj 5,2 lub 5,3. Zmniejsz intensywnosć w czyszczeniu z 5% na 3% i czas 160 sekund. Ilosć peletu możesz też zmienić wagą peletu w podajniku, po przeważeniu można zawyżyć trochę lub zaniżyć w mierę potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zeszłym roku miałem taki pellet, że kaloryczność musiałem ustawić na 6,5 i dopiero wtedy przestało zasypywać palenisko. Natomiast obecnie mam pellet, na którym mam ustawione: uwaga - 3,6 i na takim ustawieniu ładnie się pali. Wagi nie przekłamuję, aby nie zakłócić dawki paliwa w nadzorze i rozpalaniu. Każda dostawa, a zwłaszcza zmiana producenta wymaga dość znacznych korekt.

Edytowane przez alekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 21:27, Multiwojt napisał(a):

Witam a który parametr z zdjęcia oprócz kaloryczności odpowiada za zmianę sypania mniejszej dawki peletu,bo pozmniejszałem trochę te nadmuchy ale narazie brak efektu

Jeszcze takie parametry na  nadmuchach

Miałem pellet który "ciężko" się rozpalał i palnik mocno przesypywał, moja sugestia ustaw kaloryczność na normalną (ok 5,3) wpisz rzeczywistą wartość podawania podajnika (bo wyliczenia ilości paliwa w zasobniku będzie inaczej zakłamywał) i wydłuż ten czas który zakreśliłem kółkiem. Będzie ci rzadziej podawał normalne dawki - jest to czas całego cyklu pracy - u mnie było przy twardym i ciężko rozpalającym się pellecie ustawione na 42 sekundy - najlepiej notuj sobie i obserwuj co się dzieje z płomieniem (po jakim czasie przy maks. mocy płomień uzyska około 90-95%) to taki czas będzie dobry, dopiero jak tutaj będziesz miał względnie ustawione to znów obserwuj wnętrze kotła (powinno być koloru kawy z mlekiem) jeżeli będzie czarno to zbyt małe obroty wentylatora (ja w końcu zakupiłem ecolambde i obroty już same się ustawiają - nie chciało mi się już siedzieć przy kotle). Miłej zabawy i dużo cierpliwości życzę.

Screenshot_20231127_210934_SamsungInternet.jpg.02b8c05932197b226e4318d341cdcbdd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a można się dowiedzieć jakie różnice są  po wprowadzeniu wagi testu z podajnika kiedyś miałem 1260 gram  i tak miałem wpisane w sterownik .Teraz po dostawie nowego peletu wyszło mi 1860 gram więc  to wpisałem. Pytanie mam takie czy po wprowadzeniu tych drugich parametrów piec będzie więcej palić kilogramowo na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.