Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2024 o 20:01, Pablowski napisał(a):

Witam ponownie, już po montażu i uruchomieniu palnika, pierwsze 2 ładowania buforów myślę że dość długo od  rozpalania do wygrzania 1500 litrów od 40 stopni do 80 stopni zajęło około 8 godzin, nie wiem czy to jest ok czy powinno być trochę szybciej, pali się w FL i zanim osiągnie zadaną na kotle 77 stopni to chodzi w maksymalnej mocy 20 kw, a po osiągnięciu utrzymuje temperaturę w mocy około 16 kw aż do wygaszenia. Zauważyłem również że ma ciężko rozpalić i dopiero w 3 próbie rozpala. W ustawieniach rozpalania dawka jest na 100 gram i myślę że trochę za mało skoro dopiero przy 3 próbie rozpala to pewnie za mała dawka paliwa. Spróbuję ją zwiększyć do 120 gram może się poprawi. Jutro się okaże czy coś pomogło. Również widzę że sterownik ecomax 920 ma możliwość podłączenia do sieci i tu prosił bym o podpowiedź co muszę dołożyć by mieć podgląd przez internet, kotłownia jest w budynku gospodarczym i niestety nie ma tam zasięgu wifi, czyli przydał by się jakiś wzmacniacz sygnału wifi to może by się poprawiło.

Masz w ogóle włączoną obsługę bufora? Pytam z tego względu, że w moim sterowniku (850P2) nie ma możliwości ustawienia temperatury kotła niższej niż temperatura końca ładowania bufora. Jeśli ustawię, że bufor ma ładować do 80st to nie mogę ustawić na kotle mniej niż 80st. Druga sprawa jest taka, że lądując bufor powinno się jechać kotłem cały czas na maksymalnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejąc bufory mam włączone c.o. tylko ono jest cyklicznie załączane a nie chodzi cały czas, spadek temperatury o 1 stopień i ponownie załącza grzanie. W czasie grzania buforów załączy się grzanie c.o. około 3 razy . Przy dzisiejszej temperaturze 3 razy ale zimą na pewno więcej. 

Obsługa buforów załączone, startuje grzanie od 65 stopni,a kończy kiedy powrót będzie na 75. Mi temperaturę kotła podnosi samoczynnie, pewnie z powodu histerezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablowski a na ile  ci starczą te bufory na dzień dzisiejszy ? 

Powiem strzeże że jak bym teraz spalał 25 kg peletu na dobę to bym był załamany .

Tak na dwie doby w tym okresie te 25 kg było by ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pablowski napisał(a):

Grzejąc bufory mam włączone c.o. tylko ono jest cyklicznie załączane a nie chodzi cały czas, spadek temperatury o 1 stopień i ponownie załącza grzanie. W czasie grzania buforów załączy się grzanie c.o. około 3 razy . Przy dzisiejszej temperaturze 3 razy ale zimą na pewno więcej. 

Obsługa buforów załączone, startuje grzanie od 65 stopni,a kończy kiedy powrót będzie na 75. Mi temperaturę kotła podnosi samoczynnie, pewnie z powodu histerezy.

Nie z powodu histerezy tylko sterownik kotła jest tak zaprogramowany, że temperatura zadana kotła nie może być niższa niż temperatura zadana mieszaczy/cwu/bufora. Najwyższa z tych temperatur to najniższa temperatura zadana kotła jaką można ustawić i jest to logiczne bo jak można uzyskać zadaną np 55 na mieszaczy grzejąc kocioł do np 50. Jeżeli masz ustawioną temperaturę zakończenia ładowania na 75, a kocioł sam ustawia się na 77 to znaczy, że parametr ,,podwyższenie temperatury kotła od co i cwu" masz ustawiony na 2 stopnie i tu wszystko się zgadza. Wcześniej pisałeś że ładujesz bufor do 80st, dlatego mnie zastanowiło jakim cudem masz temperaturę zadaną kotła niższą niż temp. ładowania bufora.

Moim zdaniem albo podkręć jeszcze ten parametr podwyższania temperatury kotła alba ręcznie ustaw wyższą temperaturę zadaną kotła, żeby pracował on z pełną mocą do końca ładowania. Teraz podejrzewam, że przy końcówce ładowania bufora moc kotła spada np do 6kW, jednocześnie z 4kW ,,idą" w tym czasie na instalacje co daje taki efekt jakbyś bufor grzał mocą 2kW i dlatego tak długo to trwa. Podgrzanie 1500l wody o 40st to w przybliżeniu jakieś 60kWh energii, więc jadąc z mocą 20kW powinno trwać 3h (max 4 uwzględniając straty kominowe i sprawność kotła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.