Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, cezar76 napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/elektryczny-zawor-kulowy-dn25-normalnie-zamkniety-14279621852

Coś w tym typie. Musisz znaleźć tylko odpowiednią średnicę przyłącza i może jakąś lepszą markę. Chociaż spróbować czy działa można na jakiejś chińszczyźnie, aby nie wtopić kasy. 

Chodzi o to, aby ten zawór był normalnie zamknięty, a dopiero jak dostanie prąd ze sterownika, aby się otworzył. Tak jak w przypadku pompy CWU. 

Zaznaczam tylko, że to moje teoretyczne pomysły i nie wiem , czy zadziała. Taki pomysł na szybko. 

Tak wiem, nie jest to porada inwestycyjna 😉

Ciekawe jak z sygnałem, bo jednak zasilanie na pompę po załączeniu jest stałe - w końcu musi pompować.

Tu sygnał otwarcia/zamknięcia powinien być jednorazowy. 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przy tym zaworze- nie. Zawór musi dostawać prąd przez cały czas gdy musi być otwarty. Gdy zabraknie prądu, zawór się zamyka. To prąd utrzymuje go w pozycji otwartej. Czyli tak jak w przypadku pompy. Dopóki dostaje prąd, to działa. 

P.S. nie cytuj ostatnich wypowiedzi, chyba, że odnosisz się do jakiegoś wycinka wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz rozumiem co chciałeś przekazać ponieważ ja własnie zastanawiałem się skąd sygnał otwarcia/zamknięcia. 

Sorki za cytowanie, nie zwróciłem uwagi że na dole jest po prostu odpowiedz heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://afriso.pl/katalog-online/afriso/2-drogowe-zawory-kulowe-z-silownikiem-elektrycznym-bev-2/produkt/9021100

Na schemacie dokładnie ten wariant o którym piszemy, podpytam jak to wygląda u nich. 

Raz jeszcze dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takowy zawór już jest, sprawdzę w domu no i przedstawię pomysł hydraulikowi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pomiana, zawsze możesz kupić zawór, tego najtańszego chińczyka, podłączyć go pod sterownik i trzymając go w ręce zobaczyć, czy będzie działał tak jak chcesz. Te 60 zł jest do odżałowania, moim zdaniem. Zanim zaczniesz coś ciąć, bo cena tego afriso już przyjazna nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pomianaJeśli założysz elektrozawór ,to zz jest zbędny miałem kiedyś tak jak ty chcesz zrobić i działało  dobrze obecnie jest pompa do ładowania cwu a elektrozawór został, służy jako zwrotny otwiera się wraz z podaniem napięcia na pompkę cwu .

Polecam ci elektrozawór viton bezprądowo zamknięty to wytrzymałe zawory u mnie już sześć lat działa otwiera się w mini sekundzie jedyny minusik że podczas otwierania jest stuknięcie słyszalne w kotłowni . istnieją też z cewkami na 24 v 12v wtedy musisz mieć dodatkowo  zasilacz , jeśli chcesz z siłownikiem to z reguły są na trzy kabelki .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjanohej, dzięki za odpowiedź.

Mógłbyś podrzucić, który konkretnie masz ten zawór bo widzę żę przekrój cenowy spory i pytanie który to taki wyrzymały.

No i kwestia podłączenia, czy tak jak wyżej pisaliśmy by zawór był podpięty jako pompa CWU. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliście ,podłączenie jako pompa cwu , natomiast możesz go wkręcić w miejsce zaworu zwrotnego jeśli jest .

poszukam to podrzucę , cena od średnicy zależy w głownej mierze .

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-2n25-1-cal-fpm-viton-150c-6224637939?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_lazienka_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365659&gclid=EAIaIQobChMIlv3AncnzgQMV_hCiAx0fZA6VEAQYBSABEgKuIvD_BwE

Na marginesie szesć lat temu poł tej ceny dałem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic złego się nie dzieje , to trochu zależy jak palnik jest zamontowany byle nie przekroczył temperatury załączania alarmu .

ewentualnie zwróć uwagę czy pelet sie nie spieka i nie zalega w palniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mam zamontowany z boku pieca, zamiast palnika na ekogroszek. Dołożyłem 50mm dystansu z Kipi aby go odsunąć oraz trochę odizolować od flanszy montażowej. W zeszłym roku nie osiągnął takiej temperatury pomimo że nie było dystansu na początku. Pellet się nie spieka, obniżyłem nadmuchy bo się nie wypalał idealnie. 

Jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura palnika? Teraz mam alarm temperatury podniesiony do 45 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie o ile pamiętam to było 50st jak nie więcej .

Jak obniżyłeś nadmuchy to temperatura podajnika może się nieco podnieść ,tak samo po wygaszeniu nieco wzrasta bo ciepo promieniuje a chłodzenia nie ma , może też palnik , kocioł trzeba wyczyścić zwłaszcza w czopuchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko ,bliżej 50 st trzeba się martwić .

Przypomniałem sobie że jeszcze nieszczelność rury siro ma wpływ na wyższą temperature podajnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.b0863ba0053bbc64ef9cf03301319659.png

Takie temperatury ma mój Kipi 20kW - pracuje na 14 kW - w przeciągu całej doby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 07:25, Kordjano napisał(a):

U mnie Ecoster 200 działa jest w domu , a kabel ma blisko 50 metrów sterownik w szklarni .

Co do econeta sam jestem ciekawy .

Nie dałem za wygraną. ecoNET zakupiony. Podłączony bardzo niestandardowo pod styki D+ i D- od panelu pokojowego i wszystko działa jak należy... Przypominam, że przewód do EcoSter'a Touch ma około 35m.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podoba się wam nowa Historia danych w Econecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie idzie się przyzwyczaić ale brakuje mi zakresu godzinowego, za to zauważalnie w końcu szybciej działa odświeżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje  ze za każdym razem trzeba wybierać , dla mnie masakra.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.