Skocz do zawartości

jasio

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasio

  1. Olo231 - dziesięć wierszy i ani jednego przecinka! - domagasz sie rzeczowej odpowiedzi a piszesz ... no, jak piszesz! Tragedia, panie, tragedia! ☺ Szanuj tych, od których domagasz sie pomocy. Pozdrawiam i bez urazy. ☺
  2. Pytanie o Ecolambdę: warto w to zainwestować, daje to jakieś wymierne korzyści? No, i czy samemu da radę to podłaczyć czy wołać serwisanta?
  3. Ja kupiłem w czerwcu na próbę - tonę od lokalnego producenta i jeszcze dziś pelet pachnie intensywnie sosnową deską. Ostatnio tak pachniał Barlinek ☺Nie paliłem nim jeszcze, bo muszę zużyć starsze zapasy, ale pelecik wygląda ładnie. 1500-. za tonę.
  4. Konfiguracja chyba najprostsza z możliwych, bez zbędnych bajerów.Tak z ciekawości: ile spalasz na sezon? Działa to bez termostatu pokojowego?
  5. Ustawienia mam spisane punkt po punkcie. Palnik działa bez zarzutu, chociaż ostatnia tona pelletu (za 2200.-!!!) spala się razej słabo. Wielkich zmian w ustawieniach nie robiłem, ale coś tam zostało na przestrzeni roku (tyle mam Kipi) pozmieniane i chciałbym spróbować na ust. fabrycznych. Z tego co pamiętam, to serwisant przy rozruchu przeważył tylko pelet i wprowadził do sterownika. Nawet nie zajrzał do palnika jak sie pali.
  6. Panowie, można bezkarnie przywrócić palnik do ustawień fabrycznych i odpali?
  7. U mnie temp. spalin to ok. 130 stopni przy max. mocy i nie mam pomysłu jak to zbić i czy warto. Jakieś zawirowywacze w kanałach są, ponoś dobrze jest dołożyć cegieł szamotowych, ale nie próbowałem. Latem założyłem wkład z kwasówki (120mm), ale nie wiem jak teraz wygląda w środku. Generalnie pali się dobrze.
  8. U mnie - wczoraj po dosypaniu peletu przeważone: wydajność podajnika: 19,8 kg/h waga paliwa: 1980 g
  9. Hej! Gdzie jest w Kipi "rotacyjny obrót komory"? Czy parametr w ust. serwisowych/czyszczenie/cykl rotacyjnego oczyszczania to jest to? U mnie jest 180s. W moim kotle pali się w sumie nie najgorzej i staram się grzebać jak najmniej, chociaż po popiele widzę, że tegoroczny pellet jest inny, zdarzają się niedopalone kawałki. A w ogóle sterowanie tym palnikiem to porażka! Milion parametrów, które nawet serwisanci ustawiają na "czuja". Weź tu zostaw kobietę z takim "wynalazkiem" gdyby trafiło jej zasypać kocioł peletem o innych parametrach...!
  10. Czujnik temp. spalin można montować w dowolnym położeniu. Sam dokładałem taki czujnik i serwisant, którego pytałem stwierdził, że to nie ma znaczenia.
  11. Czy to jest ta opcja w sterowniku kotła: Ustawienia Kotła/Funkcja termostatu i tu są trzy opcje: Palnik, Pompa, Wszystko. Mam zaznaczone "Pompa". Zaznaczyć "Wszystko"?
  12. Hej! Dlaczego kocioł się rozpala pomimo tego, że temp. w pomieszczeniu jest wyższa niż zadana na termostacie pokojowym? Temp. CWU też jest wyższa od zadanej, więc nie ma potrzeby dogrzewania (chodzi grzałka elektryczna). W skrócie - kocioł grzeje sam siebie! Nie przypominam sobie, abym coś zmieniał.
  13. Stwierdzasz czy pytasz? I popracuj nad ortografią. Nie pozdrawiam. 😉
  14. U mnie pelet, który we wrześniu kosztował 750,-, w pażdzierniku 800,- w marcu 1200,-, w kwietniu 1400,- a teraz - nie wiem, znajomy mówił, że 1900! Za Barlinek ub. roku płaciłem 1150,-.... Qffa, ekologii się zachciało! Na szczęście na najblższą zimę opał mam- kupione w marcu po 1200,- Ale co dalej?!
  15. Chciałbym się podłączyć pod temat pracy w trybie "nadzór/standard". Mogę bezkarnie przełączyć kocioł w ten tryb podczas pracy w FL? W czym pomaga znajomość temp. spalin?
  16. Tak, CWU grzeję kotłem (bojler 80 l), palone od termostatu. Bojler wolałbym zostawić, czyli bufor tylko jako magazyn ciepła. Palnik da radę? (4-16kW).
  17. Bufor z bypassem umozliwiającym jego odcięcie to było by chyba to! Tylko jaki duży wybrać? Można to jakoś oszacować?
  18. Dobra, nie tykam! Czasem coś pozmieniam, ale generalnie "jadę" na ustawieniach serwisowych. Pellet kontrolnie przeważam co jakiś czas, chociaż od 2. miesięcy palę takim samym - jakiś "no name", ale spala się b. dobrze. W kącie stoi jeszcze tona Barlinka kupiona po ludzkiej cenie, ale jeszcze nie ruszona. Na razie wszystko hula, ale zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem rezygnując z instalacji bufora. Niby do kotłów z modulacją mocy ma to niewielki sens. Jedni zalecają, drudzy odradzają (nawet autoryzowane serwisy), ale sporo osób ma. Mój kociołek to tylko 10 kw i 24 litry pojemności wodnej plus to co w grzejnikach, myślę, że wszystkiego nie więcej jak 60-70 litrów. Odpala się jakieś 10-12 razy na dobę. Bufor by to ograniczył, ale czy warto? Może ktoś z Was palił peleciakiem bez bufora i z buforem i ma porównanie, podzieli się spostrzeżeniami?
  19. Papen76, masz krótki czas rozpalania (2min.), dobrze wszystko działa? A może ta ja mam za długi czas? U mnie jest 6 minut - tak jak zostawił serwisant. Wiecie może co się stanie, gdy zmniejszę dawkę peletu na rozpalanie? Tak z nudów grzebię sobie...
  20. Hej! O ile zwiększyłeś Czas Cyklu i ile miałeś przed zmianą?
  21. Papen76, tak z ciekawości, co konkretnie pozmieniałeś, że wszystko już działa jak należy? Pisałeś, że to od pelletu, ale żeby az tak różnił się parametrami od poprzedniego?
  22. Arekgr, piszesz, że "doszedłeś do własnych ustawień". Co zmieniłeś z oryginalnych ustawień i co to dało? Bawię się Kipi dopiero drugi miesiąc, ale tak trochę na chybił-trafił. Wielkich różnic nie zaobserwowałem. Co by nie robić, swoje spalić musi...
  23. U mnie jest nawiew rurą o średnicy 160 mm (to niby minimum, które jest wymagane), wyprowadzoną tuż nad posadzką w kotłowni. I wcale jej wylot nie musi być doproadzony pod sam "pysk" palnika - on sam zaciągnie potrzebne powietrze - wystarczy żeby było w kotlowni! (opinia dwóch kominiarzy). U mnie cug jest taki, że łeb urywa, chociaż rura jest trzy metry od palnika-na przeciwległej ścianie. Z tym otwieraniem/zamykaniem okien to bym nie polecał. Raz się zamknie, potem zapomni otworzyć i jeśli piwnica szczelna kocioł będzie się męczył i w końcu zgaśnie. Serwisant, który przyjechał do mnie na uruchmienie kotła, pierwsze na co zwrócił uwagę to to czy jest stały dopływ powietrza i mówił, że nie podbiłby gwarancji, gdyby tego nie było. W śmieciuchu też się lepiej paliło, gdy okno było uchylone....
  24. Hej! Za mną pierwsze czyszczenie kotła, bo pojawił się komunikat na sterowniku "wyczyść wymiennik!" .Jest gdzieś jakaś czujka, która tego pilnuje? Widać jakąś w palniku, gdy zdejmie się rurę dozujacą pelet - była przysypana pyłem z peletu. Kocioł nie był jakoś specjalnie brudny, trochę pyłu - miotełka i odkurzacz i posprzątane, ale mam wrażenie, że wymiennik jest za mocno okopcony. Popiół chyba w normie, żadnych spieków ani grudek: tyle zostało po spaleniu ok. 7. worków:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.